Вінниця підтримала політичних "в'язнів кремля"

Кожен лист із Батьківщини, який отримують бранці, зменшує шанс їхнього катування

Вінничани щиро відгукнулися на одноденну акцію на підтримку українських політичних в'язнів - "В'язні кремля", що відбулася 1 жовтня на Європейській площі у Вінниці. Там активісти встановили 86 капканів - за кількістю українських громадян, що незаконно позбавлені волі у в'язницях Росії та Криму.

- Ці люди й досі утримуються в російських тюрмах та в окупованому Криму за сфальсифікованими звинуваченнями. Людей переслідують за релігійні та політичні погляди, за їх світосприйняття, громадянську позицію та громадську діяльність. Є й такі, кого звинуватили в плануванні "диверсій", "терактів", "шпигунстві" - щоб створити картинку для російської пропаганди, - каже одна з організаторок акції, голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Правозахисники наголошують: українцям, які зараз утримуються за гратами через сфабриковані Росією справи, важлива підтримка. 

- Мета нашої кампанії у тому, щоб привернути увагу громадськості до цих людей і розвіяти ілюзії, що звільнення 35 українських політв'язнів та моряків, це остаточна перемога, - каже активістка глобальної акції #SaveOlegSentsov Анастасія Нагірняк. - Попри те, що сам Олег Сенцов, який став символом боротьби за свободу усіх "в'язнів кремля", вже на свободі, ми продовжуємо боротись за усіх інших українських політв'язнів, яких тримає Росія, хоча навіть імен більшості з них не знаємо. До списку тих, хто був звільнений у вересні, увійшли головним чином відомі, так звані "медійні", персони. Але вони стали відомими та медійними не одразу. Спершу їх історії були відомі хіба що їх родичам і правозахисникам. Ці імена з’явились у заголовках світових медіа та у резолюції Європарламенту лише після сотень акцій, флешмобів, твіттер-штормів, адвокатських зустрічей, синхронних демонстрацій у різних країнах світу. Бо коли стало зрозуміло, що міжнародні механізми не спрацюють поки не стане помітна підтримка самих громадян нашої країни, ми перейшли до колективних дій.

Нині активісти закликають долучатись до такої діяльності й якомога ширше коло вінничан.

- Маємо зробити усе, щоб ті 86 українців, які утримуються там, стали такими ж відомими, як і їх вже звільнені товариші, - додає Анастасія Нагорняк.

Найдієвіший засіб підтримки, до якого може залучитись кожен громадянин, - це писати листи в'язням.

- Це не дає їм відчути себе ізольованими від світу, забутими, відірваними від Батьківщини. Так вони розуміють, що про них пам'ятають та продовжують боротися, - говорить Анастасія Нагірняк. - Звільнені політв'язні розповідають, що до тих, кому пишуть багато листів, застосовують менше тортур. Бо для їх наглядачів є очевидним, що ця людина тримає контакт із медіапростором і злочини, вчинені проти неї, буде важче приховати. 

За словами активістки, на сторінках, які можна знайти у соцмережах за хештегом #SaveOlegSentsov, є імена всіх відомих "в'язнів кремля", а також інструкція щодо того, куди надсилати і як саме треба оформлювати таке листування. 

- Є певні особливості, зокрема у тому, що листи треба обов'язково писати російською, бо інакше їх просто не пропустить цензура, - каже Анастасія Нагірняк.

В свою чергу колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров додає, що Україна має й надалі займати активну позицію щодо вимог звільнення усіх її громадян.

- З інформаційних шпальт не має зникати тема Криму та Донбасу та відновлення територіальної цілісності країни. Про проблему треба завжди говорити в цілому. Тому й світовим лідерам буде простіше підтримувати нас у цьому питанні, - каже він.

За його словами, питання Криму та питання Донбасу не можна відділяти одне від одного.

- Питання треба ставити руба, відновлювати територіальну цілісність треба не по лінії розмежування, а по лінії державного кордону, - переконаний Ільмі Умеров.
 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

319

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

241

Керівника комунального підприємства "Вінницяоблводоканал" хочуть преміювати. Ця пропозиція вчора, 21 листопада, розглядалася на ...

215

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

210

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

195

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...