Вся історія Вінниці у День міста

Вся історія Вінниці у День міста

12 вересня на площі Стуса відбудеться фінал IV міжнародного ВІННИЦіАнського фестивалю
11 та 12 вересня у Вінниці відбудеться головна культурна подія року – місто відзначатиме День народження. Цього року організатори, - виконавчий комітет міської ради, - під час розробки концепції проведення Дня міста вирішили зробити акцент на історії Вінниці. А відтак городяни зможуть побачити всю історію міста в одному святі. На глядачів чекає карнавал, який відображатиме персонажів різних епох життя подільської столиці.
Урочисте відкриття Дня міста - на Майдані Незалежності біля мерії о 14.00.
По Соборній цього дня під акомпанемент бубнів, гусей та сопілок крокуватимуть скоморохи, за ними - уличі і тиверці, дружинники Київської Русі, козаки... Глядачі також побачать магістрат на чолі із бургомістром у супроводі пекарів, рибалок, кожум’яків, ковалів.
Також в окремому блоці карнавалу будуть представлені видатні особистості, життя яких було пов’язане із Вінницею та Поділлям. Це литовські князі брати Коріатовичі, козацький полководець Іван Богун, знаменитий хірург Микола Пирогов та багато інших.
Біля мерії розташується середньовічне містечко. А біля вежі у сквері Козицького запанує справжня епоха модерну. Сюди варто буде завітати усім, хто цікавиться архітектурою, фотографією та живописом. До речі, усіх бажаючих тут ще й навчать танцювати твіст.
Центральний парк цього дня стане Парком Радянського періоду. Усі, хто захоче згадати часи піонерії, зможуть стати учасниками безлічі конкурсів та розваг. До речі, у парку до глядачів приєднається й «батько» кіножурналу «Єралаш» - Борис Грачевський.
А любителі поспівати досхочу зможуть довести свій талант на площі Театральній, де конкурс караоке проведе відомий телеведучій Ігор Кондратюк. Саме він також проведе вечірнє дійство, яке розпочнеться на площі Василя Стуса о 20.00.
Разом з вінничанами фінал першого дня святкування зустрінуть гурт «Авіатор» та Олена Вінницька. На сцені також виступить етно-рок-гурт «Астарта», запальні  афроамериканці з «Black Pillars», співак Петро Чорний та балалайочники-віртуози гурту «Бряц Band». 
А наступного дня, 12 вересня, на цій же площі відбудеться фінал IV міжнародного ВІННИЦіАнського фестивалю комедійного та пародійного кіно.
- Цього року День міста співпадає із Днем українського кіно, - говорить директор МПМ «Зоря» Євген Майданик, – і якраз у цей день відбудеться нагородження переможців четвертого ВІННИЦІАнського фестивалю.
Організатори кінофестивалю запрошують усіх фотолюбителів 11 вересня взяти з собою фотоапарати і робити знімки з усіх заходів, які відбуватимуться упродовж святкувань. Потім обрати з них кілька найвдаліших для фотовиставки. Автори найкращих будуть нагороджені призами.
Як і у минулі роки організатори святкувань проголошують День міста святом безалкогольним та аполітичним.
- Ми вже чотири роки під час загальноміських свят намагаємось робити їх без масового розпивання спиртних напоїв і без політичної агітації. Цього разу ми також сподіваємось, що незважаючи на передвиборчий період, ті політичні партії, які поважають місто і вінничан, – проводити агітацію не будуть. Я думаю, що такий підхід культивує повагу до людей  і створює нормальну святкову атмосферу та позитивні емоції», - говорить міський голова Володимир Гройсман.
А дрес-код цьогорічного Дня міста – карнавальні маски та костюми. Генеральним партнером свята, як і зазвичай, є компанія «Київстар».
Управління у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради. т: 59-53-10,59-50-66, 59-51-85
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...