Вагітність і хімія, яка навколо нас

Вагітність і хімія, яка навколо нас

Освіжити знання про властивості деяких елементів таблиці Менделєєва дуже корисно саме під час вагітності. Щоб триматися від них подалі!

Вода: мікро-організми + хлор + свинець
На жаль, сучасна водоочисні система не може знищити всі шкідливі мікроорганізми, що живуть у водопровідній воді. Так само не можна видалити з її складу важкі метали (наприклад, свинець) і пестициди за допомогою кип\'ятіння. Для дезінфекції води використовується хлор, який зовсім не корисний майбутнім мамам.
Що робити?
- Варто придбати фільтр для очищення води.
- Ви можете пити бутильовану воду (готувати теж краще на неї).
- Щоб свинець не потрапив в організм, не наливайте воду для готування з «гарячого» крана. Краще відкрийте кран з холодною водою, злийте її і тільки після цього набирайте.

Ремонт, консерви: свинець
Отруїтися свинцем можна, якщо поїсти овочів, фруктів, зелені, грибів, які виросли вздовж магістралей, адже у вихлопних газах свинцю досить багато. А ще він міститься в деяких фарбах, якими ми користуємося під час ремонту.
Що робити?
- Фарбування вікон, клеєння шпалер, покриття паркету лаком – відкладіть на кращі часи або передоручіть іншим членам сім”ї.
Будьте обережні: граючи в більярд (свинець міститься в крейдах); коли вирішили перекусити консервами –банки, в яких вони зберігаються, «багаті» свинцем.

Старий посуд: алюміній
Крім свинцю, в побуті ми зустрічаємося з алюмінієм, який теж небезпечний для майбутньої мами і її дитини. Цей метал може викликати хвороби нирок, печінки, кишковика і неврологічні розлади.
Що робити?
Розпрощайтеся зі старим алюмінієвим посудом, адже при термічній обробці алюміній потрапляє в їжу і може накопичуватися в організмі.


Матеріали для ремонту, «мобілки», градусники: ртуть
Навколо нас є безліч синтетичних матеріалів, які містять ртуть. Це мастика для паркету, водоемульсійні фарби, якими ми фарбуємо стіни, пестициди, за допомогою яких ми боремося з бур\'янами на дачі, ртуть з розбитого градусника. Тримайтеся подалі від речовин.

Домашні турботи з пересторогами
Прибираючи кімнати, дезинфікуючи ванну і туалет, ми використовуємо миючі, чистячі, поліруючі засоби. Досі ніякого зв\'язку між ними і недоліками або відхиленнями у розвитку малюків лікарі не виявили, але поберегтися все-таки варто, тому:
• якщо речовина сильно пахне, при прибиранні надягайте маску, а ще краще передоручити цю частину роботи іншим;
• не користуйтеся аерозолями, купуйте флакончики з рідиною, яку можна виливати, а не розбризкувати;
• не змішуйте продукти, до складу яких входить аміак і хлор - пари цієї суміші токсичні;
• відмовтеся на час від засобів для хімічного чищення речей на дому, віддавайте пальто і піджаки в спеціалізовані заклади.


Миші, таргани, мурахи
Вагітність - не найкращий час для боротьби з ними. Тим більше не варто виводити їх за допомогою хімічних засобів, адже деякі з них можуть викликати проблеми в розвитку малюка. Наприклад, інсектициди дихлофос і карбофос - сильні отрути, що діють на нервову систему. Якщо без допомоги хімікатів не обійтися, відправляйтеся погостювати до рідних.

Сигаретний дим: кадмій
Майбутній мамі не підходить роль ні активного, ні пасивного курця. У сигаретному димі міститься кадмій. Він витісняє з мозкової тканини необхідний для її благополуччя цинк


Газета "Місто"Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

819

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

633

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

424

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

368

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

366

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...