Погодинна подача води у Вінниці

Погодинна подача води у Вінниці

Міфічна загроза чи реальна перспектива

Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися у критичній ситуації. Зокрема йдеться про сфери теплопостачання і водопостачання. За словами віце-президента Асоціації "Укрводоканалекологія" Ольги Бабій, оскільки підприємства мають надавати передплату за електроенергію, через несвоєчасне регулювання вартості комунальних послуг сьогодні усі водоканали несуть збитки. 

- Деякі міста вимушені перейти на почасову подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію. Якщо ситуація не вирішиться шляхом законодавчого корегування, водоканали будуть відключати від електропостачання. Припинення водопостачання та водовідведення матиме непередбачувані техногенні та екологічні наслідки для міст України, - зазначила Ольга Бабій.

Щоб з'ясувати ситуацію з перспективами водопостачання у Вінниці, "Місто" звернулося з інформаційним запитом на підприємство КП "Вінницяоблводоканал". Там повідомили, що дійсно, через підняття тарифів на електроенергію незмінна ціна на послуги водопостачання для підприємства наразі є збитковою:
"НКРЕКП повинна затвердити економічно обґрунтований тариф або має бути організована фінансова підтримка органів місцевого самоврядування", - повідомили на підприємстві. І додали: "Станом на сьогодні питання щодо погодинної подачі холодної води мешканцям Вінниці не розглядалося". 
За словами голови постійної комісії з питань ЖКГ, енергоефективності та енергозбереження Вінницької облради Андрія Ковальова, проблемна ситуація назріла давно і вирішувати її слід терміново. Бо у заручниках опиниться все місто: 

- На найближчій сесії обов'язково підніматиметься питання водопостачання і можливих відключень води у місті. Наразі маємо промоніторити заборгованість підприємства, наскільки вона критична. До експертки Ольги Бабій нам варто прислухатися. До того ж, кілька водоканалів в Україні уже перейшли на погодинне водопостачання. Зараз у тарифах на воду не закладена складова на передоплату, і за останні роки вони фактично не переглядалися - тільки корегувались. Сьогодні водоканали в Україні мають 55% втрат через зношене обладнання та постійні прориви: на збитках працювати неможливо, - говорить Андрій Ковальов. - 98% абонентів підприємства облводоканал - це мешканці Вінниці. Чому б не передати його місту, у якого значно кращі фінансові можливості? Тоді буде і модернізація і ситуація з якістю води може змінитися на краще. 

Між іншим, як повідомляє "Вінницяоблводоканал", така очікувана вінничанами модернізація системи водопостачання уже "в дорозі": 
"У рамках реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Другий проект розвитку міської інфраструктури" запланована комплексна модернізація систем водопостачання і водовідведення м. Вінниці. Підписаний договір про субкредитування. Планується будівництво нової водоочисної станції та реконструкції станції І підйому. Підготовлений ескізний проект, на підставі якого розпочатий міжнародний тендер. У липні 2019-го проведена передтендерна зустріч з потенційними учасниками. Розкриття тендерних пропозицій заплановано у вересні поточного року. Вартість робіт буде визначена за результатами тендеру", - зазначили на підприємстві.

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1011

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

438

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

376

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

338

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

296

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...