Молебень за Макарія

Молебень за Макарія

Віряни УПЦ (МП) прийшли молитись не під свій собор

У Вінниці біля Спасо-Преображенського кафедрального собору 14 травня близько восьмої години ранку зібрались священики та віряни Української православної церкви (т.з.Московський патріархат. - Авт.) на загальний молебень з нагоди дня пам'яті священномученика Макарія, митрополита Київського. 
Оскільки храм залишився за Православною церквою України, учасники молебню до нього не заходили, розташувались поруч біля каплички, де заздалегідь спорудили тимчасовий дерев'яний поміст, встелили майданчик килимами, облаштували місце для сповідання, підключили звукопідсилювальну апаратуру. Підготувались ретельно - навіть привезли три біотуалети, які розташували ближче до обласного архіву. 
Учасників зібралось близько двох сотень. На щастя, огорожа не давала натовпу вихлюпнутись на проїжджу частину, але деяким перехожим пройти у ті години повз храм було не просто, там стояли надто щільно.
Дехто з вірян тримав у руках невеликі плакати з гаслами "У краденому храмі в рай не попадеш", "Ми за канонічну церкву із блаженнєйшим Онуфрієм", "Злодії, поверніть собор в єпархію" та ін. Від початку заходу проміж людей походжав чоловік з оберемком таких плакатів - роздавав усім бажаючим зі словами "Возьмете подержать". 
Попри досить агресивні гасла сам настрій зібрання був досить миролюбний. Допомога правоохоронців, які чергували поруч, не знадобилась. 

- Завдання було одне - не допустити конфлікту. На місці працювало достатньо правоохоронців, щоб гарантувати безпеку громадян, - повідомила прес-офіцер поліції області Анна Олійник.

Напередодні у соцмережах розповсюджувалися чутки про заплановане Московським патріархатом захоплення храму, чи навіть оголошення анафеми владиці Симеону. Нічого подібного не відбулось.

- Ніякого конфлікту не буде, як не було їх раніше - з грудня минулого року ми вже кілька разів збирались біля собору, проходили повз храм хресною ходою. Жодних провокацій з нашого року тоді не було, не буде й тепер, - переконує прес-секретар вінницької єпархії УПЦ, протоієрей Володимир Пучков. - Ми націлені на мир і такі питання навіть не обговорювали.

Про миролюбність та намагання утриматись від конфлікту згадували того дня й представники Православної церкви України.

- Хоча нас дещо й здивувало, що за останні дванадцять років з моменту кончини митрополита Макарія, молитви в цей день звершували, як правило, лише митрополит Симеон із духовенством собору і лише деякі священики міста, а от сьогодні тут несподівано зібралось аж три єпархії, - говорить прес-секретар Вінницько-Барської єпархії Православної церкви України, ієромонах Софроній. - Так, ми в усьому шукаємо позитивні моменти. Але маємо визнати, хтось справді зібрався задля молитви, а хтось - заради провокацій чи піару. І кожен знайде те, чого шукає.

Як і було заплановано, о 9.00 священики Православної церкви України розпочали свій молебень - у самому храмі. Двері собору залишились широко відчинені - для всіх вірян.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1121

В оновленому сквері на вулиці Миколи Оводова 16 травня урочисто відкрили пам’ятну гранітну колону на честь набутого Вінницею у 1640 році ...

644

Військова прокуратура затримала «шантажиста» санаторію для атовців на Вінниччині, який вимагав 264 тисячі гривень хабара. Про це ...

539

В актовій залі Бершадського відділу поліції 14 травня для керівного та інспекторського складу підрозділів превенції, секторів ...

410

Як говорити з дітьми про наркотики - знає харків’янка Марина Грибанова, відома на всю Україну завдяки унікальним лекціям          Якщо у ...

305

Постановка «Історії у стилі танго» - це суцільна концентрація пристрасті і краси! А враховуючи, що дивовижний сучасний балет буде ...