Новий губернатор і - зміна кадрів

Представлення нового губернатора Вінниччини Володимира Демішкана співпало зі святом Благовіщення. Комусь нова людина біля керма області – може, і блага вість, а от  чиновникам – вочевидь не дуже. Принаймні, віце-прем”єр Володимир Сівкович, який представляв Володимира Демішкана як нового голову Вінницької облдержадміністрації, однозначно сказав присутнім на призначенні, що „зал трохи поміняється, як і стиль керівництва”.

Сівковича ввели в оману
Кадрові зміни – це логічно і очікувано, а от щодо „стилю керівництва” – однозначно камінь в город „місцевого істеблішменту”. Втім, відкритої критики роботи вже екс-губернатора Олександра Домбровського не прозвучало. Натомість не обійшлось без „шпильок”. Після прощального слова Олександра Домбровського, віце-прем’єр мимохідь обронив „другу цеглину” – Володимир Федорович  через 5 років теж буде говорити так само красиво, як Олександр Георгійович. І одразу перевів мову на бюджет, від якого залежить розвиток інфраструктури, в тому числі і будівництво доріг та шкіл. І тут же „третя цеглина”: – мовляв, знаємо ми вашу „соціальну спрямованість”, а от школа в Пирогово досі недобудована... От би здивувались учні мікрорайону, які ще в листопаді 2006 сіли в новозбудованій школі за парти.
Загалом президентський меседж щодо цього призначення і завдання нового губернатора Володимир Сівкович охарактеризував наступним чином: „зробити так, щоб все керівництво Вінницької області працювало чітко по вертикалі”. Тобто „самодіяльність” чинному керівництву держави не до вподоби.
Але новий губернатор не став далі розжарювати пристрасті. Навпаки і слово добре знайшов для свого попередника і плани на майбутнє охарактеризував дуже оптимістично.
- Я з великою повагою ставлюсь до Олександра Георгійовича. Ним започатковано багато хороших справ, які потребують продовження, - сказав Володимир Демішкан. – Я розумію, що на мені лежить дуже велика відповідальність не зруйнувати, а примножувати все те, що ви на чолі з Олександром Георгійовичем зробили. Ми знайдемо спільну мову, ніколи не будемо ворогами, а будемо друзями!

А вас ... я попрошу залишитись
Одразу після представлення новий губернатор області просив залишитись „силовиків” та заступників голови. І вже наступного дня з”явилась неофіційна інформація про вірогідні кадрові зміни. У владних коридорах обговорюють, що кандидатом на пост першого зама губернатора є Володимир Дець, колишній керівник міської податкової адміністрації. Мовляв, „по калібру” податківець переважив агронома Івана Мовчана, депутата облради від Народної партії і керівника успішного підприємства „Кряж”. Загалом, здебільшого, розмови зводяться до того, не кого звільнять, а у кого є шанси залишитись на посадах. А зважаючи на політичний підтекст призначення... заступник губернатора Любов Спірідонова як член партії регіонів може менше хвилюватись нині за свою кар”єру, ніж заступник-бютовець Василь Жердецький чи перший зам-нашоукраїнець Валерій Коровій. Можливо, новий керівник області не чіпатиме і Василя Чернія, який є головою обласної організації Народної партії. Поки ж усі зами написали заяви на звільнення за процедурою. Які пріоритети у кадровій політиці у нового губернатора і якими будуть його перші кроки на посаді, стане відомо коли Володимир Федорович знайде час для спілкування з журналістами.

Депутати з висновками не поспішають
Якщо чиновники все ж таки поглядали з недовірою на нового губернатора, то депутати облради – з цікавістю. Як поведе себе новий керівник області? Попри обіцяну недовіру губернатору-чужинцю, поки різких заяв поки не прозвучало.
- Побачимо, - каже депутат облради Юрій Іванов. – Якщо вистачить мудрості, значить все буде добре. Все, що потрібно області – це стабільність.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

419

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

216

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

214

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

208

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...