Так іти до освіти – НЕ МОЖНА

Для  абітурієнтів- 2010 вступну компанію обіцяли „простішою” та „чеснішою” ніж тогорічну. Адже  при поданні документів враховують не тільки результат сертефікату ЗНО, а й середній бал атестату (перерахований за 200 бальною системою).  Тоді чому під кожним з вузів тягнулись черги, особливо  першого «приймального» тижня?
Ми, зокрема, парились в черзі до ВНМУ ім. Пирогова.  До медичного було не пробитись: двері контролюють охорона та батьки.
До компетенції приймальної комісії, виявляється,  не входить зясовувати чи бодай знати, хто після кого заходить. Тому чергу батьки ведуть самостійно. Списки тримають в руках, бо попередні пропадали. Але навіть за списком, якщо записались зранку, то в кращому випадку до комісії потрапите наступного дня десь після обіду.
– Це ж знущання з людей, ви подивіться, що робиться. Приїжджим ні помитись ніде, ні присісти,  – обурюється  Валерій Іванович, який привіз з Борисполя до Вінниці  племінницю подавати документи у Вінницький медуніверситет. До цього вони  встигли заявитись  у Полтаві та в Києві. 
– Навіть в  бардаку можна зробити порядок, – каже  він, нервово смикаючи золотий цеп на шиї  товщиною з палець. – Ну можна ж було б на вулиці хоч якийсь стіл поставити і посадити студентів-волонтерів, щоб ці діти записувались?.. В мене знайомий подавав документи до київського вузу МВС. Так там такий порядок, що навіть попередньо дзвонили за дві години й казали, що ваша черга підходить. А брат свого сина в «Богомольця» просуває. Так сміється, що 10 тисяч доларів заплатив, щоб той поступив, а заяви не може написати – черга…
Біля центрального входу до університету чимало  батьків  з дітьми розташувались просто на газоні. Юрій зайняв чергу для товариша з Києва.
– Сенсу приїжджати раніше йому немає. Чого мучитись? – пояснює. – А якщо ночувати доведеться, піду до гуртожитку, там за пять гривень дають ліжко та матрац…
До речі, наш  політехнічний за гуртожиток просив 30-40 грн, а в компетенцію педагогічного «не входило» надання кімнати для ночівлі.
Однією з причин стовпотворіння називають «картіну» з електронної  бази списків, де по п’ять і більше абітурієнтів з однаковими  балами. Кого зарахують, запитується? Чи не того, хто першим подав заяву?
– За винятком  пільговиків,  доля усіх буде вирішуватись на засіданні приймальної комісії, яку очолює ректор, – пояснив відповідальний секретар приймальної комісії Вінницького політехнічного університету Олександр Паянок.
Але абітурієнти з батьками перестраховувались. Цікаво, після 6-го серпня, коли зараховуватимуть з оригіналами документів, таке само буде?
 

Довідка:
У ВДПУ ім. М. Коцюбинського до інституту філології та журналістики подано 920 заяв на 195 місць, до інституту іноземних мов 568 на  200 місць.
До ВНМУ ім.. М.І. Пирогова подано  біля шести тисяч заяв, тоді як  на перший курс приймуть 980 студентів.
Вінницький національний аграрний університет прийняв більше чотирьох тисяч заяв від абітурієнтів, тоді як для першокурсників є близько тисячі місць.


Ання МельникКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

716

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

521

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

312

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

289

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

283

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...