Паркування приватних авто у Вінниці впорядкують

Паркування приватних авто  у Вінниці впорядкують

У центрі міста виявили 110 мысць для паркування

У Вінницькій міськраді 6 вересня обговорювали перспективи впорядкування паркування приватного автотранспорту на вулицях. На "круглий стіл" запросили представників міських департаментів і комунальних підприємств, активістів автомобільної та велоспільноти. Обговорювали: чи у правильному напрямку рухається місцева влада, прагнучи впорядкувати сферу паркування, які є виклики та застороги.

- У місті чимало випадків, коли водії паркуються на велодоріжках, пішохідних переходах, пожежних гідрантах, ускладнюючи рух пішоходів, громадського транспорту та спеціалізованих машин. Тому маємо визначитись: або ми будемо автомобілецентричним містом, або містом, де враховують та поважають права усіх учасників руху та мешканців громади, - каже директор департаменту транспорту, енергетики та зв'язку Вінницької міськради Михайло Варламов.

За його словами, місто збільшуватиме кількість працівників, які слідкуватимуть за дотриманням правил паркування.

- Інспекції з контролю за паркуванням вже працюють у Тернополі, Луцьку, Києві, Дніпрі, Львові та Харкові. На сесії міськради депутати підтримали збільшення численності нашого департаменту, щоб забезпечити нормальне функціонування відділу з паркування. Інспектори відділу мають можливість накладати штрафи як адміністративну відповідальність за порушення правил зупинки транспортного засобу. Але це жодним чином не робиться задля того, щоб просто наповнити міський бюджет додатковими надходженнями. Зібрані кошти будуть спрямовувати виключно на модернізацію самої структури паркування, нанесення розмітки, встановлення необхідних дорожніх знаків і навіть будівництво багатоповерхових паркінгів, - пояснює Михайло Варламов.

Досвідом, який отримали вінницькі держслужбовці, коли їздили у відрядження, щоб вивчити принципи побудови зручної для всіх мешканців паркувальної інфраструктури в інших містах України, з учасниками "круглого столу" поділився керівник відділу з дотримання правил паркування транспортних засобів Геннадій Богуславський. За його словами, незабаром процес фіксації неправильної парковки у Вінниці буде чітким і автоматизованим.

- Інспектор робить кілька фото з різних ракурсів на транспортний засіб порушника, потім роздруковує та залишає власнику повідомлення про адміністративне порушення, де вказана суть порушення, реквізити для сплати штрафу та інша інформація. Далі інспектор виписує ще й постанову про адмінпорушення, яка листом відправляється на адресу власника транспортного засобу, - каже Геннадій Богуславський. 

До обговорення долучився й завідувач кафедри автомобілів і транспортного менеджменту Вінницького національного технічного університету Віктор Біліченко.

- Не секрет, що іноземців, які стикаються з транспортним питанням у нашій країні, чи не найбільше вражає саме хаотичність паркування. Ми суттєво відстаємо від Європи, - говорить він. - Тому й паркувальний відділ - це дуже потрібна структура, яка суттєво допоможе патрульним екіпажам Нацполіції.

Представниця громадської організації "Гармонія" Сюзанна Жуковська додала, що інколи через припарковані біля зупинок громадського транспорту приватні авто - тролейбуси і автобуси не можуть нормально під'їхати до бордюра, щоб відкинути пандуси.
На її думку, паркувальні інспектори Вінниці мали б приділити цьому особливу увагу.
Про наболіле згадав і запрошений на обговорення член вінницької велоспільноти Олег Крупський. 

- Інколи викликаємо поліцію - 45 хвилин немає автомобіля, бо у них немає вільного екіпажу, а якщо це буде інспектор паркування, є звернення - приходять, міряють рулеткою, фіксують порушення. Це позитивно вплине на ситуацію не тільки для велосипедистів, але і для пішоходів, - долучився до обговорення він.

Свою роботу паркувальні інспектори орієнтовно розпочнуть у грудні. У мерії кажуть, що позаяк для них це новий досвід, то будь-яка допомога та конструктивна порада вітається.

Почнуть із Соборної

Свою роботу паркувальні інспектори почнуть із Соборної.     

- Наразі ми вже зробили моніторинг центру міста, за результатами якого виявили близько 110 додаткових місць для паркування. Коли наші інспектори почнуть працювати, вони будуть кілька місяців проводити роз'яснювальну роботу, казати людям: будь ласка, не порушуйте правила дорожнього руху. Якщо власника залишеного транспортного засобу не буде, щоб його не чекати, йому залишать відповідну інформаційну листівку, - каже директор департаменту транспорту, енергетики та зв'язку міськради Михайло Варламов.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1032

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

468

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

390

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

379

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...

379

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...