„Розумний дім” Володимира Слишинського

„Розумний дім” Володимира Слишинського

„Каву не люблю”, -  вибачився за свою відмову пригоститися  Володимир Іванович. „У дитинстві, в інтернаті, нас примушували її пити. З того часу зненавидів навіть сам її запах”.
Коли у міськвиконкомі вводили офіційний дрес-код, заступнику міського голови Володимиру Слишинському найважче було розстатися із кросівками. Невисокий на зріст, без краватки, простий у спілкуванні він не схожий на класичного чиновника. Та щей  такого, що  відповідає за законість рішень міської ради та захищає інтереси міста в судах…
 
- Володимир Іванович, ви виграли Конституційний суд, це вважається „вищим пілотажем” для юристів?
- Це справді так. Я брав участь у кількох конституційних судах. Перший - про сумісництво посад, коли Дмитро Дворкіс був мером, губернатором та народним депутатом одночасно. Другий процес стосувався оплати за шкільні підручники, у ньому ми брали участь з Андрієм Олексійовичем Ревою (заступник міського голови – ред.).
Це був дуже відомий процес, його широко освітлювали в новинах.

- Відчували себе „зіркою” у юридичному світі?
- Ні. У процесі ми взяли участь з цікавості, а не за гроші. Тоді якраз  постановою Кабміну була введена плата за підручники у школах. Для людей це було б дуже накладно: не всі можуть платити за підручники. Крім того, за законодавством, середня освіта має бути безкоштовною. Андрій Олексійович звернув увагу на цю проблему і ми підготували звернення до Конституційного суду. Суд розглянув конституційне подання  і ухвалив рішення, яким  постановаи Кабміну, котраі встановлювалаи плату за підручники, була відміненаі.

- Ви казали, що юриспруденція була вашою дитячою мрією...
- Так, це була дитяча мрія, яка збулась. Це професія  аналогічна професії лікаря, оскільки юрист не має права помилятися, його помилки дуже дорого обходяться людям, так само як помилки лікаря. Юристам потрібен особливий склад ума-розуму, навіть термін такий є „юридичне мислення”. Мої діти, коли росли, навіть сперечалися за допомогою юридичних термінів. „Ти порушуєш мої права!” – „ А ти мої!!!”.

-А про ще мріяли в дитинстві?
- Хотів  мати справжню родину.  У мене виховання було дуже жорстке. У три роки я потрапив в дитячий  будинок, у сім  – у  школу інтернат. У мами була виробнича травма, через яку вона стала інвалідом, і вона більше 10 років взагалі не піднімалась. Коли мене відпускали на вихідні, то я часто приходив не додому, а до неї в лікарню, там бувало і ночував.

- Жорстке виховання в інтернаті було з чиєго боку, - вихователів, вихованців?
- Знаєте, коли живеш у  коллективах, де принцип „людина людині вовк”... Коли ти представлений сам собі і ніхто тебе не захистить... Це дуже жорстке виховання. Сусіди матері говорили, що я обов’язково повинен бути „тунеядцем”, алкоголіком, бандитом. Можливо навпаки, через те, що так прогнозували, цього не сталося.

- Завдяки чому ви змогли піднятися над обставинами і оточенням?
- Завдяки просто бажанню та силі волі. Якщо людина налаштована на вирішення якогось питання, вона досягне результату.

- Ви стали дідусем вже  у 41 рік. А коли  познайомились з дружиною?
- З Анною я познайомився, коли вона була у дев”ятому класі. Мій товариш зустрічався з дівчиною, а у цієї дівчини була сестра. Одразу при перший зустрічі, коли побачив Анну, відчув щось... Через три роки одружились, мені тоді бувло 212 ріоки. Разом живемо вже 24 роки. Можу сказати, що якби не дружина, я навряд чогось би досягнув у цьому житті. У нашій родині так: ми розуміємо один одного з півслова.
Я сам рано одружився, і моя дочка Юля теж. Тільки закінчила школу – одразу заміж  (Зятя звати Володимир – ред.) Познайомилась зі своїм чоловіком теж десь у 8- 9-му класі.

- Де ви відпочиваєте?
- Відпочивати люблю вдома.  Якщо кудись їду – відчуваю себе некомфортно. Тому намагаюсь вдома створити затишок. Вдома комп’ютер, теплиця, ставочок, у якому живуть японські коропи кої, є коти, аксолотли (це земноводне схоже на динозаврика), їжак. Я хотів, коли діти росли, щоб вдома завжди були тварини. Тоді діти привчаються любити природу, і  не будуть жорстокими.
З онуками бачусь відносно часто, на вихідні - обов’язково, і протягом тижня як тільки вдається. Мій дід був людиною, яку  в селі називали  „майстер на всі руки”. Тому і я намагаюсь онуків навчити того, що вмію. Наприклад, роблю щось вдома, і їм розповідаю що і до чого. Вони намагаються допомогти, подати викрутку, таким чином  вчаться допомагати.
Прокидаюсь я зазвичай о 4-5 ранку. Як правило, мої домашні ще сплять. Встаю рано, лягаю - пізно, а на вихідні вже відсипаюсь по повній програмі, якщо вдається.

- Хобі маєте?
- Я помішаний на технічних новинках.

- Яка ваша технічна мрія?
- Хочу зробити вдома систему „Розумний дім”. Частково вона вже запроваджена, але не так, як бажалося, тому що це дуже дорого. Наприклад, є теплиця з автоматичним поливом. Поливом управляє комп’ютер, який працює на сонячних батареях. Підігрів дома включається за розкладом. Багато технічних новинок, які ми запроваджуємо у міськвиконкомі, як правило випробовуються у мене вдома.

- У виконкомі ви вирізняєтесь як „людина без краватки”, а чи є у вас улюблена форма одягу?
- Мій стиль – неформальний. Ніде не розповідаю, де і ким я працюю. Кому потрібно – ті знають. Хочу, щоб мене сприймали як людину, а не через посаду, тим більш посада – це тимчасове явище.

- На вашу думку, які три якості справжньої людини?
- Людина повинна цінувати дружбу, виконувати свої обіцянки і завжди готова прийти на допомогу другу. Коли ти комусь допомагаєш -  це до тебе повертається. У мене була дуже складна життєва ситуація: довелось піти з роботи, захворіли діти, потрібно було дуже багато грошей. І тут підійшла до мене одна людина: „Пам’ятаєте, ви мені колись допомогли?”, потім інші. І я зрозумів:  намагайся завжди  допомагати  людям, тоді й тобі допоможуть.

Досьє:
Слишинський Володимир Іванович
Заступник міського голови з юридичних питань, Заслужений юрист України
Родина – одружений, має двох дітей та двох онуків
Автомобілі – не любить, і не водить
Улюблена книга – „І один в полі воїн”
Кіно - „Оперативний центр”
Хобі – комп’ютерна техніка, радіоелектроніка, розведення карпів кої


Таїса ОлійникКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

918

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

117

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

110

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

103

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

101

У смт Літин 20 серпня під час виконання земляних робіт у результаті обвалу грунту загинув 46-річний робітник. Обставини трагедії ...