Вінничани бавлять... равликів

Популярність равликів у Вінниці зростає. Тепер їх вирощують у тераріумах, вечорами дістають з акваріумів, бавлять на руках та годують яблучками і морквою. Адже равлики перейшли з категорії сільськогосподарських шкідників до – домашніх улюбленців.
Першокласниця Марія вирощує вдома чотирьох равликів у тераріумі. Дитяча забавка аж зовсім не доставляє її батькам проблем – погодували равликів ввечері і забули про них до наступного дня. А якщо прийшов час їхати на море – просто залишають тераріум зачиненим та не годують деякий час равликів, аби вони заснули. От і усе піклування. До того ж, равлик не смітить, не має запахів та не дере шпалер, як кіт.
— Вони мені дуже сподобались, — каже Марійка. – Маленькі равлики були, а тепер вже підросли. Я назвала поки що тільки двох равликів. Один Метелик, а другий – Яйце. Просто сподобалось так їх назвати. Я в школі люблю розповідати про них. Вони всім подобаються. Годую їх кульбабою, листям салату, яблучками. А ще вони дуже люблять огірки. Вони слизькуваті на дотик і трошки холоднуваті. Вони гуляють тільки на руках.
Її мама Лариса Бондар надзвичайно задоволена домашніми улюбленцями доньки. Удома якраз триває ремонт, а чотири тварини – не заважають. Це – ідеальні істоти для утримання, переконана вона. Багато уваги до себе не вимагають – годувати раз на день, прибирати рідко, від них немає запахів, шуму. Та й до того ж, прекрасно можна визначити, які продукти їдять у родині, адже равлики, як чудовий дегустатор, вживають тільки те, що їм не зашкодить.
— Ці тварини для лінивих або дуже зайнятих жінок, — розповідає Лариса. – Їдять ввечері. Єдина умова – їжу потрібно посипати потертою шкарлупою від яйця, аби в них гарно ріс панцир. От варю борщ – відрізала трошки буряка чи моркви, посипала тертою шкарлупою, вони до ранку з’їли. Їдять дуже багато – стільки, скільки важать самі.
Єдиний недолік тварин, зазначає Лариса, те, що вони вилазять з землі надвечір. Тож коли гості збираються подивитися на равликів, доводиться чекати одинадцятої вечора.
— Вони дуже приємні на дотик, — продовжує Лариса Бондар. – Коли хочеш, аби вони швидше вилізли зі своєї ракушки, треба намочити руку. Вони погано бачать, але ідуть на вологу. Людину зовсім не бояться, не травмують ніяк. Їх можна ввечері після роботи потримати на руках – це дуже заспокоює. Мої подружки усі собі взяли равликів для дітей.
До речі, равлики можуть втекти з тераріуму, якщо він не закритий. Далеко не втечуть, адже повзають не надто швидко. Якщо одразу їх не знайдеш, варто пошукати на вазонах – равлики ласують домашніми рослинами залюбки.
Юлія ТАРАПАТАСЦЕНАРІЙ АПОКАЛІПСИСУ
На сьогодні існує два найпопулярніші сценарії кінця світу. Перший з них говорить, що буде невеличке попередження. Десь за місяць до кінця планетою несподівано покотиться хвиля землетрусів, які щодня ставатимуть все інтенсивнішими. Так, поступово руйнуватимуться міста, підніматимуться океани і серіями мега-цунамі атакуватимуть світові узбережжя, вбиваючи мільйони.
Потім прийде власне кінець — Земля буквально розколеться. З її недрів витікатиме розжарена лава, океани почнуть кипіти. Сильні урагани зрівняють з землею всі будівлі і ліси, руйнуватимуться гори. І тоді наша планета зі швидкістю світла влетить у чорну діру.
Другий сценарій ще страшніший. Умить — приблизно за 1/12 секунди — вся Земля просто зникне з космосу.
