Шахова корони

Шахова корони

Вінничанин став чемпіоном із нового виду шахів

У Пардубіце (Чехія) фінішував другий чемпіонат світу із нового виду шахів. Це шахи Фролова, або шахи 1.0. Чемпіонське звання захищав українець Віктор Скляров. Але корону цього разу здобув інший представник нашої країни. 

Складніше звичайних шахів

Це 17-річний міжнародний майстер із Вінниці Віктор Матвіїшен. Він є вихованцем МДЮСШ № 6. 

- Із шахами Фролова я познайомився кілька років тому. Ця гра мене дуже зацікавила. Вона значно мірою відрізняється від звичайних шахів. У ній немає дебютних варіантів і звичної теорії. У цьому є плюс шахів Фролова, - розповів Віктор Матвіїшен. 

Чемпіон світу вважає шахи 1.0 набагато складнішими звичайних. Він навіть готовий взяти участь в організації турніру із цього різновиду гри. 

- У них дуже багато різних комбінацій і в першу чергу безліч початкових позицій. Тому кожен хід необхідно ретельно продумувати. У традиційних змаганнях гравець отримує на партію 1,5 години. А в шахах Фролова необхідно давати як мінімум 2,5 години, бо вони складніші, - вважає Віктор Матвіїшен. 

Чемпіон вважає, що ця гра в майбутньому має стати дуже популярною. 

- У ній всі рівні, незалежно від титулів. Тут кандидати у майстри можуть перегравати гросмейстерів. Тобто у шахах Фролова головну роль відіграє інтелект, а не краще знання дебютних варіантів, - додав чемпіон світу. 

Починають із порожньої дошки 

Винахідник українець Артур Фролов пояснив, у чому сенс його гри. Йдеться про розширення потенціалу звичайних шахів і повернення до інтелектуального поєдинку. 

- Ми починаємо гру з порожньої дошки. Суперники по черзі розставляють на неї свої фігури. І далі розігрують створену позицію, - каже Артур Фролов. - Раніше ми розігрували лише одну із початкових позицій, із величезного масиву можливих. У новій грі будуть доступні всі можливі позиції. 

Таким чином комп'ютери не матимуть на гру вирішального впливу. 

- Ми зможемо повернути у шахи інтелект - те, що було втрачено у останні 20 років. У цей час комп'ютери створювали для нас варіанти, які шахісти мали запам'ятовувати і виставляти на дошку, - наголошує Артур Фролов.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

46

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

44

Подати документи для призначення пенсії тепр можна не виходячи Із серпня вінничани можуть подавати заяву на пенсійні нарахування не ...

42

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

42

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

39

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...