„Джаз – музика свободи і гарного настрою”

„Джаз – музика свободи і гарного настрою”

Напередодні XV джазового фестивалю — визначної культурної події не тільки в Україні а й Європі — голова обласної державної адміністрації Микола Джига, голова обласної Ради Григорій Заболотний і міський голова джазової столиці України Володимир Гройсман розповіли про своє ставлення до джазу.
— Володимире Борисовичу, як Ви відчуваєте себе в ролі міського голови джазової столиці України?
— Не вперше мистецька столиця України знову у Вінниці. Поява джазового фестивалю, його подальший розвиток зробили Вінницю відомою у музичних колах не лише нашої країни, а й світу. Це дуже відповідально — бути міським головою джазової столиці. Для того щоб підтримувати цей статус, міська рада сприяє проведенню не лише фестивалів, а й багатьох інших джазових проектів.
— Вже четвертий рік у Вінниці існує проект «Вінницьке джазове перехрестя». Це була Ваша ідея, яка набула розголосу по Україні та у Європі?
— Так. По-перше, Вінниця розташована на перехресті культур. І це постійно впливає на розвиток як професійного, так і аматорського мистецтва. По-друге, метою створення цього проекту було бажання надати можливість музикантам з нашого міста грати з відомими музикантами світу. За чотири роки шанувальникам джазу було презентовано багато цікавих проектів, які потім отримали популярність за теренами Вінниці. Завдяки такій «музичної інтеграції» наше місто стає відомим у світі. Це важливо для створення його іміджу як висококультурного міста.
— Завдяки Вашому розумінню і підтримці на музичній мапі України навесні 2008 року виник перший у країні муніципальний джазовий оркестр «ВІНБЕНД».
— Так. І скажу відверто, що пишаюся цим колективом. Молодий, але популярний «ВІНБЕНД» складається з найкращих музикантів нашого міста. Уперше колектив «вийшов у світ» на 13-му фестивалі. Саме з того часу він є бажаним гостем як нашого фесту, так і різноманітних мистецьких проектів України. На сьогодні оркестр має запрошення від різних міжнародних фестивалів. І в подальшому ми будемо всіляко сприяти його творчому розвитку та популяризації. Я також хочу сказати, що на XV фестивалі буде презентовано проект «JUNIORS JAZZ», в якому візьмуть участь зовсім юні музиканти нашого міста. Супроводжуватиме виступи молодих талантів наш оркестр «ВІНБЕНД». Це дуже важливо, щоб діти, які роблять перші кроки у своєму музичному житті, мали змогу виступати на професійної сцені поряд з майстрами.
— Цього року на Ваше особисте запрошення до Вінниці приїздить легендарний квартет Ела Фостера. Чому обрали саме цих музикантів?
— Квартет Ела Фостера відомий у всьому світі своєю майстерністю і віртуозністю. Музиканти колективу справжні професіонали, які глядачеві дарують тільки позитивні емоції. Вінниця заслуговує на те, щоб зірки такого рівня відвідували наше місто і дарували свої емоції драйв нам — вінничанам.
— Миколо Васильовичу, як Ви ставитесь до джазової музики?
— Джаз – мова свободи, яка дарує нам позитивний заряд і гарний настрій. Якщо за радянських часів джаз вважався музикою товстунів, то я хочу підкреслити, що джаз – це музика інтелігентних, освічених осіб. В останні роки джазові фестивалі в Україні набирають обертів. І це в першу чергу пов’язано зі становленням незалежної держави та демократичних ідей, які притаманні європейському суспільству. Адже саме демократичність цього мистецтва зближує народи і континенти.
— Нам відомо, що Ви бували на Вінницькому джазовому фестивалі. Які враження залишилися від цього заходу?
— Уперше я відвідав фестиваль у 2007 році разом із Народним артистом України Яном Табачником. Мене вразив, по-перше, вік фестивалю. На той час фестивалів, які би перетнули десятирічний рубіж, в Україні не було. По-друге, вразила програма, кількість музикантів і країн, які беруть участь в цьому святі. На мою думку, саме культурні проекти створюють неповторну ауру регіону, тому вважаю за необхідне підтримку таких мистецьких проектів.
— Що б Ви побажали учасникам і глядачам?
— Бажаю усім вінничанам нести достойно звання мешканців джазової столиці України, музикантам – натхнення і яскравих імпровізацій, а глядачам – нових проектів і незабутніх вражень від XV джазового фестивалю.
— Григорію Михайловичу, вже багато років у Вінниці існує фестиваль, який є гордістю не тільки міста а й регіону. Ви завжди підтримували його. Чи вважаєте Ви його «феноменом» вінницької землі?
— Джазовий фестиваль є неординарною подією у мистецькому житті Вінниці. На початку він існував без підтримки зі сторони владних структур. Саме тоді він загартувався і отримав імунітет від усіляких негараздів, навчив організаторів ухвалювати правильні рішення у будь-яких стресових ситуаціях. Мені подобається атмосфера фестивалю, якість програм і кількість країн, які представлені в проектах. У цьому є феноменальність проекту – уміти налагодити зв’язки та співпрацювати не тільки з європейськими, але і світовими культурними інституціями.
— Чи згодні Ви із думкою, що саме завдяки культурно-мистецьким проектам покращується інвестиційна привабливість краю?
— Формування іміджу регіону починається саме з культурно-мистецького пласту. Завдяки вінницьким митцям закордонні гості отримують враження та дізнаються про наше місто і регіон. Тому я вважаю, що постійно діючі мистецькі проекти – серед них і джазовий фестиваль — формують позитивну думку і додають упевненості у надійність області і міста як інвестиційного партнера.
— Що б Ви побажали учасникам і глядачам?
— Справжня музика завжди живе у серцях подолян. Бажаю, щоб усі учасники цього свята отримали яскраві враження, занурилися у нескінченний світ джазу. Організатори фестивалю знову дарують нам прекрасну можливість відкрити для себе далекі та незнайомі країни за допомогою звуків музики. Тому раджу скористатися такою нагодою.
Запрошуємо прихильників джазової музики відвідати концерти фестивалю, які пройдуть в залі обласної телерадіокомпанії «ВІНТЕРА» (ВДТ-6) 25 і 26 вересня.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

485

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

352

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

184

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

175

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

169

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...