Дорожники працюють, як «на війні»

Дорожники працюють, як «на війні»

— Де ці снігоприбиральні машини, – таке можна було почути цими днями не від одного вінничанина. Та попри постійний сніг, що засипав Україну понад тиждень, шляхи у місті були цілком прохідні. Хоча б у порівнянні з тим, що бачили в теленовинах з інших міст. Просто працювали дорожники вночі.
Поважай дорожника…
 — У нас працюють справжні патріоти-подвижники, — запевнив начальник міського шляхового управління Станіслав Буше. – Наприклад, днями прийшли на роботу троє водіїв. Так для них вистачило однієї зміни, щоб відмовитися. Так і сказали: „Хлопці, та у вас, як на війні”. І пішли геть.
А роботи й, справді чимало. Маршрут снігоочистки у Вінниці — 250 км. Довжина основного маршруту, де ходить електротранспорт – близько 120 км. Щоб опрацювати його на чотирьох-п’яти машинах потрібно не менше 16,5 години. Техніка, буває, не витримує такого темпу, а от водії тримаються.
— Коли повалив сніг, часу фактично не було ні на обід, ні на перезміну, — розповідають на підприємстві. Працювали по добі, не виходячи з машин, яким потрібно враховувати навіть напрямок вітру.
Але найскладнішим у своїй роботі водії вважають не фізичний, а психологічний фактор. Мало того, що робота не вважається престижною, так ще й у багатьох не вистачає розуміння, що дороги чистяться саме для них.
— Найбільша напруга виникає через байдужість водіїв до техніки безпеки, коли їдуть наші машини, — поскаржився водій Олексій Козаченко. – Підрізають, намагаються вклинитися між машинами, не дотримують дистанції...
Суть у тому, що коли снігоочищувач зупиняється на тому ж світлофорі, автоматично виключається і розкидач солі. Ззаду впритул пристроюється якесь авто. Снігоочищувач рушає й видає назад залп сіллю. І хто винен, якщо дистанцію не витримуєш?..
— Особливо складно з припаркованими на узбіччі автомобілями, — каже Олексій. –Тому й намагаємося головні шляхи прибирати вночі.
Людський фактор
— Сіль при – 200С вже не вступає в реакцію зі снігом, — пояснює начальник відділу міського управління благоустрою Сергій Суша. – А ще техніка часто виходить з ладу, тож підтримка доріг в належному стані дається нам дуже непросто.
— З такою снігоприбиральною технікою, яку поставив виробник, ми витрачаємо титанічні зусилля для того, щоб місто виглядало, як „картинка”, — відверто доповнив головний інженер підприємства Сергій Маріанко.
Зараз сніг тане, але роботи у шляховиків не поменшало. Чистять зливну каналізацію, дозачищають дороги, щоб не стали дзеркалом при наступних морозах.
— Справимося. Треба буде, то й не одну ніч не спатимемо, — запевнив Станіслав Буше. — Бо наша робота така ж відповідальна, як у міліції та в МНСників. Ми теж рятуємо життя людей.


Андрій ТОЛСТОЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

766

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

569

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

352

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

327

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...