Сучасний тепловий пункт уже працює у будинку по Космонавтів

Сучасний тепловий пункт уже працює у будинку  по Космонавтів

Сучасна опалювальна система вже функціонує у Вінниці у будинку за адресою Космонавтів, 63. Встановленням індивідуальних теплових пунктів (ІТП) займаються працівники КП "Вінницяміськтеплоенерго" за підтримки Швейцарської конфедерації. 

- Цей проект відбувається за підтримки Швейцарської конфедерації, яка надає технічну допомогу у вигляді поставки модулів, та Вінницької міської ради, яка здійснює роботи по підключенню до внутрішньобудинкових інженерних мереж цього обладнання, - розповів заступник головного інженера по роботі з інноваційної діяльності КП "Вінницяміськтеплоенерго" Ігор Пидоченко. - Цей проект з енергоефективності розпочато ще в 2018 році. Впровадження таких ІТП дозволяє концептуально змінити підхід до теплопостачання районів. 

Сучасні теплові пункти комунальники зараз встановлюють у мікрорайонах "Вишенька" та "Слов'янка". Їхня загальна кількість, яку планують ввести в експлуатацію в 2019 році (у житлових будинках та закладах соціальної сфери) - 141, у тому числі 35 будуть змонтовані за власні кошти підприємства. 
Також у рамках проекту у цих мікрорайонах реконструюють систему гарячого водопостачання - мережі 30-40-річної давності повністю "зносилися" і потребують відновлення.

- Робота теплового пункту дозволить зменшити втрати, що пов'язані з витоками гарячої води зовнішнього постачання. А витоків таких - близько 400 тис куб.м. на рік, - каже Ігор Пидоченко. - До того ж, мінімізується споживання природного газу, зменшення викидів СО2 і загальноекономічний ефект нашого підприємства складатиме близько 28 млн грн на рік. Окрім цього, таке обладнання буде надавати послуги споживачам безперебійно та якісно.

Однією з переваг ІТП є і те, що такі модулі оснащені шафою керування, контрольними вимірювальними приладами, тепловими лічильниками. Відповідно - показники можна знімати дистанційно, не бігаючи у підвал, де розташований ІТП. Такі прилади майже безшумні і не заважатимуть мешканцям будинку. 

- Як показує практика, там, де є ІТП, скарг серед користувачів немає. Оскільки на ІТП вже встановлений прилад обліку, який обраховує кількість спожитої гарячої води мешканцями будинку, користувачам вже не потрібно буде відшкодовувати ті витрати, що понесла наша теплопостачальна організація - це позитивно для споживачів, - пояснює начальник служби збуту КП "Вінницяміськтеплоенерго" Ігор Ніколенко.

У рамках "Проекту з енергоефективності у м.Вінниця" разом зі Швейцарською конфедерацією та з NEFKO встановлено 178 ІТП (індивідуальний тепловий пункт). На початку 2019 року введені в експлуатацію 284 ІТП. Фінансують проект Швейцарська конфедерація - 1,5 млн швейцарських франків, яка ще забезпечує поставку ІТП та надання додаткових послуг, а також КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" - 19 млн 100 тисяч гривень. 
 


Діана КОЛНОГУЗОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1117

В оновленому сквері на вулиці Миколи Оводова 16 травня урочисто відкрили пам’ятну гранітну колону на честь набутого Вінницею у 1640 році ...

640

Військова прокуратура затримала «шантажиста» санаторію для атовців на Вінниччині, який вимагав 264 тисячі гривень хабара. Про це ...

534

В актовій залі Бершадського відділу поліції 14 травня для керівного та інспекторського складу підрозділів превенції, секторів ...

410

Як говорити з дітьми про наркотики - знає харків’янка Марина Грибанова, відома на всю Україну завдяки унікальним лекціям          Якщо у ...

305

Постановка «Історії у стилі танго» - це суцільна концентрація пристрасті і краси! А враховуючи, що дивовижний сучасний балет буде ...