Бар не піде "Яблуневим шляхом"

Бар не піде

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт


Чотири питання щодо реалізації проєкту "Яблуневий шлях", який передбачає створення виробничо-туристичного кластера та розробку тематичного екскурсійного маршруту за підтримки коштів Євросоюзу, були винесені на чергову сесію Барської міськради. Але 2 вересня депутати рішення провалили. 
Міський голова Бару Артур Цицюрський назвав такий хід справ у сесійній залі саботажем і на знак протесту оголосив голодування. Поставив намет на головній площі міста, почав збирати підписи місцевих жителів на підтримку проєкту "Яблуневий шлях". Офіційно мер пішов у відпуску за власний рахунок, без збереження заробітної плати. 
У п'ятницю, 6 вересня, зібравши понад 500 голосів від барчан на підтримку проєкту та заручившись підтримкою 11-ти депутатів, міський голова Бару скликав позачергову сесію. Але сесія не відбулася через відсутність кворуму. Із потрібних 14 обранців для ухвалення правочинного рішення, були присутні 13. 
Опозиційна до міського голови група депутатів чекала на вулиці неподалік.
Свою позицію вони пояснили тим, що не бачать доцільності проєкту для громади. Мовляв, спершу голосували "за" реалізацію "Яблуневого шляху", бо не знали, що саме він передбачає. Їх, нібито, ввели в оману, "намалювавши" гарні перспективи. Зараз депутати впевнені, що проєкт не дасть нічого позитивного для міста, адже, на їхню думку, не зможе себе окупити. 
Міський голова Бару розкритикував роботу депутатів і повернувся до намету голодувати. Увечері 6 вересня на своїй сторінці у Фейсбуці він закликав барчан зібратися 8 вересня на недільне віче. 

- Звертаюся до місцевих обранців із інформацією, що на вимогу головного партнера проєкту Северинівської ОТГ, грантові кошти мають бути повернені на їхній рахунок, - написав Артур Цицюрський. - Позитивним залишається те, що нам дозволили реалізувати частину коштів на ІІІ Міжнародний фестиваль-ярмарок "AppleBar" 28-29 вересня. Внесок громади в сумі 50 тис. грн вже був запланований у бюджеті міста, а решта суми - 7 тис. євро, гроші з європейського гранту, за які знову ж таки потрібно голосувати депутатам. 

Радник з регіонального розвитку Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Юрій Войціцький каже, що через відмову Бару постраждають інші партнери: Северинівська громада, Центр розвитку місцевого самоврядування та село Олександрівка Жмеринського району. Вони не отримають другого траншу від ЄС.

- Іміджово для Бару це досить негативний досвід. Більше того, це поразка для цілої області, бо кілька депутатів зривають проєкт, відмовляються від європейських грошей, аргументуючи тим, "а що нам з цього буде". Вам особисто з цього нічого не буде, але громада отримає "вудочку", яку можна буде у перспективі використати для заробляння коштів,- каже Юрій Войціцький.

Зрештою, навіть після народного віче, депутатів, які блокували ухвалення рішення, не переконали змінити думку. У понеділок голова Барської ОТГ Артур Цицюрський припинив голодування і повернувся на роботу.
Така ситуація станом на 10 вересня. Як відреагують міжнародні партнери - поки невідомо. "Місто" стежитиме за розвитком подій. 

 


Олександра МАКОВЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1012

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

439

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

377

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

339

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

297

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...