Коли таможня не дає добро

Товари групи ризику – це товари щодо яких є ймовірність ввезення з порушеннями митних правил. На вінницькій митниці це:
- суміші прянощів
- автотранспорт
- мармур
- фарби та лаки
- деревне вугілля
- сільськогосподарські машини
- самохідні бульдозери


Гучною історією цього року стала контрабанда $2 млн., які житель Могилева-Подільського намагався перевезти через кордон. Для Вінниччини – це справді бомба. Адже затримували контрабандистів на Дністрянській митниці, а Вінницька – митниця внутрішня. Тобто не має пунктів пропуску через державний кордон України, де отак  можна впіймати крупного контрабандиста. Аеропорт ???? Однак це не означає, що на Вінниччині немає контрабандистів. І діють вони за своїми схемами.
Автомобілі
Одне з найпоширеніших порушень митних правил на Вінниччині – це махінації з ввезенням автомобілів та їх вартістю. 
- Фірма чи перевізник перевозить (порою незаконно) гроші за кордон, з продавцем визначається вартість автомобіля, наприклад, 30 тис. євро, - розповідає Юліан Рудзь, заступник начальника Вінницької митниці – начальник служби по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил. – Перевізнику від продавця даються оригінальні документи. Але коли перевізник приїздять до нашого кордону, пакет документів замінюються. Відтак вартість автомобіля стає вже не 30, а 10 тисяч євро. Зменшується ціна – зменшуються і митні збори.
Ще одна схема –  автомобілі на тимчасовій реєстрації, котрі залишаються в Україні на постійне проживання.
- Тільки за останні 2 тижні виявлено 2 таких автомобілі, - зазначає заступник начальника митниці. – А з початку року – шість.

20 тонн сиру «впало з неба»
Контрабандна – це товар, який не проходив через митний контроль і не розмитнювався чи з приховуванням від митного контролю, а значить і в державну казну не надійшло ні копійки за нього чи значно менше, ніж потрібно. Як матеріалізовується контрабанда, Юліан Рудзь бачив на власні очі не раз. А ще як прикордонники в прямому сенсі слова замітають сліди - коли працював заступником начальника ГУМВС по прикордонній зоні.
- Є таке село Студена у Піщанському районі, де немає митного посту, - розповідає він. - Вантажі там проходити не можуть, тільки люди. Прикордонники підробили ключі до обмежувальної рамки, що забороняє рух вантажівок, і пропустили „Мерседес” з 20-ма тоннами сирів виробництва Польщі. Потім вони закривають рамку. Тут з”являються співробітники Піщанського райвідділу, зупиняють вантаж і починають догляд. Документи відсутні. А прикордонники… замітають сліди віниками, наче „Мерседес” десь перелетів на територію України. Наразі справа слухається у Житомирському окружному воєнному суді.

Італійське взуття офіційно не завозилось
Зараз митники спільно із податківцями  працюють над виявленням брендових товарів, які були ввезені незаконним (контрабандним) шляхом, але продаються у магазинах.
- Наприклад, не ввозилось італійське взуття, годинники – на митниці немає інформації, що вони розмитнювались, але вони  є у реалізації, - зазначає Юліан Сергійович. - Так, питання виникли до магазину, де продавались наче фірмові годинники, одні з найдорожчих у Вінниці: від 100  до 5 тис. дол. Офіційно їх на прилавках бути  не мало. Або ж покупцям за брендовими цінами пропонують звичайну підробку?
Скільки грошей крутиться у тіньовому секторі контрабанди? Більш менш правдиву цифру навряд чи хтось назве. А от перед митниками України поставили завдання додати до бюджету у 2010 році 103 млрд. грн. До речі, у планах проведення оптимізації митних органів на цей рік є підпорядкування Дністрянської митниці – Вінницькій. Таким чином буде створена Вінницька обласна митниця.

Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

570

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

485

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

445

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

426

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

411

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...