"Нарколог" із києм, або Іспитовий строк - для вбивці?


Кримінальна історія, вирок по якій в липні оголошено у Вінницькому міському суді, трапилась не в обласному центрі, а досить-таки далеко від нього - в селі Мала Ростівка Оратівського району. Утім, розповідь про неї слід починати не з цієї судової справи, а з попередньої, багато в чому схожої, до того ж в обох маєму одну головну дійову особу - місцевого мешканця Дем'яна Палкіна (анкетні дані змінено).
Перший трагічний інцидент стався три роки тому, в серпні 2016-го. Тоді Дем'ян через якусь дрібничку посварився зі своїм вітчимом. А оскільки сім'я вважалась неблагополучною, бо всі її члени зловживали алкоголем, то наразі важлива не так причина сварки, як поведінка "героїв". Розігрітий алкоголем вітчим узяв кухонного ножа і без довгих роздумів ударив пасинка в поперек. Той відскочив і теж схопив зі столу кухонного ножа.
Оскільки вітчимові однієї завданої рани видалось замало, він вдруге пішов у наступ. Дем'ян захищався, тому виставив поперед себе свого ножа, на якого й напоровся нападник. Поранення виявилось неглибоким, але вкрай небезпечним: лезо потрапило в стегно і там перерізало артерію. Там же, вдома, вітчим помер від масивної гострої крововтрати.
Ясна річ, після цього Дем'ян Палкін потрапив під суд за вбивство з необережності. Вирок, оголошений Липовецьким районним судом у січні минулого року, був, можна сказати оксамитовим: три роки обмеження волі з річним іспитовим терміном. Саме таке узгоджене покарання було прописано в угоді, яку підсудний уклав з державним обвинувачем.
Як ви гадаєте, що зробив Дем'ян, довідавшись про умовне покарання? Як записано в матеріалах справи, від радості "пішов у запій". Причому не сам, а разом з матір'ю, яка, видко, теж раділа, що її чадо не відправили до колонії. 
Однак раділа стара жінка недовго…
Надвечір 25 лютого Дем'ян, попоравшись по господарству, зайшов до хати, де разом із матір'ю сів до столу і налив по чарці. Потім - ще по трошки.
Оскільки інших свідків не було, про перебіг події можна судити з розповіді самого Палкіна. Він розказав на слідстві й на суді, що мати зажадала налити ще, але він відмовив. Тоді вона "почала скандалити, сваритись та кричати на нього, таким чином вимагаючи від нього налити їй горілки" (цитата з матеріалів справи). Намагалася злізти з лежанки і налити собі сама.
І тоді Палкін, який "хотів лише заборонити останній вживати алкогольні напої, якими остання зловживала", вирішив діяти. Він схопив палицю, на яку мати опиралась при ходьбі, і став бити стару жінку.
І не просто побив, а - як зазвичай у таких випадках кажуть - змолотив так, що та від побоїв померла. Досить сказати, що, крім численних забійних ран на голові, на руках та на тулубі, у жінки судмедекспертиза виявила "закриті переломи обох кісток лівої гомілки, закритий перелом головки правої стегнової кістки; відкритий перелом лівої стегнової кістки" (цитата з вироку).
Коли на другий день Палкін прочумався від алкогольного дурману, то побачив, що матір лежить мертва на підлозі біля лежанки.
Вінницький міський суд призначив убивці покарання у вигляді десяти з половиною років позбавлення волі.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

807

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

619

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

411

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

361

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

355

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...