У криницях жителів Збаржівки отрутохімікатів не виявили

У криницях жителів Збаржівки отрутохімікатів не виявили

 

Ситуація з хімікатами у збаржівському озері залишається незмінною. Місцями концентрація окремих речовин у водоймі має перевищення у 200-600 разів. Зокрема це стосується гербіциду «Тарга супер». Разом з тим чиновники заспокоюють: криниці у селян чисті – воду в них продовжують досліджувати. Так само, як і в річці Рось.

Нагадаємо, що майже тонна отрутохімікатів вилилася у ставок в с. Збаржівка Погребищенського району. Виявили це близько п’ятої ранку дев’ятого червня. Шкідливі речовини потрапили у водойму із авто, яке перекинулося й загорілось.

Як повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, зловмисники викрали пестициди на агропідприємстві у Козятинському районі. А втікаючи, не впоралися з керуванням мерседеса-спринтера. Відтак шкідливі речовини опинились у місцевому ставку площею два гектари, а звідти – вже до притоки ріки Рось.

- Станом на сьогодні, 12 червня, отрутохімікатів у річці Рось не виявлено. Сама течія не є бурхливою, а тому найбільше речовин осіло озері: все акумулювалося у намулі, рибі. Про подальші наслідки ще зарано говорити – спостерігатимемо. Ми знаємо, як проявляють себе пестициди на полях, але як у воді – це інша справа. Зрозуміло, при потребі будемо і мул досліджувати, - говорить перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан.

Разом з тим, місцеві жителі наступного дня навіть не проти були порибалити – приходили з цією метою до ставка. Хімія їх не злякала.

- Враховуючи ситуацію, яка склалася, було прийнято рішення, щоб профільний науково-дослідний інститут у м.Києві став арбітражною установою. Протягом однієї доби фахівцями Інституту проведено дослідження понад 100 речовин. Варто сказати, що об’єкти вздовж забрудненої водойми можуть мати гідравлічний зв'язок із нею через ґрунтові води, що, зазвичай, не виявляється на першому етапі. На сьогодні розпочато дослідження двох партій води з місцевих криниць. 9 червня було взято проби води з криниць, які розташовані на прилеглих до водойм вулицях. Відповідно до результатів досліджень, у пробах води не виявлено залишкової кількості тих пестицидів, контроль яких ми маємо змогу  зробити. Ситуація така, що на першому етапі усі ймовірні результати впливу можуть і не проявитися, це буде пізніше. Крім того, період розпаду у кожного препарату свій, - говорить Олександр Мельник, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України.

11 червня для проведення аналізу доставлено чергову партію проб води, результати дослідження якої будуть відомі найближчим часом.

Він також зауважив, що окрім проведеної роботи, заплановано проведення аналізу води у криницях тих сіл, які знаходяться нижче за течією.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

687

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

505

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

296

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

268

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...