Сергій Моргунов про вибори та команду Гройсмана

Сергій Моргунов про вибори  та команду Гройсмана

Очільник Вінниці Сергій Моргунов пліч-о-пліч з Володимиром Гройсманом ще з 2006 року, відколи у місті з'явилась команда, яка почала проводити зміни в усіх без винятку сферах життя громади. І результатом стало те, що Вінниця за результатами всеукраїнського муніципального опитування з 2015-го незмінно очолювала рейтинг як найкомфортніше місто для життя в Україні. 
На той момент Володимир Гройсман уже працював над впровадженням фінансової децентралізації спочатку віце-прем'єр-міністром, потім головою парламенту, а згодом - Прем'єр-міністром України. Уже очоливши Уряд три роки тому, він розпочав зміни в різних сферах на рівні всієї держави. Та продовжив передачу повноважень і ресурсів громадам. Які проміжні результати цієї реформи та чому Гройсман вирішив йти на дострокові вибори із своєю політсилою окремо, - запитали у Сергія Моргунова. 

- Зараз часто лунають розмови про загрози зупинки децентралізації. Чи дійсно це можливо, коли процес уже йде, і як цього не допустити?

- Нагадаю, що децентралізація має вінницьке "коріння". Ще в середині 2000-х, коли наша команда почала працювати над змінами у місті, було розуміння, що і як потрібно робити, але не було головного - фінансів. При бюджеті розвитку міста у 80-90 млн грн ні про які великі проекти (нові площі, садочки, дороги) ми і мріяти не могли. І щоразу, коли їздили до міста-побратима Кельце, ми на власні очі бачили, як децентралізація змінила якість життя польських громад.

Саме задля того, щоб це відбулось і в Україні, Володимир Гройсман погодився перейти працювати в Уряд у 2014-му. Причому спочатку від цієї його ініціативи усі "ветерани" великої політики відмахувались, потім почали вставляти "палки в колеса", коли зрозуміли, що він справді "заточений" на впровадження цієї реформи. І лише зараз, перед виборами, усі кажуть, як вона потрібна, аби сподобатись виборцям. 
Чи є ризики? Колосальні, бо за 5 років доходи місцевих бюджетів зросли із 70 до майже 280 млрд грн. Тобто ті гроші, які раніше були закумульовані у держбюджеті в різних програмах, де і "розчинялись", - тепер у громадах. Як думаєте, є спокуса, щоб цей величезний ресурс знову був сконцентрований "нагорі"?! А ще не забуваємо про ініціативу Уряду Гройсмана щодо державної підтримки інфраструктурних проектів у регіонах через співфінансування з держфондом регіонального розвитку та різні державні програми. Лише для Вінниці - це 19 великих проектів у інфраструктурі за 3 останні роки на загальну суму підтримки від держави у 678 млн грн! Одним простим рішенням у 226 голосів у парламенті можна знову централізувати ресурси і владу. І все повернеться назад. 
А це майже 1000 об'єднаних громад із бюджетами, які зросли подекуди у 5-7 разів. Тисячі відремонтованих і побудованих шкіл, амбулаторій, дитсадків, сотні км доріг і мереж, до тисячі ЦНАПів - все це результати реформи. Нині її треба продовжити і закріпити змінами до Конституції, щоб вони стали незворотними. "Українська стратегія Гройсмана" - єдина партія, яка чітко виступає на захист місцевого самоврядування. 

- Команда "Української стратегії Гройсмана" на вибори до парламенту йде окремо. Які головні завдання ставить перед собою?

- У 2016 році Володимир Гройсман очолив коаліційний Уряд, де для ухвалення рішень потрібно було постійно шукати політичні компроміси в парламенті і самому Кабміні. Якби у нього була своя команда у Раді і в Уряді - то він міг би зробити набагато більше. 

Зараз у команді "Української стратегії Гройсмана" - люди, спільно з якими він працював над змінами в економіці, соціальній сфері, децентралізації, освіті, культурі та інших напрямках. Сьогодні - це найсильніша команда з усіх партій, яка чітко знає, що робити. Це молоді, але професійні управлінці. Які здатні ефективно працювати як у Верховній Раді, так і у виконавчій владі. Команда, яка має сплав молодості і досвіду. Її пріоритетом є забезпечення гідної якості і рівня життя громадян через економічне зростання. Партія, яка прагне нарешті створити справжній середній клас в Україні, до якого мають належати як фермери та підприємці, так і вчителі, лікарі, військові та службовці з гідними зарплатами! Та забезпечити соцзахист пенсіонерів і різних категорій, які цього потребують. До речі, з 1 липня розпочався уже п'ятий етап перерахунку пенсій. 
Володимиру Гройсману лише 41 рік. Але при цьому він сучасний і професійний державний менеджер, який пройшов шлях від мера до Прем'єр-міністра. У Вінниці він сформував команду і об'єднав вінничан для створення сучасного комфортного європейського міста. 
Важливо, щоб ці вибори привели до парламенту ті політичні сили, які спроможні сформувати дієвий уряд та об'єднати українців заради ефективного розвитку держави. А Гройсман і "Українська стратегія" - це сила, яка здатна ефективно працювати і брати на себе відповідальність для досягнення цієї мети. Тому підтримайте "Українську стратегію Гройсмана"!

- Партія не висуває мажоритарників на округах, бо виступає за відкриті партійні списки. Але підтримує конкретних кандидатів-самовисуванців. У Вінниці це Володимир Кістіон і Леонід Марцинковський. Як Ви їх охарактеризуєте?

- Володимир Кістіон у нашій міській команді працював з 2008 по 2014-й і відповідав за роботу однієї з найскладніших сфер - ЖКГ. А в Уряді він займається розвитком інфраструктури. Леонід Марцинковський багато років є співголовою Ради підприємців. Фаховий юрист, захищає інтереси підприємництва. Обидва - люди команди. І точно можу сказати, що вінничани, якщо підтримають їх на виборах, - матимуть достойних представників своїх інтересів у Раді. 


Петро ГаранськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

659

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

396

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

243

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

242

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

237

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...