"Лайф" виявився не в кайф, або Проти мобільних операторів - мобільні злочинці

У справі, вирок по якій оголошено у Вінницькому районному суді, мали проходити три особи. Як-не-як, суд дійшов висновку, що в низці епізодів діяла організована злочинна група, яка відповідала всім кваліфікаційним ознакам такої кримінальної структури: наявність лідера, який її сформував і керував діяльністю, чітко розписані ролі кожного спільника, наявність внутрішньої дисципліни, планування злочинів тощо.
Проте щодо двох учасників матеріали виділено в окреме провадження, на лаву підсудних поки що сів тільки уродженець селища Десна Максиміліан Крадченко (анкетні дані змінено). Та навіть цієї справи достатньо, щоб розповісти про всі злочини групи, яка загалом діяла недовго - лишень трохи більше трьох тижнів.
Перший епізод датується другим грудня минулого року. Тоді Крадченко спільно з одним зі своїх родичів та з приятелем, який уже мав чималий кримінальний досвід (він і став лідером "банди"), вирушив на першу експропріацію. Увагу злочинців привернули базові станції стільникового зв'язку, на яких є батареї резервного живлення на той випадок, якщо відмикається елетромережа.
Злодії автівкою "Фольксваген Пассат" у вечірній час доїхали до Махнівки Козятинського району. Там якраз за селом розташована базова станція оператора "Лайфселл". Злодії віджали металеву пластину контейнера, зняли її і проникли всередину контейнера з обладнанням. Відтак відімкнули від схеми шістнадцять акумуляторних батарей, витягнули їх, повантажили в багажник автівки й поїхали собі. Вартість краденого становила 37280 гривень.
Коли майно було реалізовано, чоловікам це сподобалось. Вирішили продовжити серію нічних наскоків на базові станції стільникового зв'язку, причому їм до смаку припав саме оператор "Лайфселл". Уже через два дні, 4 грудня, на їхню милість "здалась" базова станція в селі Лукашівці Літинського району, звідки поцупили акумуляторів на 12245 гривень.
І пішло-поїхало: 5 грудня - базова станція в Тиврові (7983 грн), 7 грудня - село Гнатків Томашпільського району (9777 гривень), 21 грудня - село Дорожне Вінницького району (32675 гривень).
Відтак злодії вирішили розширити сферу діяльності ще й на інших мобільних операторів. 25 грудня вони "бомбанули" на території Луки-Мелешківської станцію стільникового зв'язку, яка належить компанії ПрАТ "ВФ Україна" (пожива - 20295 гривень).
Описаний епізод виявився останнім. Тоді ж поліція, як мовиться, накрила їх мокрим рядном.
Щодо двох учасників злодійської групи вироки будуть оголошені в рамках інших кримінальних проваджень, а от Максиміліан Крадченко про своє покарання вже знає. Його засуджено до п'ятирічного ув'язнення з трирічним іспитовим терміном.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

664

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

397

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

245

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...

244

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

243

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...