Автори фільму «Коллайдер: взорвать Вселенную» з програми «Секретные истории» телеканалу РЕН ТВ додають ще таких подробиць: «Первыми опасность почувствуют птицы. В панике они поднимутся ввысь и, заслоняя собою свет, словно безумные начнут метаться в небе. У людей будет 10 минут, чтобы понаблюдать за странным явлением. Но любопытство быстро сменится животным страхом. Еще через 10 минут все они потеряют сознание и не успеют узнать, что мгновение спустя страшное землетрясение уничтожит все, чем гордилась цивилизация. Останется работать лишь один аппарат – адронный коллайдер, включенный за полчаса до гибели планеты».
НОВИЙ АКТ ТВОРЕННЯ?
Простіше кажучи, завдання колайдера можна описати так: подивитися, чи не розпадуться протони, зіткнувшись так сильно. А якщо розпадуться – чи не з’являться в місці зіткнення нові частинки. Передусім, бозон Гіґґса. Це єдина фундаментальна частинка, передбачена так званою Стандартною моделлю в фізиці, яку ще не знайшли в експериментах. Що, запевняють фізики, стане не кінцем цьому світу, а дасть прорив у розумінні Всесвіту.
Водночас деякі вчені виступають проти запуску колайдера на повну потужність, мовляв, при цьому виникнуть «невідомі об’єкти», зокрема, велика чорна діра, яка «проковтне» Землю зсередини. Американські науковці Луїс Санчо й Уолтер Вагнер навіть подавали в суд, вимагаючи зупинити будівництво колайдера. Коментуючи ситуацію, спеціалісти ЦЕРНу доводили, що при імітації Великого вибуху дійсно існує імовірність утворення чорної діри. Але, мовляв, якщо вона й утвориться, то буде мікроскопічних розмірів й існуватиме тільки мить, просто не встигне розпочати поглинення матерії.
ПРОТИ САМЕ МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА
А доки тривають ці суперечки, запуск колайдера протягом року прийшлось відкладати вже декілька разів через різні поломки.
І це вже не виглядає випадковістю, стверджують автори нової і однієї з найдивніших наукових теорій. — «Робота неспокійного колайдера саботується його власним майбутнім», — пише науковець Денніс Овербай.
Двоє фізиків висунули ідею, що гіпотетичний бозон Гіґґса, який вчені сподіваються отримати за допомогою колайдера, можливо, є несумісний із законами природи. Причому несумісний настільки, що сам акт його утворення поверне час і зупинить колайдер іще до того, як він зможе його утворити – як у відомому парадоксі про космонавта, який повертається в минуле, щоб убити свого дідуся.
Гольґер Бех Нільсен з Інституту Нільса Бора в Копенгаґені та Масао Ніномія з Інституту теоретичної фізики Юкави в Кіото (Японія), висунули цю ідею в серії статей «Тест впливу майбутнього у Великому адронному колайдері».
 «Ми маємо передбачити, що всі машини, які задумані для створення бозона Гіґґса, буде переслідувати невезіння», — пише Нільсен, — «Можна навіть майже сказати, що ми маємо модель Бога».
Такий вплив із майбутнього може пояснити, чому розробка американського суперколайдера, який також був задуманий для виявлення частинок Гіґґса, була зупинена в 1993 після того, як мільярди доларів вже були витрачені – подія настільки малоймовірна, що Нільсен називає її «анти-дивом».
От і європейський колайдер ламається перед кожним «справжнім» експериментом.
Нільсен і Ніномія почали висловлювати свою фаталістичну версію навесні 2008 року. А через півроку, восени 2008-го, після чергового запуску колайдера, контакти між магнітами поплавились і вивели колайдер із робочого стану більш ніж на рік.
Все виглядає так, ніби щось повертається в минуле і рятує Всесвіт від запуску апарата, який може цей Всесвіт убити. Проте чому бозон Гіґґса має привести до катастрофи – незрозуміло. Ймовірно, каже Нільсен, якби ми це знали, то не намагалися б його створити.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

389

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

199

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

196

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

186

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...