Вінниця – найкомфортніше для життя місто Центральної України

Згідно  оприлюдненого рейтингу журналу «Фокус» Вінниця вперше увійшла в десятку найбільш привабливих для життя українських міст. При цьому Вінниця посіла в рейтингу найвище місце, як серед міст Поділля, так і всієї Центральної України.
   Цей рейтинг журнал  складає уже чотири роки  на основі аналізу  статистичних даних та експертних оцінок, які стосуються рівня розвитку інфраструктури, забезпеченості житлово-комунальними послугами, соціально-економічних та екологічних показників, туристичної привабливості тощо.
У першому дослідженні, яке було проведено у 2007 році, Вінниця знаходилась лише на 49 місці. Торік  Вінниця була вже на 19 сходинці рейтингу, а цього року піднялась ще на десять сходинок вгору.
Практика рейтингування міст за показниками якості життя  широко розповсюджена  у світі. Хоча різні рейтинги відрізняються за своєю методикою, вони відображають рівень популярності та успішності об’єктів, які досліджуються. В Україні найбільш відомим рейтингом такого типу став рейтинг саме журналу «Фокус».
При його формуванні враховуються такі показники як рівень витрат бюджету на одного мешканця, кількість злочинів на 10 тисяч жителів, офіційний рівень безробіття, середній рівень зарплати тощо. Ряд показників визначається на основі  оцінок міністерств, Асоціації міст України, екологічних організацій  та  незалежних експертів. Загалом до уваги береться 14 характеристик.
Переможцем рейтингу цього року став Харків. Колишня столиця за рік покращила  свої позиції за такими показниками, як середня зарплата й туристична привабливість. А найбільшу кількість балів місто отримало за найвищі можливості  для здобуття в ньому вищої освіти - за кількістю ВУЗів, а також співвідношення кількості студентів та чисельності населення.
Вінниця отримала найвищі оцінки  за такими показниками як ділова активність (кількісний показник підприємницьких структур та нових робочих місць) – 6 місце,  рівень житлово-комунальних послуг  - 9 місце , розвиненість культури та освіти - - 7 місце.
Серед міст першої десятки рейтингу Вінниця відзначається також низьким рівнем злочинності (кращі показники лише у Івано-Франківську, Мукачевому та Славутичі).  До активу Вінниці можна також віднести зростання туристичної привабливості та зменшення рівня безробіття.
 Експерти, які досліджували і порівнювали  показники ділової активності, відзначили, що Вінниця поступово, але впевнено протягом чотирьох років підіймалась по сходинках рейтингу. До уваги, зокрема, брались показники зайнятості населення та реєстрації приватних підприємців, що є наслідком у тому числі спрощення цієї процедури у вінницькому «Прозорому офісі». Причому,  у 2010 році спостерігається подальший ріст цих показників: за перше півріччя 2010 року зареєстровано 1934 підприємця, тоді як за увесь 2009  – 2551 СПД.
Також  фахівці  зафіксували зростання рівня надання житлово-комунальних послуг. Ще чотири роки тому контролювати якість їх надання було практично неможливо. На сьогодні це робити можуть самі мешканці – такі повноваження прописані у договорах, які укладаються між жителями та ЖЕКами. Крім того працюють служби «Цілодобова варта» та «Гаряча лінія», які не лише приймають та фіксують скарги вінничан, а й тримають їх на контролі до повного вирішення проблеми.
Як зазначив з цього приводу міський голова Володимир Гройсман, - «Будь-який рейтинг є умовним, але позитивну динаміку змін якості життя у місті нам потрібно і далі нарощувати».
Як? – треба націлюватись на самі кращи  показники. Так, згідно рейтингу, найвищий рівень ділової активності та найнижчий рівень безробіття (0,3), найвищі рівень культури та привабливість з туристичної точки зору у Києва, що зрозуміло. Стати лідером столиці завадив високий рівень злочинності, погана екологія та ціни на нерухомість. До речі, найдорожча нерухомість в Ялті, де квадратний метр житла обійдеться мінімум у 2,2 тисячі доларів – це на 100-200  доларів дорожче, ніж в Києві та Одесі. Найвища зарплата  - в атомному Енергодарі, тут у середньому заробляють 4406 гривень. Найкраща інфраструктура у Трускавці, екологія - в Переяслав-Хмельницькому, найнижчий рівень злочинності і найвищий рівень житлово-комунальних послуг  - у енергетичному Славутичі.

Рейтинг міст:

1. Харків
2. Київ
3. Івано-Франківськ
4. Чернівці
5. Мукачеве
6. Севастополь
7. Одеса
8. Ужгород
9. Вінниця
10. Славутич


Олена ЗінченкоКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

171

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

149

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

140

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

119

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

113

Фахівці Інституту прикладних проблем екології, геофізики і геохімії на замовлення Вінницького обласного краєзнавчого музею провели ...