Майже 1000 вінницьких ліфтів відпрацювали свій термін

 

Близько 1000 ліфтів відпрацювали нормативний 25-річний термін експлуатації і щороку їх більшає. Про це повідомляють в Управлінні Держпраці у Вінницькій області. 
За словами заступника начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олександра Морквишена, технічний стан ліфтового парку на Вінниччині вдалося втримати на рівні допустимої безпеки. Але резерви вичерпуються, ліфти старіють – і це може наражати їхніх користувачів на небезпеку. 

- Правилами визначено термін експлуатації ліфта - це 25 років. Після цього власник ліфта повинен вивести його із експлуатації та провести експертне обстеження спеціалізованою організацією для визначення можливості подальшої експлуатації, - зазначає Олександр Морквишен. - Повільно вирішується питання забезпечення ліфтів двостороннім диспетчерським зв’язком. Від загальної кількості ліфтів у житловому фонді міста проведено диспетчеризацію лише 583 ліфтів. Відсутність двостороннього зв’язку збільшує ризик виникнення аварійних ситуацій та несанкціонованого втручання в електричну та механічну схеми ліфтів. Хоча існує технічна можливість запровадження безпровідного двостороннього мобільного диспетчерського зв’язку.

Начальник ВМКП "Вінницяміськліфт" Анатолій Уздемір зазначає, що сьогодні у Вінниці, окрім їхньої служби, ліфтовий парк обслуговують ще дві приватні структури. 

- Нам у Вінниці підпорядковані близько 1200 ліфтів, з яких 980 – у житловому фонді. У лікарнях та інших бюджетних закладах з ремонтами простіше, бо виділяються кошти. А от у будинках сьогодні є 680 ліфтів, яким не лише 25 років, а то й 40 виповнилося. Бюджетних грошей не вистачає на капремонт чи повну заміну, тому такі ліфти механіки перевіряють частіше, - пояснює Анатолій Уздемір. – Цього року за рахунок бюджету капітально відремонтовані близько 32 ліфтів і встановлено п’ять нових. До кінця року замінять ще три і капітально відремонтують 10-12. 

За його словами, капітальний ремонт обходиться в середньому у 150-200 тис. грн, повна заміна – це близько 700 тисяч, залежно від кількості поверхів. Одним із шляхів пришвидшення оновлення ліфта в будинку він бачить співфінансування 30/70, коли міська рада сплачує більшу частину коштів.    

- Ми щороку подаємо у Департамент міського господарства перелік ліфтів, які вкрай потребують ремонту. Серед них фахівці визначають ті, які поточні роботи вже не здатні зробити безпечними, - говорить Анатолій Уздемір. – Утім капремонти не вирішують проблему, адже термін експлуатації продовжується лише на вісім років. Тому в 2018 році міськрада прийняла рішення по можливості замінювати ліфти. Минулого року це було три ліфти, цього року заплановано до 10-ти. Я скажу, що ситуація у нас не найгірша в Україні, нема аварійного простою жодного ліфта. У Києві таких сьогодні 620, по менших містах – по 10-12. 

Голова ОСББ за адресою Амосова,9 Олена Авдєєва, каже, що у їх 5-під’їздному будинку 27-річні ліфти поки що обходяться поточним ремонтом. Але що буде далі – не знає, адже заміна чи то капітальний ремонт – це колосальні кошти для мешканців ОСББ.

- Ми затвердили тариф у п’ять гривень за квадратний метр, бюджет нашого будинку складає 53 тисячі щомісяця, з яких щомісячно приблизно у дев’ять тисяч обходяться ліфти – у цю суму входить обслуговування. Вони в нас у дуже поганому стані, капітальний ремонт лише в одному – і тільки тому, що на цьому настояв наш мешканець, який займається експертизами ліфтів. Ще один ліфт, який вже давно у черзі на заміну, нам пропонують фінансувати з розрахунком 30/70 і ставати у чергу – на цей рік її ліміт вичерпано, бажаючих багато. Сьогодні ми займаємося дахом і опаленням, а потім плануємо взятися за ліфти. Будемо приймати рішення: чи то зупиняти їх і ходити пішки, чи то їздити далі і боятися, а можливо відкриємо додатковий рахунок, де по кілька гривень будемо збирати на оновлення ліфтового обладнання.  

   


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...