Відсторонили

Відсторонили

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади на 2 місяці - до 8 грудня. Таке рішення ухвалив 10 жовтня суддя Вінницького міського суду Ігор Вишар. Суддя зазначив, що ухвала про відсторонення від посади може бути оскаржена протягом п'яти днів в Апеляційному суді, однак її оскарження не зупиняє дію самої ухвали. 
Клопотання про відсторонення від посади до суду надійшло у рамках досудового слідства у кримінальному провадженні. Ігорю Салецькому уже оголосили підозру за статтею "самоуправство". Йому закидають неправомірні дії при реєстрації релігійних громад сіл Лука Мелешківська Вінницького району та Велика Кісниця Ямпільського району, які з Московського патріархату перейшли до Православної церкви України, тобто змінили підлеглість.

- …будучи заздалегідь поінформований керівниками вищевказаних громад про відмову громад щодо зміни їх підпорядкування та отримавши протоколи зборів членів даних громад з відповідними прийнятими рішеннями, взяв до уваги протоколи, подані особами від імені релігійних громад. При цьому проігнорував те, що подані протоколи не набули чинності, адже не були складені відповідно до статутів вищевказаних релігійних громад, відповідно до яких протоколи підписуються керівником релігійної громади та після затвердження їх архієреєм набувають чинності, - пояснювала слідча у суді.

Ця частина із клопотання, озвученого слідчою, дуже цікава. З нього виходить, що створення громад ПЦУ мають дозволити і благословити діючі релігійні керівники, а вони, як відомо, до останнього часу були від Московського патріархату, а там, як відомо, не сприймають ні Томос, ні створення помісної церкви, ні релігійних громад ПЦУ. 
Слідство клопотало про відсторонення Ігоря Салецього від посади, аргументуючи тим, що він може впливати на свідків, а також, що він в останній день виконання ухвали суду надав документи, доступ до яких раніше було надано судом. 
Натомість адвокатка Салецького звернула увагу на те, що слідча не надала доказів, які б підтверджували її застереження. А сам Ігор Салецький наголосив на тому, що озвучені слідчою "ризики" є безпідставними. Щодо знищення документів, то зрештою, вони є у відкритому доступі. 

- Прикро, що протоколи допиту, а я був допитаний тричі, не були надані прокурору під час його погодження про відсторонення мене від посади як керівника. Оскільки в цих протоколах я детально відповів на усі питання, які задавала слідча. Можливо, ознайомлення прокурора з цими протоколами допиту і змінило б його думку про підписання цього клопотання, - зазначив також Ігор Салецький. 

Також він зауважив, що раніше 25 судів уже визнали правомірними дії управління при реєстрації громад ПЦУ цих сіл - визнавши, що це не публічно-правовий спір, а приватно-правовий. 
У нарадчій кімнаті суддя був не довго. Зрештою, оголосив вердикт - клопотання задовольнити, Ігоря Салецького відсторонити від посади терміном на 2 місяці.




Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

518

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

457

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

413

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

393

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

381

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...