Сезон грипу розпочався

Сезон грипу розпочався

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B (Phuket). Для вакцинації у Вінниці пропонують два види вакцин: "Ваксігрип" та "ДжіСі Флю". В рамках міської програми "Стоп грип" вакцини при міських ЦПМСД можна придбати за півціни. 
За словами лікарів, у медичних установах є експрес-тести для перевірки на грип. Усі, хто хоче вакцинуватися, мають звернутися до Центрів первинної медико-санітарної допомоги. 

- Програма "Стоп грип" у Вінниці стартує вже вчетверте. Кошти на неї виділені за підтримки міськради. Ми врахували особливості минулих років і залучили до програми сімейних лікарів, приймальні відділення. Плануємо надалі залучати приватних лікарів, - розповів директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

Сезон грипу вже розпочався, поодинокі випадки захворювання, спричинені вірусом грипу, вже у нас є у стаціонарі та у поліклініках. Про це говорить завідувачка кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім.М.І.Пирогова, радниця міського голови Лариса Мороз. 

- Як правило, кожен сезон грипу починається зі Східної Азії, Австралії, Нової Зеландії, де виявляються нові штами вірусу, - каже вона. - У цьому році ВООЗ трішки затрималась з передачею цих штамів вірусу фармацевтичним фірмам, тому виробництво вакцин дещо загальмувалося. Україна у цьому році передбачила 500 тисяч вакцин. Вони виробляються на попереднє замовлення. Перші партії вже в Україні пройшли тестування та контроль і перебувають в мережі аптек, у тому числі і у вінницьких.

Директор міського департаменту охорони здоров'я наголошує: вакцинація - це найпростіший та найдешевший спосіб вберегтися від грипу.

- Міська комунальна аптека закупила дві з половиною тисячі доз вакцини "ДжіСі Флю". У кінці жовтня - на початку листопада має надійти "Ваксігрип". У Вінниці передбачено кошти на 10 тисяч щеплень. Минулого року було понад 5500 щеплень. Ми передбачаємо, що свідомі вінничани звернуться зробити цю процедуру. Якщо фінансовий ресурс використаємо, у нас є домовленість з міським головою, що ми докупимо цю вакцину.

Чиновники кажуть, що пацієнтам уже проводять вакцинацію. Кожна партія може мати різну ціну. Зараз "ДжіСі Флю" коштує близько 260 гривень за вакцину, 50% вартості за муніципальною програмою "Стоп грип" - це 130 гривень.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

353

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

334

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

291

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

284

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

281

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...