"Чорний ювелір", або Золото завжди манить нас…

Ми вже звикли до того, що існують "чорні археологи", "чорні ріелтори" і так далі. Певно, пора вже вводити до вжитку ще один вираз: "чорні ювеліри".
На перший погляд, наш фахівець із коштовностей зовсім не "чорний": працює в ювелірній майстерні, має постійну клієнтуру, офіційно отримує платню. Власне, і потерпіла в кримінальній справі, щойно розглянутій у Вінницькому міському суді, теж належала до постійних клієнтів нашого героя і не могла припустити, що він жорстоко її кине.
Фабула справи стартувала в липні минулого року, коли в чоловіка потерпілої Прохор Золотце (анкетні дані змінено) взяв для ремонту прикраси - золотий ланцюжок вагою 8,05 грама плетіння "Бісмарк" та пару золотих сережок вагою 2,25 грама. Як зазначається в матеріалах справи, наш золотих справ майстер "заволодів ювелірними виробами на суму 12402,91 гривень". Саме такою, за даними пізнішої експертизи, була ринкова вартість узятих коштовностей.
Прохор обіцяв повернути речі полагодженими через пару тижнів - у серпні. Коли ж настала вказана дата і клієнтка захотіла забрати ланцюжок і сережки, ювелір почав усіляко зволікати, посилаючись на те, що він їх, мовляв, ще ремонтує, дуже тонка робота, треба більше часу та інше в такому ж стилі. Водив потерпілу за носа аж до жовтня, коли та, врешті-решт, не витримала й написала заяву в поліцію.
Коли правоохоронці взяли Прохора, як мовиться, "за зябра", то з'ясувалось, що прикрас у нього вже немає. Чоловік просто-напросто здав їх у ломбард, взявши суму, приблизно вдвічі меншу від їх справжньої вартості. Чому ні - сім тисяч гривень теж на дорозі не валяються.
Слід зауважити, що зробив він це за два заходи: 21-го і 25-го вересня. Тобто, якби потерпіла не тягнула кота за хвоста і звернулась у поліцію ще в серпні чи хоча б на початку вересня, був реальний шанс повернути привласнені "чорним ювеліром" речі.
А так… Золотце не став відпиратись, вину щиросердечно визнав, покаявся у скоєному… Але от ні прикрас, ні грошей потерпілій не віддав. Вона спробувала подати цивільний позов у рамках кримінального провадження, але позовну заяву їй повернули для усунення недоліків. Оскільки на момент слухання справи недоліки не були усунуті, суд залишив позов без розгляду. 
Прохор Золотце був засуджений за шахрайство до двохсот годин громадських робіт. А потерпілій доведеться довго й нудно судитися з ним у порядку цивільного судочинства, щоб отримати компенсацію за втрачені речі та за моральні збитки.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

769

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

574

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

353

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

329

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...