Конфлікт за паї

Конфлікт за паї

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню до своїх пайовиків. Люди хочуть розірвати з ним договори і перейти до іншого господарства. Вони позиваються до суду. Слухання тривають, утім селяни хвилюються, що можуть не виграти справу, а відтак залишаться в "заручниках" у власника сільськогосподарського підприємства. 

- Нас із села зібралося 11 людей, є ще інші, але в них нема грошей на адвокатів, - розповідає Володимир Куценко, мешканець с.Довжок. - Ми не хочемо більше мати справу с цим орендарем, тому що він не платить нам кошти за наші землі. Коли намагаємося поговорити, то уникає розмови, слухавку не бере, а як при зустрічі про розрахунок говорю, просто виганяє. Він не дає нам договір оренди на руки… В мене на суди вже 10 тисяч пішло.

Сусідка Володимира Куценка, Людмила Степанишина, розповіла, що змушена була звертатися за допомогою до орендаря, але їй відмовили. 

- Цього року мене тричі оперували. То я прийшла до нього, кажу, дайте грошей. Він відмовив. І лише зараз, коли суди почалися, він став надсилати кошти поштою, щоб мати документальне підтвердження. Але поки триває суд, ми їх не братимемо. А на суді чомусь було сказано, що мені фермер на лікування дав 18 тисяч, яких я в очі не бачила… Я дуже помилилася, коли підписала порожній документ, за що себе картаю. Уже в "земельному" дізналася, що договір укладений на 15 років. Нам не треба від нього грошей. Тільки лише нехай відпустить нас, тому що хочемо мати справу з іншим, добросовісним орендарем. Той, між іншим, коли я в лікарні лежала, просто прийшов і дав мені п'ять тисяч на ліки. Оце людина, - аргументує свій намір Людмила Степанишина. - Зараз дружина цього фермера їздить по селу і переукладає з людьми договори, бо підприємство чоловік на неї переоформлює.

Підприємство, з яким люди хочуть розірвати угоди, - "Конкурент", його власник Василь Гоменюк. За словами голови Очеретнянської сільської ради, Володимира Кулика, у селі дійсно виникли деякі непорозуміння. 

- Як пояснив мені Василь Гоменюк, коли виникли непорозуміння з орендною платою, то додому Людмилі Степанишиній були передані гроші, але вона відмовилася від них. Тоді він поштою зробив переказ, але знову - відмова через незгоду з орендною платою, - говорить Володимир Кулик. - У нас багато орендарів, які день в день виплачують кошти. Я знаю одного із сусіднього села, який краще розраховується. Гоменюк, можливо, трохи пізніше, така от ситуація. 

Із самим Василем Гоменюком "Місту" вдалося зв'язатися по телефону тільки на третій день дзвінків завдяки сприянню сільського голови (редакція телефонувала і йому, і його дружині, і бухгалтеру, і на стаціонарний номер підприємства - слухавку жодного разу не взяли). Він переконаний, що люди налаштовані зіпсувати йому репутацію.

- Дивіться, є договір і стосунки між власником земельного паю і мною, його орендарем. Я ж не просто орендую землю на рік - це тривалий процес, багаторічний цикл роботи. І просто так розірвати договір зі мною, щоб піти до когось іншого, отримавши за переукладання договору по 10-15 тисяч, - я розумію в чому інтерес... У мене є виробничий процес, плани, кредитні зобов'язання, я беру техніку у лізинг. А тому не погоджуюся, адже якщо зараз стану усіх відпускати, вони по два рази на рік будуть бігати від одного фермера до іншого, - пояснює Василь Гоменюк. - Люди ходять по ЗМІ з єдиною метою - щоб я їх відпустив. Я вам скажу таке - коли знаю, що селяни планують самостійно обробляти свою землю, я відпускаю їх без проблем і розриваю договір. Але в цьому випадку я із впевненістю знаю, що вони запланували перейти до іншого орендаря, який їм пообіцяв за це 15 тисяч. Стосовно порожніх бланків договорів, які вони наче б то підписали, то скажу одне - це неправда. У мене серйозний бізнес, я не можу поставити його під удар такими речами. Є зареєстровані договори, орендна плата виплачується. Це неправда, що Степанишиним не давали коштів, є відомості про отримання орендної плати. Давайте дочекаємося рішення суду, який встановить, чи виплачувалися ці гроші. Якщо суд встановить підставу для розірвання договору - я не заперечую. На жаль, у цій ситуації не стільки грає роль те, що люди можуть бути чимось незадоволені, як зацікавленість третьої сторони, яка у першу чергу цікавиться землею. Сьогодні багато холдингів змагаються за землі людей - так було завжди. Але бізнес потрібно вести чесно, а не підтримувати сумнівні схеми. Свій я веду з 1994 року і нікого не фінансую, щоб забрати в когось землі. 

Інформацію стосовно переукладання з селянами договорів на ім'я своєї дружини Василь Гоменюк підтверджує, відзначивши, що все відбувається на законних підставах.
Але перед тим, як дати коментар, фермер заявив наступне: як добре, що ви подзвонили, я цю статтю додам для отримання моральної шкоди.

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

397

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

202

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

202

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...