Першу в місті станцію глибокого сортування відходів відкрили студенти

Проект запрацював на базі Донецького національного університету ім.Стуса

У Вінниці на базі Донецького національного університету ім.Стуса 8 травня відкрилась перша у Вінниці станція глибокого сортування твердих побутових відходів «Ecohope». 
Проект започаткували за ініціативи самих студентів, яких підтримав біологічний факультет вишу та громадське об'єднання «Наше Поділля». 
Попри голосну назву, станція глибокого сортування відходів - це поки усього лише одна кімната у підвальному приміщенні навчального корпусу №2 (вул.Академіка Янгеля, 4), де наразі встановлені окремі контейнери для двадцяти фракцій відходів: ПЕТ зелена, прозора, синя, коричнева, біла (від молока), кришечки, миючі засоби, поліетилен (пакети), скло біле, скло кольорове, жерсть, алюміній, пакет з пакетами (шуршик), пластмаса, паперові стаканчики, картон, офісний папір, чеки, газети, tetra pack.
Отриману сировину ініціатори планують здавати переробним підприємствам, а отримані кошти витрачати на екологічні ініціативи студентів, а також екологічні матеріали, що сприятимуть зменшенню використання пластику.  
Важливо, що станція працюватиме не лише для студентів, але й для всіх екологічно свідомих вінничан, тож кожен охочий може принести посортовані чисті побутові відходи і врятувати їх таким чином від сміттєзвалища, розповідає голова громадського об'єднання «Наше Поділля» Юрій Степанець. 

- Те, що приноситимуть люди вже навряд чи можна назвати сміттям, це чиста, підготовлена до переробки вторинна сировина, - каже він. - Тут її розділятимуть, складатимуть, готуватимуть до транспортування на переробку. наголошую, університет не збиратиме сміття! Тут навчатимуть новим підходам поводження з вторинною сировиною. Якщо вона вже була виготовлена, то краще її не спалювати, не закопувати, а дати шанс для вторинного використання.

На початковому етапі станція працюватиме один раз на тиждень з 9.00 по 17.00. Під час всього часу роботи станції, чергові студенти підкажуть як правильно потрібно сортувати побутові відходи, які відходи переробляються, а які ні, як підготувати побутові відходи перш ніж віднести їх на станцію сортування, а також дадуть відповіді на інші питання.  

- Останнім часом люди стали занадто безпечні у своєму господарюванні, не думають про наслідки, і навіть трагедія львівського сміття не стала суттєвим уроком, - каже ректор університета Роман Гринюк. - Тому дуже приємно, що з'явилась ця ідея, люди які її підтримали, і добре, що цих людей багато. 

Якщо проект запрацює на повну, його поширять на інші корпуси вишу та запропонують для втілення іншим організаціям.

- Наш проект відкритий для інтегрування у місцеву громаду, - додає в.о. декана біологічного факультету Юлія Овчинникова. - Це частина навчального процесу, де всі учасники не просто сортуватимуть побутові відходи, але й більше дізнаватимуться про процес переробки твердих побутових відходів, яке упакування можливо переробити, а яке вже ні, можливості зменшення використання шкідливого пакування, що робити з небезпечними відходами, як зробити компост своїми руками, як організувати подібну станцію у дворі…    

- Насправді, це мінімум того, що студенти можуть зробити своїми силами та силами батьків, які допомагали монтувати контейнери для збору вторсировини, - говорить керівник проекту Ecohope, студентка біологічного факультету Марія Юзькова. - За її словами, сортувати відходи аж на двадцять фракцій - це своєрідний виклик усім організація, які залучені до цього процесу. Після збору, вся вторинна сировина буде передана на переробку українським підприємствам, які зараз відчувають гостру нестачу сировини і щороку на мільярди гривень купують таку сировину за кордоном - у Польщі, Німеччині, Білорусі. 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

459

Прокуратура Вінницької області до Тиврівського районного суду для розгляду скерувала обвинувальний акт відносно місцевого жителя за ...

316

З 19 по 23 червня в Україні, у т.ч. й на Вінниччині, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Про це повідомляє ГУ ДСНС України у ...

311

       У Вінниці вперше представили раритети з музею Івана Франка, що в Львові      У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї ...

309

Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич у Вінниці розповіла, що до 2023 року Уряд планує підвищити мінімальну зарплату педагогам до ...

297

Портал "transfermarkt" оновив оціночні трансферні вартості футболістів після закінчення сезону 2018/2019 років. Ця зміна торкнулася й українських ...