У Вінниці презентували фільм "Іловайськ 2014"

У вінницькому кінотеатрі "Родина" 30 серпня відбувся показ художнього фільму "Іловайськ 2014. Батальйон "Донбас". Вінниця стала другим містом, де презентували кінострічку. Вона створена на основі реальних подій, які відбулися п'ять років тому на Донбасі.  
На показі були присутні представники знімальної групи та актори: Анастасія Ренарт, яка зіграла роль Свєтки - головну жіночу роль, та Сергій Дзялик - антогоніст, роль коменданта Іловайська Валерія Рункова.

- Це фільм - присвята. Люди повинні знати своїх героїв, пам'ятати їх і завдячувати можливості жити, - каже актор Сергій Дзялик. - Над фільмом працювали два роки, доводилося коригувати сценарій і шукати типажних акторів, які б цілісно змогли передати всі події.

За словами Сергія Дзялика, у планах у режисерів зняти продовження кінострічки, однак не історію котла, а саме історії персонажів. 
Виконавиця головної жіночої ролі Анастасія Ренарт розповідала, що в фільмі їй довелося зіграти прототип людини, яка колись допомогла її батьку в реальному житті. За словами акторки, Свєта - це втілення ідеї того, що людина має завжди залишатися людиною.

- Підготовка була дуже серйозною, бо це військова драма. Все це треба чесно прожити і пережити, щоб втілити це в реальність. Коли готувалася до ролі, то згадувала родичів з Донбасу, їх місцевий колорит, говірки. Але є і моя особиста історія, яка переплітається з фільмом, - розповіла Анастасія Ренат. - Мій батько був в полоні взимку. Нам вдалося з ним зв'язатися, виявилося, що його в жахливому стані випустили десь, роздягнутого, в -20. Ми шукали людей, які могли б допомогти. Просто пересічна чужа людина пішла на допомогу, врятувала батька і все це відбувалося дуже швидко. Коли я готувалася до ролі, то зрозуміла, що граю прототип людини, яка врятувала мого батька.

Присутнім на показі фільму був і учасник бойових дій на Донбасі, який воював в Іловайську. 

- Трохи вдалося передати атмосферу того, що відбувалося в Іловайську. Найбільше зачепила смерть людей. Бачити своїми очима, як люди горять наче сірники - це не витерти з пам'яті. Ситуація з документами, зображена в фільмі - реальна. Був справжній конфлікт через те, що хлопцям не давали посвідчення, - розповів командир другого штурмового взводу першої штурмової роти Віталій Яцик.

Подивитись "Іловайськ" у Вінниці прийшли багато людей, глядацька зала була переповнена. Адміністрації кінотеатру навіть довелося поставити кілька стільців, аби всі бажаючі могли комфортно подивитися прем'єру. Наприкінці фільму, коли на екрані показували титри, весь глядацький зал встав і мовчки аплодував.

Довідка "МІСТА"

Сюжет фільму розгортається навколо командира штурмової групи батальйону "Донбас" Бішута. Чоловік поранений у бою за Іловайськ, дивом лишається живий в окупованому місті. Його розшукує призначений комендантом Іловайська російський офіцер Рунков, для якого ця війна перетворилася на особисту трагедію, і він жадає помсти.
Над стрічкою працювали режисер Іван Тимченко, сценарист та журналіст Михайло Бриних, який більше двох років створював сценарій на основі матеріалів, опублікованих в пресі та реальних історій ветеранів-добровольців, які звільнювали Іловайськ. Серед героїв кінострічки "Іловайськ 2014" є не тільки професійні актори, а й добровольці, учасники подій - ветерани батальйону "Донбас". 
На зустріч з глядачами в роковини Дня пам'яті захисників, 29 серпня, приїхали актори Анастасія Ренарт, яка зіграла роль Свєтки - головну жіночу роль та Сергій Дзялик - антогоніст, роль коменданта Іловайська Валерія Рункова.

 

 


Діана КОЛНОГУЗОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

475

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

342

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

181

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

168

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

164

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...