Погодинна подача води у Вінниці

Погодинна подача води у Вінниці

Міфічна загроза чи реальна перспектива

Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися у критичній ситуації. Зокрема йдеться про сфери теплопостачання і водопостачання. За словами віце-президента Асоціації "Укрводоканалекологія" Ольги Бабій, оскільки підприємства мають надавати передплату за електроенергію, через несвоєчасне регулювання вартості комунальних послуг сьогодні усі водоканали несуть збитки. 

- Деякі міста вимушені перейти на почасову подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію. Якщо ситуація не вирішиться шляхом законодавчого корегування, водоканали будуть відключати від електропостачання. Припинення водопостачання та водовідведення матиме непередбачувані техногенні та екологічні наслідки для міст України, - зазначила Ольга Бабій.

Щоб з'ясувати ситуацію з перспективами водопостачання у Вінниці, "Місто" звернулося з інформаційним запитом на підприємство КП "Вінницяоблводоканал". Там повідомили, що дійсно, через підняття тарифів на електроенергію незмінна ціна на послуги водопостачання для підприємства наразі є збитковою:
"НКРЕКП повинна затвердити економічно обґрунтований тариф або має бути організована фінансова підтримка органів місцевого самоврядування", - повідомили на підприємстві. І додали: "Станом на сьогодні питання щодо погодинної подачі холодної води мешканцям Вінниці не розглядалося". 
За словами голови постійної комісії з питань ЖКГ, енергоефективності та енергозбереження Вінницької облради Андрія Ковальова, проблемна ситуація назріла давно і вирішувати її слід терміново. Бо у заручниках опиниться все місто: 

- На найближчій сесії обов'язково підніматиметься питання водопостачання і можливих відключень води у місті. Наразі маємо промоніторити заборгованість підприємства, наскільки вона критична. До експертки Ольги Бабій нам варто прислухатися. До того ж, кілька водоканалів в Україні уже перейшли на погодинне водопостачання. Зараз у тарифах на воду не закладена складова на передоплату, і за останні роки вони фактично не переглядалися - тільки корегувались. Сьогодні водоканали в Україні мають 55% втрат через зношене обладнання та постійні прориви: на збитках працювати неможливо, - говорить Андрій Ковальов. - 98% абонентів підприємства облводоканал - це мешканці Вінниці. Чому б не передати його місту, у якого значно кращі фінансові можливості? Тоді буде і модернізація і ситуація з якістю води може змінитися на краще. 

Між іншим, як повідомляє "Вінницяоблводоканал", така очікувана вінничанами модернізація системи водопостачання уже "в дорозі": 
"У рамках реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Другий проект розвитку міської інфраструктури" запланована комплексна модернізація систем водопостачання і водовідведення м. Вінниці. Підписаний договір про субкредитування. Планується будівництво нової водоочисної станції та реконструкції станції І підйому. Підготовлений ескізний проект, на підставі якого розпочатий міжнародний тендер. У липні 2019-го проведена передтендерна зустріч з потенційними учасниками. Розкриття тендерних пропозицій заплановано у вересні поточного року. Вартість робіт буде визначена за результатами тендеру", - зазначили на підприємстві.

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

214

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

180

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

148

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

132

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

110

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...