Закликають щепити

Закликають щепити

Чи будуть нещеплених дітей пускати до шкіл та садочків

Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство освіти і науки України закликають батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями. Про це йшлося під час пресконференції в.о міністра охорони здоров'я Уляни Супрун і міністра освіти і науки Лілії Гриневич у приміщенні будинку Уряду.
Ст.15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється. 
Cаме ця норма закону покликана захистити їхнє здоров'я, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя і здоров'я не лише учнів, а й членів їхніх сімей, працівників закладів освіти. 

- В умовах колективу невакцинованих дітей інфекція поширюється дуже швидко. І саме тому щоразу з початком навчального року кількість хворих на інфекційні хвороби різко зростає. Цього року ми хочемо запобігти цьому заздалегідь. І для цього нам потрібна допомога батьків - вакцинуйте своїх дітей, щоб захистити їх, - розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. 

Раніше Верховний суд підтвердив, що садочки і школи мають право не допускати невакцинованих дітей до освітніх закладів. У Постанові йдеться про те, що держава має забезпечити баланс між правом дитини отримати дошкільну освіту і правами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, то перевагу має загальне благо на безпеку й охорону здоров'я. Це рішення - остаточне у справі, яка розглядалася у судах різних інстанцій ще з 2016 року, та не підлягає оскарженню.
Відповідно до календаря щеплень, діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, Хіб-інфекції. У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту. 
Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов'язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря-педіатра та інших лікарів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти ухвалює комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу. 
Дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет. Він формується, коли 95-98% людей у суспільстві вакциновані. В таких умовах інфекція просто не має, де поширюватися. Тому вакцинуючись, ви не лише захищаєте своє здоров'я і здоров'я своєї дитини, а й дбаєте про здоров'я інших людей.

Коментарі експертів:

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич:

- Якщо МОЗ вважає щось доцільним, ми як МОН маємо керуватись цими настановами, адже життя і здоров'я наших дітей - це безумовний пріоритет. Вимога щодо щеплень закріплена законом та підтверджена рішенням Верховного суду, тобто слідувати цим правилам має кожен з нас. Якщо батьки відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. 

Доктор права Іван Ліберман:

- Не-допуск нещеплених дітей до шкіл - це пряме порушення Конституції України, яка гарантує вільний доступ до навчання. Якщо будь-яку дитину не пускатимуть на заняття, мотивуючи відсутністю щеплення, батьки мають право оскаржити це у суді.

Член Ради експертів з імунопрофілактики Тимофій Бадіков:

- Батьки відмовляються від щеплень через власну недосвідченість та забобони. Проте вони мають знати, що таким чином вони свідомо піддають ризику здоров'я та життя своєї дитини.

 

"Місто" запитало у читачів: "Чи треба дітей без щеплень пускати до шкіл і садочків?"

Інна, домогосподарка:

- Я не хочу, щоб діти без щеплень були в одному колективі з моїм сином. Я, наприклад, вважаю за потрібне робити всі планові щеплення.

Ірина, домогосподарка:

- Бажано, щоб в усіх дітей були щеплення, бо невідомо, хто з чим прийде в дитячий заклад. Я не вірю в колективний імунітет.

 Іван, пенсіонер:

- Все залежить від бажання батьків. Робити чи не робити щеплення - право батьків, однак треба враховувати можливі епідемії.

Анна, працює у садочку:

- Без щеплень - в жодному разі. Однак треба враховувати якість вакцини, адже реакція дитячого організму може бути різна.

Леонід, тренер:

- Колись моя старша дитина дуже сильно постраждала від наслідків вакцинування, тому я боюсь. Лікарі мають враховувати непереносимість щеплень. 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

481

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

352

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

184

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

171

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

168

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...