Дім, у якому живуть господарі

Цей масив по вулиці Талаліхіна планувався як міліцейський. Першим спорудили у 1979 році красивий дев’ятиповерховий будинок з білої цегли. До слова, то була перша житлова дев’ятиповерхівка для працівників органів внутрішніх справ у Вінниці. Втім, з цього будинку №5 по Талаліхіна міліцейський масив почався і... закінчився. Але будинок і досі вінничани між собою називають „міліцейським”.
— Будинок потрібно було здати за 1,5 року, — пригадує Вілен Андрійович Богачук, зараз голова будинкового комітету. – Організовували і суботники, і збирали добровольців – щоб пришвидшити роботи. Особливих проблем не було, політика будівництва житла була іншою. Штукатурку робили взимку – тож доводилось включити обігрівачі. За забезпечення будівництва матеріалами відповідав Білоус Дмитро Григорович (на той час працював у ДАІ). От він-то добре знає ціну цьому дому.
Вілен Андрійович будував будинок, як кажуть, з цоколя. У цокольному поверсі і отримав трикімнатну квартиру. Ото було щастя, бо до того часу сім’я помешкання наймала. Тепер у  Багачуків чекають вже на шостого онука.
День працівників міліції, 20 грудня, буде святкувати і більшість мешканців будинку по Талаліхіна, 5, адже там живуть вже ветерани органів внутрішніх справ, їх нащадки. А в серпні мешканці відзначили 30-річчя вселення у свої квартири. Були і музика, і промови, і Грамоти. Жіночки – наче у виклик кризі — накрили прекрасний стіл.
Ініціативу організувати будинкове свято підтримав нинішній начальник ГУ МВС у Віницькій області Василь Поліщук і колишній начальник обласної міліції Віктор Тяжлов. Міліцейський оркестр та морозиво дітлахам від нинішнього керівника ГУ МВС, грошова винагорода для активістів будинку – від генерала Тяжлова. У свій 31-рік існування будинок по Талаліхіна №5 увійшов з підковою на щастя, яка тепер виблискує на фасаді. Цей знак подарувала мешканцям голова Замостянської райради Амеліна-Плахотнюк. А кожен з жильців зробив свій подарунок будинку. Так, Олег Козловський, ветеран-чорнобилець, особисто відремонтував місточок поряд з будинком. Усіх, хто готувався до дня народження будинку і не перелічиш.
Свою історію має не тільки будинок. Кожне дерево біля нього, столики, клумби, доріжки – то все внесок того чи іншого мешканця, а значить, і частинка історії. Одна берізка має навіть ім’я – її називають березою Соколовського, який жив також у цьому будинку, але загинув у ДТП.
Актив будинку облаштував своєрідний офіс. Тут збираються, аби обговорити проблеми, поділитися радощами, навіть пограти в доміно. Над столом висить репродукція Мадонни.
— Хотів повісити портрет Юлі, — зізнається голова будинкового комітету, — але ж у нас різні політичні погляди, а будинок – один на всіх. Хай буде класика.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

829

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

642

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

432

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

377

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

375

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...