"Поліцейські офіцери громади": нові українські шерифи

Проект "Поліцейський офіцер громади" має охопити всі регіони держави: близько 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів громадян. Його метою є тісна взаємодія поліцейського з об'єднаною територіальною громадою та орієнтація на її потреби. 
Презентація проекту відбулася за участю Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та Голови Національної поліції України Сергія Князєва.

- Сьогодні ми є свідками нового постійно діючого проекту - поліцейський і громада. Дуже важливо, щоб цей зв'язок, який має бути направлений на забезпечення якісних умов життя, безпеки, якісного реагування на будь-які ситуації, дав можливість людям відчувати впевненість і безпеку, - сказав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, вітаючи представників територіальних громад і поліцейських, які першими долучилися до цього проекту.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що у МВС продовжують розбудову поліції, ураховуючи філософію та принцип "Служити та захищати".

- Ми пропонуємо суспільству новий рівень комунікації і поліцейського сервісу, так званий community policing. Мета проекту - забезпечення кожної тергромади офіцером поліції. Проект охопить близько 30 тисяч маленьких міст України, в яких проживає 28 мільйонів громадян. Хто такий поліцейський офіцер громади? Це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади. Він доступний до населення, тому що постійно поруч з людьми, - наголосив міністр.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв зазначив, що створення інституції поліцейського офіцера громади дозволить створити новий рівень поліцейського сервісу не лише у великих містах, де працює патрульна поліція, а й на всій території держави, у віддалених населених пунктах. Також проект допоможе забезпечити відкриту і тісну співпрацю громади із поліцією заради створення безпечного середовища.

- Ми прагнемо спільно з громадою працювати над вирішенням проблем та викликів, які постають перед нами. Кожна людина у найвіддаленішому селі повинна почуватися у безпеці. Тому основними завданнями проекту є постійна співпраця з громадою, інтеграція поліції у суспільство, задоволення безпекових потреб громадян, ефективне та консолідоване вирішення локальних проблем громади та оцінка роботи поліції на основі дослідження рівня задоволеності громадян, - наголосив керівник Нацполіції.

Сергій Князєв повідомив, що проект охоплює усі регіони держави. Передбачено два етапи його реалізації: у 2019 році - 802 об'єднані територіальні громади, а у 2020-му - вся територія держави.

- Поліцейський офіцер громади - це той, хто завжди буде тут: я тут знаю всіх водіїв, я тут дружу та працюю, я тут живу та працюю. Я завжди тут! Такий наш основний меседж, - зазначив Сергій Князєв.

Коментарі експертів:

Радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко:
- Ми руйнуємо паркани між суспільством і поліцією, які мурувалися тривалий період. І ми розуміємо, що поліцейський буде значно ефективніший, коли буде спільна відповідальність громади і поліцейського за свою роботу.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман:
- Реформа децентралізації надала нові фінансові можливості громадам, передусім малим містам і селищам, які можуть їх скерувати на освіту, медицину та, зокрема, на громадську безпеку.
Координатор моніторингових кампаній Асоціації УМДПЛ Сергій Парникоза:
- За конкурсний відбір претендентів відповідає поліцейська комісія. За законом, такі комісії створюють на обласному рівні за участі представників громадськості, яких обирає облрада. Тобто вплив громади на ухвалення рішення щодо того, хто працюватиме офіцером на її території, мінімальний. А було б правильно, якби представники громад могли самі вирішувати, хто їм найбільше підходить. 

"Місто" запитало у читачів: "Наскільки помітними стали для вас зміни у роботі поліції після реформування?"

Ірина, працює сама на себе:
- Ну, окрім того, що їх перейменували більше не помітила нічого.
Ольга, приватна підприємиця:
- Чесно кажучи, не доводилося спілкуватися з поліцейськими, тому не звернула уваги на якісь зміни.
Ігор, пенсіонер:
- Спочатку нова поліція працювала класно, а зараз поводяться так само, як колишні міліціонери.
Світлана, не працює:
- Частіше зустрічаю патрульні машини, а значить - поліцейські слідкують за порядком у нашому місті.
Ліля, бариста:
- Думаю, що поліція змінилася на краще, бо реформи завжди щось міняють. Але, чесно кажучи, не цікавилася цим питанням.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

918

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

117

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

109

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

103

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

101

У смт Літин 20 серпня під час виконання земляних робіт у результаті обвалу грунту загинув 46-річний робітник. Обставини трагедії ...