Хто знищив сад?

Хто знищив сад?

1400 абрикос і 1800 черешень - саме стільки молодих дерев, які цього літа вперше дали плоди, втратив фермер з Могилів-Подільського району. Дерева під корінь вирубали невідомі. Поліція розпочала кримінальне провадження.
Директор сільськогосподарського підприємства, депутат Могилів-Подільської районної ради Сергій Ісайко втратив 5 гектарів молодого саду на полі у селі Суботівка. За розповідями місцевих жителів, які поруч тримають городи, вони бачили машину з місцевими номерами, яка їздила полями. Потім чули звуки, ніби щось б'ють, але подумали, що то соняшник молотять на сусідньому полі, яке належить агрохолдингу. Саме його власника Сергій Ісайко і підозрює у скоєному. 

- Воюю з ними давно. Навесні цього року передискували мені чотири гектари землі, які я орендував, та угіддя інших фермерів, "віджавши" у такий спосіб людські паї без згоди власників. Судимося до цих пір, - переконує Сергій Ісайко. - Тепер вони вирубали під корінь мій молодий садок. Це мільйонні збитки. Та найбільше болить те, що три гектара під садом були мої - моя власність. 

Сергій Ісайко розповідає, спершу дерева намагалися знищити пилкою, але не змогли, тому вирубали сокирами. 

- У понеділок, 19 серпня, на місце події виїхала комісія з району на чолі з головою Могилів-Подільської райради Володимиром Сірантом. Вони були вражені побаченим. 1400 абрикос і 1800 черешень лежали на землі ще зі свіжим листям. Це просто варварство. Вплинути на ситуацію на рівні району складно, - каже він.


Могилів-Подільський відділ Нацполіції Вінниччини відкрив кримінальне провадження за умисне знищення або пошкодження майна, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років. Як уточнила заступниця начальника відділу комунікації ГУ Нацполіції Вінниччини Ірина Добровольська, наразі опитуються свідки, встановлюються особи, які можуть бути причетні до цього правопорушення. 

- За словами потерпілого, у нього є конфлікт за оренду поля з місцевим сільськогосподарським підприємством, але його власник свою причетність у скоєнні правопорушення відкидає. Слідство триває, - зауважила вона. 

У сусідньому товаристві підтвердили колегам-журналістам, що справді мають позови до Сергія Ісайка, як і він - до них. Кажуть, борються, але винятково у правовий спосіб, але фермер за стіл переговорів сідати не хоче. А щодо знищеного саду зазначають - "то не наші методи". 
Між тим, історія про знищений сад у Суботівці стала топовою темою у соціальних мережах. Правозахисники почали радити чоловіку, що робити і готові безкоштовно підготувати документи до суду, щоб покарати зловмисників. Фермер каже, що готує петицію до президента. 

 


Олександра МАКОВЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

769

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

574

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

353

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

329

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...