Математик Євген Майданик: „Відпочинок? Можу просто пролежати півтора дні перед телевізором…»

Математик Євген Майданик: „Відпочинок? Можу просто пролежати півтора дні перед телевізором…»

- Хоч народився у Вінниці, сам я родом з Хмільника. Туди маму відправили викладати французьку у школі. Тата під час хрущовської „чистки” звільнили з армії, і він працював бухгалтером. У Хмільнику я жив до 16 років, до інституту, - згадує Євген Олександрович. – Тим часом тато будував будинок. Було великим щастям перебратися з комуналки у власну оселю. Поруч річка, гарна компанія! На компанії завжди щастило – й досі зустрічаємося з однокласниками. На 25-річний випускний ювілей минулого року приїхали усі: хто з Німеччини, хто з Росії, хто з Америки... От однокласник буквально сьогодні з Антарктиди повернувся, де рік працював лікарем на полярній станції. Сподіваюся наступного тижня у Хмільнику з ним  зустрітися.
Саме в Хмільнику  у Євгена Майданика заклався творчий „фундамент”: виступав у ансамблі народного танцю „Струмочок”, духовому оркестрі... 
- Коли проносили олімпійський вогонь через Вінницю, ми відкривали святкову програму, - згадує Майданик.
 Від математика до КВН-щика
Батьки були впевнені, що він, як і старший син, стане медиком, але вибір молодший зробив на користь математики.   
- Саме тоді у Вірменії стався землетрус, тож для допомоги людям якось ми разом з викладачами створили офіційний „аукціон-продаж оцінок” на іспитах і заліках. Всі гроші йшли постраждалим. Це було лиш один раз на рік, і з одного предмету, але підтримали ідею чимало студентів. Пригадую, як товариш ночами розвантажував вагони, щоб зробити „покупку”, - згадує Євген Олександрович. – На третьому курсі я викладав у школі № 17, що тоді було нереально. А після навчання пішов у 29-ту школу. Пощастило одразу на півтори ставки... Тоді, в 93-му, граючи у КВН, ми з товаришами організували власну лігу. Навіть домовилися з мером Дворкісом про фінансування – так виник чемпіонат на призи міського голови.
 „Тільки не директором!”
Затим Майданика запросили очолити  новостворенний відділ молоді при міськраді. А з часом отримав запрошення у „Зорю”:
- Просив начальника обласного управління культури Анатолія Левицького допомогти з більш творчою роботою, і той поставив перед вибором: або директором, або нікуди, - згадує Євген Майданик. – Тож в 96-му мене представили новому колективу. Лиш коли оглядали все, я зрозумів, чому Левицький раніше казав не ходити сюди... Я був дуже гордий новою посадою, але, як з’ясувалося, замість шаленого конкурсу був єдиний претендент –  з  усіх „хворих”  погодився  лише я... Даху  практично не було: текло до першого поверху. Майже всі приміщення  здані в оренду, в тому числі й кабінет директора. А в залі тоді проводилися лиш релігійні зібрання. Йдучи на роботу, щоразу думав, що саме прорве цього разу... Фінансова ситуація в країні була важка, зарплата затримувалася. За гроші, які тоді „вибили” на ремонт, вдалося тільки дах полагодити... На щастя, тепер усе по-іншому. За останні чотири роки палац на ремонт отримав вдесятеро більше, ніж за 11 попередніх років.
Євген Олександрович отримує від роботи тільки задоволення. Каже, що не усім може пощастити с таким хорошим колективом. В обідню перерву він  іноді з колегами грає у настільний теніс – такий собі „релакс”.
Відпочинок
- Відпочиваю в основному в колі друзів. Можемо поїхати за місто з нічлігом. А можу просто пролежати півтора дні перед телевізором, - каже Євген Олександрович. – Відпустки в основному - в Ізраїлі. Окрім рідних маю там багато друзів. Обов’язково їздимо з мамою на Мертве море.  
Сім’я
Старший брат вже 19 років працює в Ізраїлі. Незабаром, вперше за останні 15 років,  приїде навідати молодшого Майданика. Мама теж  в Ізраїлі, там же жив й нині покійний батько... Мамина сестра - в Німеччині, батькова – в Канаді.
- Чи планую і я виїхати з України? Скоріше за все  ні. Але, згадуючи, як не хотіли їхати батьки, скажу: ніколи не кажи ніколи, - розмірковує Євген Майданик.
Власну сім’ю один з найзатятіших вінницький холостяків ще не створив.
- Можливо, не зустрів ще свою людину, а може й зустрів  та свого часу повівся неправильно, - зізнається він.
Якщо колись Євген Майданик  був змушений відмовляти собі у чомусь, щоб за ці гроші піти з дівчиною в хороший ресторан, то тепер може спокійно подорожувати за кордон. Щоправда, дорогими речами балує себе нечасто:
- Остання покупка – класний телевізор з величезним екраном. Дуже люблю спортивні передачі дивитися. Не скажу, що я не матеріаліст, але здебільшого ми заробляємо гроші з одного заходу, щоб витратити на інший... Автомобілі не люблю, тому радий, що не треба думати, як заробити на нову машину. Більше подобається, коли поруч за кермом мій друг сидить.

Досьє:
Майданик Євген Олександрович, директор і художній керівник Міського палацу мистецтв „Зоря”, організатор проектів „Вінниціанський фестиваль”, „Міс Вінниця”, „КВН”, „Що? Де? Коли?” та ін.
День народження: 19 жовтня 1967 року (Терези).
Освіта:  „фізмат” вінницького педуніверситету.
Армійські спогади: „Став солдатом після другого курсу університету. Служив у групі радянських військ у Німеччині в „автобаті”, Кьонігс-Вустерхаузен: 30 км від Західного Берліну. Після перегляду особистої справи мені доручили організувати танцювальний ансамбль і невеличкий на шість чоловік духовий оркестр. З другом ми вигадали оригінальний номер: я танцював з лялькою-„жінкою”, а колега у вбранні дами - з „чоловіком”. Хоч особливих поблажок не було, зате коли інші крос здавали, ми там же  грали в оркестрі.”
Сімейний стан: не одружений.
Хобі: басейн, теніс, телевізор, преферанс, гарна компанія, робота.
Улюблені книги: детективи.
Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

419

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

216

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

214

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

208

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...