"Енергетичний рекет" чи борги?

Минулого вівторка представники "Енери" відключили електроенергію Центру професійно-технічної освіти №1. Про те, що понад 500 дітей залишилися без умов навчання і харчування, на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив директор закладу Валерій Дяків. Ситуація набула масштабів скандалу - і електропостачання в училищі поновили того ж вечора. 

- По завершенню тендерних торгів ми уклали універсальну угоду з постачальником електроенергії, який на сьогодні є монополістом. В угоді передбачена вартість електроенергії впродовж року. Але у липні "Енера" необґрунтовано підвищила вартість тарифів для комунальних підприємств і бюджетних установ на 25%. Таким чином ми уже не вклалися у ліміти по цій статті видатків і виникла заборгованість у розмірі 31 тис. грн., - пояснює директор закладу Валерій Дяків. - Ми не погодилися з таким підвищенням, адже навіть у договорі вказано, що підвищення може бути не більше ніж на 10%. І направили в "Енеру" відповідного листа. Цей борг виник у липні, а в серпні нам надійшло повідомлення про ймовірність нашого знеструмлення - без реструктуризації і будь-яких графіків погашення боргу. … Третього вересня після обіду до нас прийшов представник із міських електромереж і знеструмив заклад.

Коли заклад залишився без світла, там саме почали готувати їжу для учнів, які живуть у гуртожитку. Вони харчуються в їдальні училища, оскільки у корпусах немає кухонь. Відтак діти мали всі шанси залишитись без вечері і сніданку. Зупинилися й виробничі майстерні.

- Ми надали розголос ситуації, вийшли на усі відповідні служби, у т.ч. й до правоохоронців, оскільки це перешкоджання навчально-виробничому процесу. Звернулися і в "Енеру", де нас запевнили, що повернуть попередні тарифи, - зазначає Валерій Дяків. - Взагалі-то ця ситуація мені нагадує якийсь енергетичний рекет чи шантаж. Донедавна ми працювали з "Вінницяобленерго", мали договори. А тепер до нового постачальника є чимало питань, бо це банальна викачка коштів через фірму "прокладку" усіма способами. 

У ТОВ "Енера Вінниця" кажуть, що про відключення попереджали, бо заборгованість ДНЗ "ЦПТО №1" залишилася, а останню часткову проплату 10784,69 грн вони фіксували ще 29 серпня. Керівництву ж училища закидають, що ті не запропонували графік реструктуризації боргу. 

- Саме тому заклад був відключений. Однак, керівництво ТОВ "ЕНЕРА ВІННИЦЯ" провело ряд зустрічей з міською владою, представниками ГУ ДКСУ у Вінницькій області та департаментом освіти Вінницької міськради. Після чого ТОВ "ЕНЕРА ВІННИЦЯ" вирішило піти назустріч навчальному закладу та посприяти відновленню електропостачання у той же день, - повідомили "Місту" у пресслужбі ТОВ "ЕНЕРА ВІННИЦЯ". - Але замість того, щоб розрахуватися, керівництво Центру ПТО №1 безпідставно не сплачує борг. 

Нещодавно від електропостачання була відключена й міська рада.

- Відключення від електроенергії торкнулося й юридичних споживачів, серед яких є бюджетні установи, що заборгували кошти за липень-серпень у зв'язку зі збільшенням тарифу, - пояснюють у пресслужбі "Енери". 

Через підвищення тарифу на 25% міська рада уже подала позов до суду на "Енеру". Підготували судовий позов і у Центрі професійно-технічної освіти №1 - вимагатимуть від "Енери" визнання боргу недійсним, а також повернення до попереднього тарифу. 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1032

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

468

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

391

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

379

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...

379

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...