Батькам дітей з інвалідністю, які просять компенсацію на підгузки, пропонують оформити матеріальну допомогу

Батькам дітей з інвалідністю, які просять компенсацію на підгузки, пропонують оформити матеріальну допомогу

Сьогодні, дев’ятого вересня, міська рада відповіла на петицію вінничан стосовно грошової компенсації витрат на придбання підгузків для дітей з інвалідністю.

Ось текст петиції, який набрав необхідну кількість голосів для розгляду:

 

«До Вас звертаються батьки дітей з обмеженими можливостями. Нашим дітям, якщо вони цього потребують, медична установа (поліклініка) має видавати щомісячно памперси.

Але видають їх не щомісяця, не в тій кількості, яка потрібна дитині та не всім підходять памперси саме того виробника, що пропонує медична установа. Наприклад, у дітей можуть бути алергічні реакціїна памперси того чи іншого виробника.

 

До того ж памперси видаються далеко не тій кількості, яка потрібна дитині, і з великою затримкою.

Мають видавати у кількості потреб дитини (4-5шт), по факту видають 1 шт. на добу (іноді і менше), що критично не вистачає. Памперси жахливої якості, часто викликають алергічні реакції і не виконують своєї функції, і цим ще більше ускладнюють догляд за такими важко хворими дітками.

 

Батьки неодноразово скаржились на якість памперсів, на невідповідність з розмірами, на несвоєчасну видачу, але безрезультатно.

При проведенні тендеру на закупівлю памперсів, представники від батьків та громадських організацій відсутні.

Не завжди є контроль за своєчасною поставкою продукції, не приймаються міри щодо затримки видачі памперсів. Перші місяці року у більшості поліклінік взагалі не видають памперси, та за ці місяці їх не компенсують.

 

Практика грошової компенсації батькам на придбання памперсів гарно себе зарекомендувала і працює у багатьох міста України.

 

Тому просимо, щоб не медичний заклад видавав памперси, а замість того батькам надавалась грошова компенсація на придбання памперсів, а саме 3-4 пачок на місяць, щоб батьки могли придбати на свій розсуд памперси саме того виробника, які найкраще підходять конкретній дитині та коли в них є потреба».

Автор: Бобровська Ірина Вячеславівна

 

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ:

«Вашу петицію щодо надання державної адресної допомоги дітям з інвалідністю для забезпечення їх технічними засобами (підгузками) розглянуто та повідомляємо наступне.

 

Відповідно до Порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1301 (зі змінами) забезпечення людей з інвалідністю і дітей з інвалідністю технічними засобами здійснюється на підставі медичного висновку за рахунок та в межах коштів державного та місцевих бюджетів, передбачених на зазначену мету.

 

Заходами галузевої медичної програми «Здоров’я вінничан на 2016-2020 роки», яка затверджена рішенням Вінницької міської ради від 23.12.2016р №533 (зі змінами) (далі – Програма) передбачено «безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами осіб з інвалідністю (згідно висновків МСЕК), дітей з інвалідністю (згідно висновків обласної ЛКК), які є жителями Вінницької міської об'єднаної територіальної громади, відповідно до їх індивідуальних програм реабілітації, передбачених Порядком забезпечення інвалідів і дітей–інвалідів технічними та іншими засобами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 №1301, а саме:

 

- слуховими апаратами;

- сечо- і калоприймачами;

- підгузками».

В бюджеті Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на поточний 2019 рік планові видатки для безкоштовного забезпечення технічними та іншими засобами, а саме підгузками, складають 792,227 тис.грн.

 

Виплата особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим окремим категоріям населення грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації (далі - компенсація) забезпечується відповідно до механізму, який передбачений Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 (зі змінами) (далі – Порядок).

 

Варто зазначити, що до переліку технічних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, за які може виплачуватися грошова компенсація їх вартості, який визначено Порядком, підгузки не передбачені.

 

Доводимо до Вашого відома, що питання забезпеченості людей з інвалідністю та дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації (слуховими апаратами, сечо- і калоприймачами, підгузками), можливості надання державної адресної допомоги, наразі, знаходиться на контролі у виконавчих органах Вінницької міської ради до компетенції яких віднесено вирішення даного роду питання.

 

Крім того повідомляємо, що кожна особа, яка це потребує, може скористатись можливістю отримання матеріальної грошової допомоги.

Відповідно до Положення про порядок надання матеріальної грошової допомоги мешканцям Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, затвердженого рішенням Вінницької міської ради від 29 березня 2019 року №1646, надається матеріальна грошова допомога (далі – матеріальна допомога) яка є однією з форм надання соціальних послуг жителям Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах відповідно до статті 5 Закону України «Про соціальні послуги».

 

Відповідно до пункту 2 вищезазначеного Положення для вирішення питання щодо отримання матеріальної допомоги особі, яка є мешканцем Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, необхідно звернутись на особистий прийом до директора департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, а у разі тимчасової відсутності (відпустки, відрядження, хвороби, тощо) - одного з його заступників щовівторка з 9.00 до 12.00 години.

 

В разі неможливості з поважних причин (хвороба, тривале відрядження тощо) особисто прибути на прийом до директора департаменту соціальної політики міської ради, це може здійснити без довіреності інший дієздатний член сім’ї, близький родич, соціальний працівник, особа, яка зареєстрована і фактично проживає разом із заявником або, за дорученням, інша особа на підставі довіреності за формою, визначеною у статті 245 Цивільного кодексу України.

 

Під час особистого прийому необхідно подати наступні документи:

1. Заяву на ім’я міського голови встановленої форми.

2. Декларацію про доходи та майновий стан особи, яка звернулась за наданням матеріальної грошової допомоги, встановленої форми.

3. Копію паспорта (сторінки 1 і 2, а також сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання).

4. Копію ідентифікаційного номера.

5. Довідки про доходи працездатних осіб, які зареєстровані і проживають разом із заявником, за останні шість місяців, що передують місяцю звернення.

6. Довідки про розмір пенсії осіб, які зареєстровані і проживають разом із заявником, за останні шість місяців, що передують місяцю звернення.

7. Довідки з Пенсійного фонду України про індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-5 заявника, якщо він є працездатною особою, та працездатних осіб, які зареєстровані і проживають разом із заявником, за останні шість місяців, що передують місяцю звернення.

8. Довідки з лікувальних закладів, які не перебувають у комунальній власності ВМОТГ (в разі необхідності лікування у них).

9. Інші документи, які підтверджують необхідність отримання матеріальної допомоги., які підтверджують необхідність отримання матеріальної допомоги.

Для оформлення вищезазначених документів перед прийомом у директора департаменту, необхідно звернутися до Управління соціального захисту населення Правобережне (Лівобережне) Департаменту соціальної політики міської ради за місцем проживання, де чекають щодня з 9.00 до 16.30 години, та у п’ятницю до 15.30 (крім вихідних та святкових днів) за адресою: м. Вінниця, вул. Космонавтів, 30. (вул. Брацлавська, 85).

Дата та час прийому до директора департаменту соціальної політики Вінницької міської ради автоматично призначається після оформлення вищезазначених документів».

 

Посилання на петицію:

https://e-dem.in.ua/vinnytsia/Petition/View/1633

 

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

717

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

522

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

313

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

291

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

284

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...