Вся правда про Ярослава Мудрого – на Contemporary music days in Vinnytsia

Вся правда про Ярослава Мудрого – на Contemporary music days in Vinnytsia

З 17 по 20 жовтня пройдуть «Дні сучасної музики у Вінниці». За підтримки Українського культурного фонду та Вінницької міської ради під час кожного дня фестивалю проходитимуть концерти найкращих виконавців та гучні прем’єри.
Зокрема, 20 жовтня о 19.00 у Вінницькому академічному театрі імені Садовського відбудеться допрем’єрний показ однієї з найбільш складних і масштабних опер в українському репертуарі – «Ярослав Мудрий» Георгія Майбороди.
На здійснення цієї постановки режисер та художній керівник Хмельницької обласної філармонії Богдана Латчук отримала грант Президента України. 

- Постановниця пропонує унікальне філософське узагальнення й новітнє прочитання образу Ярослава Мудрого, особистість якого й досі не стерлася з історичного літопису Європи, - відзначає куратор Contemporary music days in Vinnytsia-2019 Володимир Черевик. – Ярослав Мудрий був і залишається одним із найвидатніших діячів української держави, людиною, яка розбудувала могутню країну і майже тисячоліття залишається взірцем українського державотворення.

У опері Ярослав Мудрий постане у різні моменти свого бурхливого і наповненого подіями життя: у колі сім`ї - з доньками, які невдовзі виїдуть до інших країн і він уже ніколи їх не побачить, з будівничим Софійського собору Журейком, у роздумах із ченцем Сильвестром, образ якого співвідносний з історичною постаттю митрополита Іларіона, першого русича, поставленого Ярославом на кафедру всупереч волі константинопольського патріарха, який міцно тримав під своєю опікою духовне життя Русі-України. 
На фоні виразних історичних подій розкриється внутрішній світ князя-мислителя, будівничого і воїна, який крок за кроком переборює підступні інтриги своїх ворогів і недругів. Про що він думав, об'єднуючи два береги Дніпра, які плани будував і як давні події перекликаються із сьогоденням? Усі відповіді на ці запитання будуть відкриті у опері «Ярослав Мудрий», яку у Вінниці презентують найкращі солісти, Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії, знаменитий Академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» та диригент-постановник Тарас Мартиник. 
У головних ролях опери постануть заслужені артисти України Андрій Зарицький та Олена Леонова,  Степан Дробіт, Ольга Абакумова, Олег Лановий, Андрій Юрченко, Катерина Ясенчук, Руслан Фандуль та Анна Попова.
Вхід для глядачів буде за безкоштовними запрошеннями. Щоб їх отримати, потрібно витратити усього 5 хвилин свого часу. Реєстрація відбувається на офіційному сайті contemporary-vinnytsia.blogspot.com, а після заповнення форми кожен отримує іменне запрошення на електронну пошту.
Ті ж, кому важко самотужки замовити запрошення онлайн, можуть звернутися за допомогою у інформаційний центр фестивалю, який з 14.00 до 18.00 працює на першому поверсі приміщення «ВІНТЕРИ» на вулиці Театральна, 15.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

527

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

395

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

202

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

200

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

190

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...