«Такса» відкупних від «уголовки»

«Такса» відкупних від «уголовки»

В народі кажуть: якщо вляпався у кримінал, потрібно проблему вирішувати одразу, в міліції. Далі по інстанціях буде тільки дорожче.
Втім, те, що будь-які проблеми із законом можна вирішити за гроші, і що  беруть і у міліції, і в прокуратурі, і в судах – далеко не крамола. Он і міністр МВС Анатолій Могильов на ефірі у Євгенія Кисельова у п”ятницю сказав, що „правоохоронні органи пронизані корупцією, і потрібно боротися не за честь мундиру, а очищати цей мундир”.
Скільки ж нині коштує відмова у порушенні кримінальної справи? Ціни значиться в останніх зведеннях з фронтів боротьби з корупцією і хабарництвом.
Слідчий райвідділу – 1000 гривень
Міліціонера одного з райвідділів Вінниці затримали 19 червня на вулиці під час передачі хабара. Операція проводилась спільно співробітниками прокуратури та СБУ. Як повідомили в обласній прокуратурі, слідчий вимагав трохи більше 1000 гривень за те, що не буде притягувати до кримінальної відповідальності особу, слідство по якій і проводив.
Слідчий УБОЗ – 1000 доларів
Під слідством за підозрою у вимаганні та отриманні хабара у червні опинився слідчий в особливо важких справах вінницького УБОЗу. Його „ціна питання” про непритягнення до кримінальної відповідальності підслідного – 1000 дол. За інформацією обласної прокуратури, гроші слідчий вимагав у вінничанки, по сину якої і розслідував справу.
Прокуратура – від 5000 гривень
Цього року фігурантами кримінальної справи про хабарництво стали і два працівника прокуратури. Цей випадок значиться навіть у звіті голови СБУ Валерія Хорошковського: „Кримінальна справа порушена стосовно заступника прокурора Козятинської міжрайонної прокуратури Вінницької області та старшого слідчого цієї прокуратури, які вимагали у громадянина України 5 тис. грн. за відмову в порушенні стосовно останнього кримінальної справи та одержали частину хабара у розмірі 3 тис. грн.”
Торік під час отримання хабара було затримано екс-начальника відділу матеріально-технічного забезпечення обласної прокуратури. За 2 тис. доларів він пообіцяв допомогти трьом співробітникам вінницького „Беркуту”, проти яких була порушена кримінальна справа.
Один рік тюрми – 1000 доларів
А це вже зовсім свіже повідомлення. Кримінальну справу по хабарництву порушено щодо заступника голови одного з районних судів Вінниччини.
„Після першого судового засідання під його головуванням по справі, де прокурором було запропоновано покарання підсудному у вигляді 2 років ув”язнення (ч. 2. ст. 185 ККУ – крадіжка майна, скоєна повторно), посадовець поставив перед обвинуваченим вимогу надати йому кошти у суми 2 тисяч доларів за призначення покарання, не пов”язане з позбавленням волі” – повідомляє прес-група УБСУ у Вінницькій області.
Як суддя складав ціну волі – розкаже на слідстві. А поки ж виходить, що майже офіційна відкупна за можливий рік тюрми – тисяча доларів. Стільки ж (16 тис. грн.) вимагав і одержав від родичів одного з фігурантів кримінальної справи за непритягнення до кримінальної відповідальності заступник начальника райвідділу Дніпропетровської міліції, повідомляє МВС. Там кримінальна справа була також порушена за ст. 185 – крадіжка.
Мораль?..
От тільки говорити про виключно продажних суддів та хабарників-правоохоронців  було б не зовсім чесно. Так, міністр Могильов визнав: „органи МВС просякнуті корупцією”. Але це не тільки хабарі, це набагато ширше. І в цей перелік входять: і ціна посад (цей факт теж не є крамолою, як і те, що отримавши „хлібне” місце, „покупець” намагається відбити вкладені гроші), і гроші, які збираються внизу і які потрібно передавати наверх по вертикалі...
Офіційно МВС взяло курс на очистку мундира. За словами міністра Анатолія Могильова, вже більше 20 міліціонерів заарештовані: зокрема, за зловживання службовим становищем, розкрадання та хабарі.

Голова міжнародної Ліги захисту прав громадян України Едуард Багіров:
„У кожного начальника регіональної міліції є довірена особа. Родич чи водій. Ця людина і збирає гроші. Якийсь процент він віддає своєму папіку, а решту – наверх. В середньому щомісяця кожна область передає в міністерство від $0,5 до $1 млн. А столиця – від $3 до $4 млн.”

ДОВІДКА „МІСТА”

Якщо у вас вимагають хабар, ви стикнулись з корупцією або зі зловживанням службовим становищем, дзвоніть по телефону довіри:
67-00-34, 67-22-06 (обласна прокуратура)
35-62-16 (УСБУ)


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

441

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

217

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

215

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

210

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...