Перша десятка української стратегії Гройсмана

Перша десятка української стратегії Гройсмана

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині прем'єр уже давно казав, що піде на парламентські вибори. Недавня історія з відставкою хіба що додала події емоцій.

- Коли мені було 28, я хотів, щоб у рідному місті якість життя змінилась. Я пообіцяв містянам: якщо вони довіряться мені, я зроблю все, щоб місто процвітало. У мене була чудова команда, і я зробив все, щоб зміни стали відчутні. Сьогодні мені 41. Я відчуваю відповідальність за країну. Я знаю, як робити відчутні для кожного з нас зміни, - сказав Володимир Гройсман. - Я більше не хочу і не буду гравцем чужої збірної та долати перепони, що уповільнювали зміни, які потрібні людям. Тому вирішив сформувати власну команду "Українська стратегія". Команду не просто політиків, які уміють розповідати, як усе погано і що має бути щось краще, а команду тих людей, які глибоко розуміють, у чому проблеми держави і як їх потрібно швидко вирішувати. Команду, яка вміє приймати рішення і здатна їх втілювати в життя.

Гройсман сам представив першу десятку виборчого списку. Він любить доводити справи до кінця (а Україна наразі у процесі реформ), тому закономірно, що у прохідній частині списку - деякі міністри Уряду і колеги з Кабміну. Сюрпризом, можливо, стало те, що у першій десятці на ці вибори піде секретар Вінницької міськради Павло Яблонський, а також Андрій Тетерук, чинний нардеп від "Народного фронту". Разом з головою партії, усього троє вінничан з десяти. 
Перша десятка "Української стратегії Гройсмана":
- Лілія Гриневич, міністерка освіти і науки. 
- Еміне Джапарова, журналістка кримськотатарського походження, перший заступник керівника Мінінформполітики, відповідатиме за гуманітарний блок, за реінтеграцію українського Донбасу і деокупацію Криму. 
- Олександр Саєнко, міністр Кабінету міністрів. 
- Євген Нищук, міністр культури. 
- Павло Петренко, міністр юстиції. 
- Сергій Марченко, екс-заступник глави адміністрації президента та міністра фінансів, займатиметься у команді економікою та фінансами
- Андрій Тетерук, комбат батальйону "Миротворець", відповідатиме за питання оборони.
- Павло Яблонський, секретар Вінницької міськради, опікуватиметься блоком питань щодо децентралізації та реформ місцевого самоврядування.
- Віктор Єленський, відповідатиме за питання релігії. 
Як зазначив Володимир Гройсман, мета його політичної сили - сильна і стабільна економіка, а також захист реформ. 

- Наш пріоритет у тому, щоб створити сильну економічну основу. Економічне зростання ВВП на рівні 5-7% - це той рівень, який відчують люди. Ми маємо поставити для себе не менш амбітне завдання - становлення в Україні справжнього середнього класу. І середній клас це не якісь далекі і недосяжні люди, - в моєму розумінні це український учитель, лікар, фермер, підприємець, - каже Володимир Гройсман.

Окремо говорилося і про підтримку учителів і школи. Тож поява Лілії Гриневич у списку цілком закономірна. Сама міністерка освіти зазначила, що освітня реформа - це "марафон на десятиліття". 

- Моя найбільша тривога, що усі докладені зусилля, ті досягнуті результати, можуть стати жертвами політичної доцільності. Тому потрібні вартові змін. Люди, які захищатимуть зроблене. Тому я тут, у команді перевірених часом людей, - сказала Лілія Гриневич.

Володимир Гройсман пообіцяв, що тим, хто підтримає його політсилу, не буде соромно на їхню роботу. 

- Я хочу стати вашим успіхом. Нашим спільним успіхом. Вам не буде соромно за нашу роботу, - сказав він. - І наголошую на тому, що наша "Українська стратегія" має привести в кожну українську родину мир, достаток, нові можливості. І найголовніше, щоб в кожну українську родину ми принесли стабільність, упевненість у завтрашньому дні. Ми прекрасна 45-мільйонна європейська країна, в якій є 45 мільйонів живих сердець!

Остання фраза - саме та, яка прозвучала від Гройсмана у парламенті, коли він звертався до нардепів після того, як ті не підтримали його відставку з поста голови Уряду. Політологи тоді прокоментували, що цим депутати, звісно, підстрахували себе, знявши, принаймні, один головний біль. З іншого боку - дещо зменшили поле для маневру для потенційного конкурента на виборчих перегонах.

Про середній клас і 5% ВВП

- З першого дня перебування на посаді прем'єр-міністра для мене дуже важливим є питання національної економіки. І питання зайнятості українських громадян і їх доходів у цьому розрізі має надзвичайне значення, - зауважив прем'єр. - Доходи створюють вільний клас, ми його називаємо "середній", коли є нормальна робота та гідна зарплата. Щоб досягти цього, є комплекс заходів, які ми плануємо здійснити для подальшого розвитку національної економіки. Сьогодні ми зростаємо близько 3% (мова про ВВП. - Авт.). Цього недостатньо! Маємо зростати більше. П'ять та більше відсотків зростання означатимуть, що люди відчують на своїх власних доходах, на стабільності у країні, що вони можуть дозволити собі все те, що для них є необхідним. Саме тому для мене середній клас - це і вчитель, і лікар, і фермер, і підприємець - це люди, які отримують за свою роботу пристойний заробіток. Наше завдання - концентрація на створенні умов для ведення бізнесу в країні, створення додаткових робочих місць і підготовка професійних кадрів.

Про прізвища і команду

- Точно можу сказати, що важливі не прізвища людей, важливо, щоб ці люди були здатні приймати відповідні рішення, були компетентними у своїх галузях. Вважаю, що люди, які об'єдналися у мою команду, мають дуже якісні компетентні знання, мають досвід парламентської та урядової роботи, мають розуміння необхідності змін та всі якості для того, щоб зміни ці відбувались не просто на папері, а були насправді реалізовані. Це стосується багатьох сфер - фінанси, економіка, освіта, оборона, інфраструктура, культура, а також структурних реформ. Це те, чим ми володіємо. І наші знання та компетенція дають нам упевненість у тому, що наші дії будуть абсолютно професійними та люди будуть їх відчувати.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

930

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

119

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

113

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

105

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

104

У смт Літин 20 серпня під час виконання земляних робіт у результаті обвалу грунту загинув 46-річний робітник. Обставини трагедії ...