Накатались на... п'ять років, або Як хлопчики мопед "позичали"

Трьом юним подолянам, здавалось би, ніякі серйозні неприємності не загрожували. Один ще школяр, двоє трошки старші. Ні в яких кримінальних оборудках помічені не були, жили звичним життям молоді - хтось ще навчався, хтось уже здобув спеціальність і працював. Аж раптом одного вечора, як мовиться, усіх трьох нечистий збив з дороги.
Третього березня трійця гуляла по Вінниці. А оскільки самим легіням без прекрасної половини людства не дуже й весело, то вони вирішили гайнути в село Вінницькі Хутори до дівчат. Село було добре знайомим, дівчат знали теж.
Однак і тут не склалось так, як гадалось. До них вийшла тільки одна дівчина. Трохи посиділи компанією біля магазину, пограли в карти, відтак дівчина зібралась і пішла додому, бо мала важливіші справи. Вечір явно загрожував стати сірим і нудним, одним із таких, про які забувають уже через тиждень. Та він нашій трійці запам'ятається на все життя.
Коли, попрощавшись зі знайомою, побрели собі бозна-куди, у дворі однієї з хат побачили мопед. "А давайте покатаємось!" - подав ідею один з приятелів. Решта погодилась. Хлопці порадились, домовились, як будуть діяти, хто що робитиме, аби вдалось роздобути отой мопед. Тим паче, що господарів ніде не було видно. Вирішили, що один із них, школяр, стоятиме "на шухері", а двоє зайдуть у двір і тихцем виведуть двоколісний агрегат через задній двір.
З цього моменту їхні дії кваліфікувались як злочин, "скоєний групою осіб за попередньою змовою", тобто відразу ставав тяжчим, а оскільки вони ще й зайшли на чужу приватну територію, то з цього моменту виникла ще одна обтяжуюча обставина, яку зазвичай характеризують коротко: "з проникненням".
Отже, як читач уже здогадався, хлопці викотили з двору чужий мопед, доплуганили його до магазину, там зламали передню панель, напряму приєднали проводи запалення, випросили в односельця трошки бензину і поїхали кататись по селу. Увечері залишили крадене в одного з компанії, а на другий день він заволік мопед до власника.
Та пізно вже було, бо той встиг подати заяву до поліції, яка почала кримінальне провадження. І засвітили хлопцям за незаконне заволодіння транспортним засобом чималі терміни позбавлення волі. Власнику компенсували завдані збитки в сумі 13 тисяч гривень (і це при вартості мопеда менше 9 тисяч гривень), проте суд все одно відбувся.
Сторона обвинувачення не наполягала на суворому покаранні, погодилась, що воно буде умовним, бо всі хлопці характеризуються позитивно.
Вінницький райсуд погодився з таким підходом і оголосив - при всіх обтяжуючих обставинах! - "оксамитовий" вирок: п'ять років позбавлення волі з іспитовими термінами кому два, а кому два з половиною роки.
Я не прихильник сімейного насильства, але тут мимоволі згадався один із "методів" народної педагогіки на такий випадок. Колись знайомий розповідав, що в юності щось був украв і про те взнав батько: "Він зняв пасок і так мене виховував, що було чути на другому кінці села. Більше я ніколи нічого не крав".
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

331

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

305

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

270

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

262

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

261

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...