Е-пенсія для вінничан

Е-пенсія для вінничан

Подати документи для призначення пенсії тепр можна не виходячи

Із серпня вінничани можуть подавати заяву на пенсійні нарахування не виходячи з дому. На вебпорталі Пенсійного фонду України з'явилась нова модель звернення громадян за призначенням пенсійних виплат в "один дотик". Нині це можна зробити дистанційно, не витрачаючи час на чергу. 
За словами заступниці начальника головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Лариси Дикої, дистанційні звернення розглядають упродовж десяти днів з моменту подачі заяви. Система дозволяє подати заяву та необхідні документи на отримання пенсії за віком, по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника.

- Тепер дистанційно можна подати необхідні документи й дізнатися потрібну інформацію. Портал передбачає перегляд даних про місце роботи громадянина, розмірів його заробітньої платні, страхові внески роботодавців. Це ті фактори, які впливають на розмір пенсії, - каже Лариса Дика.

Аби подати електронне звернення щодо призначення пенсії, потрібно зареєструватися на сайті ПФУ та оформити електронний цифровий підпис, який буде захищати персональні дані й значно розширить можливості користування функціоналом вебпорталу. Оформити цифровий підпис можна на сайті Міністерства юстиції.
Якщо всі етапи пройшли успішно, отримати пенсійне посвідчення можна у відділенні Пенсійного фонду за місцем реєстрації.

- Для використання "Е-пенсії" потрібно спершу зареєструватися на вебпорталі Пенсійного фонду. Наш сервіс пропонує СМС-розсилку на мобільний телефон, або на електронну пошту, яка буде повідомляти про зміни у справі тої чи іншої людини. Для призначення пенсії в електронному вигляді потрібно подати пакет документів - сканкопії або якісні фото паспорта, ідентифікаційного номера та трудової книжки, якщо це, наприклад, призначення пенсійних виплат за віком. Документи можна завантажувати у форматі PDF чи JPEG, головне, щоб розмір кожного файлу не перевищував 1 МГб, - пояснив заступник начальника управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олександр Кашперовецький.

Він також розповів, що надалі планують розробити мобільний додаток цього сервісу, за допомогою якого можна буде користуватися послугами ПФУ зі смартфона чи планшета. Наразі готовий приблизний макет мобільного додатку, який підкорегують, враховуючи побажання користувачів сайту.
На вебпорталі Пенсійного фонду України зареєстровано 162 тисячі користувачів з Вінницької області (це лише ті, хто подавав заяву без застосування електронного підпису). 
За словами заступниці начальника головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Лариси Дикої, сервіс дозводить зменшити кількість особистих звернень громадян за довідками.

 


Діана КОЛНОГУЗОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1012

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

439

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

377

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

339

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

297

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...