Яхт - клуб, ресторан і житлові будинки біля Бугу

Яхт - клуб, ресторан і житлові будинки біля Бугу

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака"

Громадські слухання з обговорення містобудівної документації - детального плану території, обмеженої вулицями Князів Коріатовичів, Оводова та річкою Південний Буг, відбулись 9 липня за ініціативи Вінницької міськради у HUB "Місто змістів". На зустріч прийшли зо два десятки вінничан - передусім мешканці цього району та урбаністи.
Детальний план території представив головний архітектор проекту Олександр Коротких. 

- Маємо три основних виклики, які постали перед розробкою детального плану, - інформував він. - Перше, це - доступні береги, друге - це комфортна вулиця, адже ширина тротуару тут нині на деяких ділянках менше одного метра, і третє - це забудова, яка сформована ще із позаминулого століття та якимось чином є досі, поза дією тих змін, які нині відбуваються у Вінниці.

За його словами, проектний план для цієї ділянки розроблений на період до 2030 року і передбачає іншу структуру цієї території.

- Планується зробити дві зони уздовж річки. Одна з них формуватиме забудову вулиці, друга безпосередньо формуватиме берег. Між ними - буферна зона, де буде проїзд загального користування та можливості кількох виходів до річки, у т.ч. біля ресторану "Колиба" і біля спортивного товариства. Нині це значно ускладнено, оскільки наявний простір не структурований, - каже Олександр Коротких.

Серед основних об'єктів, які могли б з'явитись на цій території у разі реалізації проекту, архітектор назвав рекреаційний комплекс: пляж, два басейни, у т.ч. один безпосередньо в акваторії річки, ресторан, яхт-клуб та готель. А територію спортшколи буде значною мірою розбудовано - тут постане осучаснений спорткомплекс, який включатиме і реконструкцію наявних, і будівництво нових споруд, а також значно розвиненішу навколишню інфраструктуру. Також план передбачає будівництво чотириповерхового гаража-стоянки, створення публічного простору, яким зможуть користуватись усі жителі міста.

- Завершує план - житловий масив. Обмеження забудови у першій лінії - до чотирьох поверхів, у другій - до трьох, - додав архітектор.

Береги річки, за його поясненнями, будуть укріплені, вулиця Князів Коріатовичів розширена, а приватні будинки, які нині потрапляють у зону так званих "червоних ліній", вочевидь будуть знесені, якщо інвестор зможе домовитись із власниками.

- Ви не подумайте, що ми там усі якісь бомжі, бо живемо у таких умовах, - заявила мешканка одного з таких будинків Наталія Жевачевська. - Наша родина могла б вже давно довести будинок до ладу, але закон перебудову у зоні "червоних ліній" цього не дозволяє. 

За її словами, перспективу більшої доступності містян до річки та розвиток цієї території - це гарна ініціатива, якщо не забудуть про тих, хто там нині живе.
Архітектор у відповідь визнав, що проектанти поки спілкувались лише з юридичними особами, чиї об'єкти потрапляють у межі нового плану, а обговорення з мешканцями якраз і покликані активізувати громадські слухання.
Вінничани також висловили ряд сумнівів щодо майбутньої доступності вінничан до берега річки та оновлених пляжів.

- Ось, наприклад, той басейн, що у вас на плані встановлений просто посеред пляжу, це ж приватна споруда? І це правильно, бо вона потребує і догляду, і обслуговування. Але в якому статусі тоді буде сам пляж якщо посеред нього буде такий об'єкт? Сумніваюсь, що безкоштовний. Ті самі сумніви щодо пірсу, де стоятимуть яхти. Вони дорогущі, тому там буде охорона. Чи допустять охоронці там прогулянки звичайних осіб? Це теж питання! - висловився вінничанин Владислав Ярмолюк.

Він та багато інших учасників слухань надали свої пропозиції щодо поліпшення наявного проекту. Організатори слухань пообіцяли, що усі вони будуть розглянуті, а самі громадські слухання повторно скликатимуть у вересні. На той час розробники пообіцяли винести на розгляд вінничан доопрацьований варіант проекту.

Пропозиції і зауваження

Замовник виготовлення документації - департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради. Розробник - МКП "Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури".
З основними техніко-економічними показниками детального плану території, графічними матеріалами та додатковою інформацією можна ознайомитись у департаменті архітектури та містобудування в робочі дні (із 16.00 до 17.00, кім.20), за адресою: Вінниця, вул.Пушкіна, 38.
Відповідальні особи щодо розгляду пропозицій - працівники відділу просторового розвитку департаменту архітектури та містобудування, тел.67-22-76.
Пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі департаментом правової політики та якості Вінницької міськради за адресою: Вінниця, вул.Соборна, 59, каб.710, тел.59-51-55, 59-51-59, або за допомогою електронної пошти: info@vmr.gov.ua
У повідомленнях вказуються прізвища, імена, по батькові, місце проживання та ставиться особистий підпис фізичної особи. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місце знаходження юридичної особи. 
Анонімні пропозиції не розглядаються.

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

198

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

50

Подати документи для призначення пенсії тепр можна не виходячи Із серпня вінничани можуть подавати заяву на пенсійні нарахування не ...

49

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

49

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

47

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...