Перша десятка української стратегії Гройсмана

Перша десятка української стратегії Гройсмана

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині прем'єр уже давно казав, що піде на парламентські вибори. Недавня історія з відставкою хіба що додала події емоцій.

- Коли мені було 28, я хотів, щоб у рідному місті якість життя змінилась. Я пообіцяв містянам: якщо вони довіряться мені, я зроблю все, щоб місто процвітало. У мене була чудова команда, і я зробив все, щоб зміни стали відчутні. Сьогодні мені 41. Я відчуваю відповідальність за країну. Я знаю, як робити відчутні для кожного з нас зміни, - сказав Володимир Гройсман. - Я більше не хочу і не буду гравцем чужої збірної та долати перепони, що уповільнювали зміни, які потрібні людям. Тому вирішив сформувати власну команду "Українська стратегія". Команду не просто політиків, які уміють розповідати, як усе погано і що має бути щось краще, а команду тих людей, які глибоко розуміють, у чому проблеми держави і як їх потрібно швидко вирішувати. Команду, яка вміє приймати рішення і здатна їх втілювати в життя.

Гройсман сам представив першу десятку виборчого списку. Він любить доводити справи до кінця (а Україна наразі у процесі реформ), тому закономірно, що у прохідній частині списку - деякі міністри Уряду і колеги з Кабміну. Сюрпризом, можливо, стало те, що у першій десятці на ці вибори піде секретар Вінницької міськради Павло Яблонський, а також Андрій Тетерук, чинний нардеп від "Народного фронту". Разом з головою партії, усього троє вінничан з десяти. 
Перша десятка "Української стратегії Гройсмана":
- Лілія Гриневич, міністерка освіти і науки. 
- Еміне Джапарова, журналістка кримськотатарського походження, перший заступник керівника Мінінформполітики, відповідатиме за гуманітарний блок, за реінтеграцію українського Донбасу і деокупацію Криму. 
- Олександр Саєнко, міністр Кабінету міністрів. 
- Євген Нищук, міністр культури. 
- Павло Петренко, міністр юстиції. 
- Сергій Марченко, екс-заступник глави адміністрації президента та міністра фінансів, займатиметься у команді економікою та фінансами
- Андрій Тетерук, комбат батальйону "Миротворець", відповідатиме за питання оборони.
- Павло Яблонський, секретар Вінницької міськради, опікуватиметься блоком питань щодо децентралізації та реформ місцевого самоврядування.
- Віктор Єленський, відповідатиме за питання релігії. 
Як зазначив Володимир Гройсман, мета його політичної сили - сильна і стабільна економіка, а також захист реформ. 

- Наш пріоритет у тому, щоб створити сильну економічну основу. Економічне зростання ВВП на рівні 5-7% - це той рівень, який відчують люди. Ми маємо поставити для себе не менш амбітне завдання - становлення в Україні справжнього середнього класу. І середній клас це не якісь далекі і недосяжні люди, - в моєму розумінні це український учитель, лікар, фермер, підприємець, - каже Володимир Гройсман.

Окремо говорилося і про підтримку учителів і школи. Тож поява Лілії Гриневич у списку цілком закономірна. Сама міністерка освіти зазначила, що освітня реформа - це "марафон на десятиліття". 

- Моя найбільша тривога, що усі докладені зусилля, ті досягнуті результати, можуть стати жертвами політичної доцільності. Тому потрібні вартові змін. Люди, які захищатимуть зроблене. Тому я тут, у команді перевірених часом людей, - сказала Лілія Гриневич.

Володимир Гройсман пообіцяв, що тим, хто підтримає його політсилу, не буде соромно на їхню роботу. 

- Я хочу стати вашим успіхом. Нашим спільним успіхом. Вам не буде соромно за нашу роботу, - сказав він. - І наголошую на тому, що наша "Українська стратегія" має привести в кожну українську родину мир, достаток, нові можливості. І найголовніше, щоб в кожну українську родину ми принесли стабільність, упевненість у завтрашньому дні. Ми прекрасна 45-мільйонна європейська країна, в якій є 45 мільйонів живих сердець!

Остання фраза - саме та, яка прозвучала від Гройсмана у парламенті, коли він звертався до нардепів після того, як ті не підтримали його відставку з поста голови Уряду. Політологи тоді прокоментували, що цим депутати, звісно, підстрахували себе, знявши, принаймні, один головний біль. З іншого боку - дещо зменшили поле для маневру для потенційного конкурента на виборчих перегонах.

Про середній клас і 5% ВВП

- З першого дня перебування на посаді прем'єр-міністра для мене дуже важливим є питання національної економіки. І питання зайнятості українських громадян і їх доходів у цьому розрізі має надзвичайне значення, - зауважив прем'єр. - Доходи створюють вільний клас, ми його називаємо "середній", коли є нормальна робота та гідна зарплата. Щоб досягти цього, є комплекс заходів, які ми плануємо здійснити для подальшого розвитку національної економіки. Сьогодні ми зростаємо близько 3% (мова про ВВП. - Авт.). Цього недостатньо! Маємо зростати більше. П'ять та більше відсотків зростання означатимуть, що люди відчують на своїх власних доходах, на стабільності у країні, що вони можуть дозволити собі все те, що для них є необхідним. Саме тому для мене середній клас - це і вчитель, і лікар, і фермер, і підприємець - це люди, які отримують за свою роботу пристойний заробіток. Наше завдання - концентрація на створенні умов для ведення бізнесу в країні, створення додаткових робочих місць і підготовка професійних кадрів.

Про прізвища і команду

- Точно можу сказати, що важливі не прізвища людей, важливо, щоб ці люди були здатні приймати відповідні рішення, були компетентними у своїх галузях. Вважаю, що люди, які об'єдналися у мою команду, мають дуже якісні компетентні знання, мають досвід парламентської та урядової роботи, мають розуміння необхідності змін та всі якості для того, щоб зміни ці відбувались не просто на папері, а були насправді реалізовані. Це стосується багатьох сфер - фінанси, економіка, освіта, оборона, інфраструктура, культура, а також структурних реформ. Це те, чим ми володіємо. І наші знання та компетенція дають нам упевненість у тому, що наші дії будуть абсолютно професійними та люди будуть їх відчувати.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

513

Прокуратура Вінницької області до Тиврівського районного суду для розгляду скерувала обвинувальний акт відносно місцевого жителя за ...

351

З 19 по 23 червня в Україні, у т.ч. й на Вінниччині, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Про це повідомляє ГУ ДСНС України у ...

340

Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич у Вінниці розповіла, що до 2023 року Уряд планує підвищити мінімальну зарплату педагогам до ...

337

       У Вінниці вперше представили раритети з музею Івана Франка, що в Львові      У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї ...

325

Портал "transfermarkt" оновив оціночні трансферні вартості футболістів після закінчення сезону 2018/2019 років. Ця зміна торкнулася й українських ...