Одяг для школяра – що потрібно знати батькам

Одяг для школяра – що потрібно знати батькам

До нового навчального року залишилося декілька тижнів. Тож поки ще є трохи часу, перевірте – чи готова ваша дитина до школи. Чи має необхідний шкільний одяг, взуття, спортивну форму.

Пропонуємо кілька порад від Держпродспоживслужби стосовно того, як обрати форму, яка була б була якісною та комфортною для дитини.

В Україні якість дитячого одягу регуляється державним стандартом (ДСТУ 4239:2003), що відповідає вимогам європейських екологічних стандартів, а гігієнічні вимоги до дитячих товарів - державними санітарними нормами та правилами, затвердженими наказом МОЗ України №1138.

 

1. Обираючи шкільний одяг, звертайте увагу на інформацію на етикетці про склад тканини та реквізити виробника.

Надавайте перевагу дитячому одягу з максимальним вмістом натуральних волокон. Для осені і весни краще підійде бавовна та льон, а для зими – вовна і кашемір. Натуральні тканини забезпечують повітропроникність і таким чином забезпечують тепловий комфорт.

У повністю синтетичному одязі (наприклад, з 100% поліестеру) дитина може пітніти, ризикує переохолодитись і застудитись.

2. Важливо, щоб ярлик у вигляді стрічки із інформацією по догляду був вшитий у шов - це свідчить про добросовісність виробника.

Не варто купувати одяг, якщо маркувальний ярлик відсутній або, наприклад, закріплений булавкою.

3. Шкільна форма не повинна обмежувати рухи дитини.

Модні, але дуже вузькі речі - поганий варіант для шкільного одягу. Не обирайте для дівчат молодшого шкільного віку строгі спідниці-олівці, а для хлопців - вузькі штани без резинки на поясі.

4. Крім одягу, дитині необхідно підібрати правильне шкільне та спортивне взуття.

Неякісне взуття є причиною великої кількості деформацій і захворювань стоп. При виборі дитячого взуття слід звертати увагу на наступні гігієнічні вимоги: верх виробу, підкладки та вкладні стільки мають бути тільки з натуральних матеріалів; штучні та синтетичні замінники шкіри застосовують лише для оздоблення.

Підошви виготовляються з різних матеріалів: шкіри, деяких видів гуми, а також - полімерних матеріалів, які мають забезпечити оптимальні гнучкість, товщину і масу.

5. Уся продукція для дітей повинна мати висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Зазвичай номер та дата висновку зазначені на етикетці. У продавця має бути копія цього висновку.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

574

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

486

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

401

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

396

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...