Арсеній Яценюк у Вінниці

— Я не ставлю перед собою мету просто стати Президентом. Свою місію бачу у тому, щоб Україна відбулася. Щоб нами не понукали і не казали, що ми другосортні, — заявив під час перебування 15 грудня на Вінниччині кандидат на Президента України Арсеній Яценюк.
Лідер «Фронту змін» зустрівся з трудовим колективом Калинівського машзаводу та взяв участь у мітингах-телемостах у Вінниці та Гайсині. І – пропонував чіткі рецепти «лікування».
 
ГОВОРИТИ ПРАВДУ…
— Людям треба казати правду, а вона полягає в тому, що Україна — у тяжкій кризі. Найважливіше – збудувати єдину націю, яка встане з колін і піде вперед. Отаку місію я для себе бачу, як для Президента.
Народ хоче знати правду. А правда у тому, що країна йде шляхом олігархічної влади. Сьогодні в Україні є два акціонери – Тимошенко і Янукович. Вони володіють заводами, ресурсами, людьми. Обоє двічі були прем’єр-міністрами і мали можливість щось зробити. І зробили: 100 мільярдів боргів, 4 мільйони безробітних, порожню казну.
Сьогодні немає відповідальних за Україну: Президент – не Президент, парламент – не парламент, уряд — не уряд! Ніхто Україні не допоможе, якщо не допоможемо собі самі. Досить вже наркотичної залежності від коштів Міжнародного валютного фонду. Чому зараз такий галас навколо коштів МВФ? Бо уряд України його обдурив. Кошти направляються на те, щоб профінансувати передвиборчу програму Тимошенко, щоб віддати Москві за газ та виплатити пенсії й зарплати. Це відтермінування смерті, а не лікування…
Аби Україну не спіткала доля країн третього світу, Яценюк пропонує запровадити новий курс модернізації та розвитку. Його основні пункти — індустріалізація, ефективне сільське господарство, бюджетна медицина та боєздатна армія.
АРМІЯ, В ЯКУ РВАТИМУТЬСЯ
— Я не обіцяю контрактну армію, як Тимошенко і Янукович. Лише контрактні сили швидкого реагування з кадрових військових, забезпечених всім – житлом, гідною зарплатою. Ці сили зможуть вирішити проблеми в будь-якій гарячій точці протягом 24 годин. Призов скасований не буде. Але він стане таким, що батьки проситимуть, щоб дітей забрали в армію. Йдеться фактично про військово-тренувальний табір терміном 9 місяців, де можна отримати військову спеціальність, яка згодиться і «на гражданці» — водій, регулювальник, радіомеханік. Генералам дачі ніхто копати не буде!

ЗАКОН – ЦЕ ЗАКОН
— Дехто пропонує звільнити усіх суддів України. Хочу їх запитати – а де вони візьмуть тисячі нових суддів? Досить вже заміни 18 тисяч держслужбовців у 2005 році. Треба міняти не людей, а правила їхньої роботи. Суддям – гідну оплату праці. За неправосудне рішення судді – тюрма!
Це ж парадокс, коли людина роками ходить по колу: місцевий суд, апеляція, касація, «вишка» і знову місцевий суд. Мій пріоритет – доступність судової системи. Якщо людина подала позовну заяву до місцевого суду, то його рішення має бути остаточним. Звичайно, по складних справах має бути передбачена апеляція і касація. Плюс нормальне зрозуміле законодавство. Адже зараз депутати проглядають проекти законів тільки в контексті користі для власного бізнесу чи для певних осіб. У нас в країні 19000 різного роду законів, які суперечать один одному.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ

Арсеній Яценюк також зазначив, що влада на місцях має отримати більше повноважень, але й більше обов’язків.
— Капітальне будівництво, дороги в місті чи каналізація – цим не повинна займатися центральна влада. Коли буду президентом, гроші віддам вам сюди, вниз. Хай з вашого мера, з вашого голови адміністрації питає громада.
Для цього в місцевої влади має бути мотивація.
— Треба частину доходу залишати тут, на території. Адже це означатиме, що голови обласної, міської адміністрацій і мер будуть працювати над одним: як сюди затягнути виробництво, як сюди затягнути людей, які створюють робочі місця. Тому що це — доходи в їхній бюджет.
При цьому Арсеній Яценюк підкреслив, що йому подобається стиль такої роботи у Вінниці.
— У Вінниці мер — молода людина, яка прийшла для того, аби справді щось зробити для городян. І це безпрецедентний випадок в Україні, коли у Гройсмана рівень довіри — 70%. Такі люди повинні бути при владі. Це справді нова й ініціативна команда.
P.S. Пояснив лідер «Фронту змін» і у чому його головна відмінність від інших кандидатів:
— Брехать не можу і не хочу, і не буду.


Андрій СОЛЬСЬКИЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

70

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

64

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

64

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

63

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

61

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...