У Вінницю привезли новий земснаряд

У Вінницю привезли новий земснаряд

Техніка буде чистити Південний Буг до осені

Новий 14-тонний земснаряд буде чистити Південний Буг. Його виготовила херсонська фірма на спецзамовлення. Потужність земснаряду - 800-840 кубометрів води на годину. Він може працювати на глибині до 14-16 метрів. 

- Це плавуча машина, яка піднімає мул, бруд і пісок з дна водойми і через трубопровід переносить на місця складування поряд з берегом. Транспортувати все це техніка може на відстань до 500 метрів, - пояснює перший заступник голови обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву Ігор Домбровський. 

В особливо твердий мул, наприклад, зі щебенем та ракушняком, земснаряд занурюється за допомогою роторних ножів, більш м'яка поверхня річкового дна очищається намивом. 
- Минулого року попереднім земснарядом ми прочистили водойму в районі Десенки, а також на ділянці забору води на Водоканалі. Цього разу, після апробації техніки на Водоканалі, будемо рухатись Південним Бугом у бік Стрижавки, - розповідає начальник технічного відділу обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву Василь Круговий.
Наразі планується розчистка Південного Бугу в смт Стрижавка та за його межами - довжиною 7,7 км. У межах Вінниці - 9 км.

- Розчистка почнеться з верхньої точки при вході річки Південний Буг у Хмільницькому районі. Такі три проекти сьогодні проходять оцінку впливу на довкілля. Завершуються експертизи. Будемо проводити відповідні тендери. Як тільки завершиться нерестовий період (15 червня. - Авт.), земснаряд приступить до роботи, і чиститиме водойму аж до осені, - каже керівник обласного департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук. 

Вартість земснаряду - 6 млн. грн., його придбали за кошти обласного бюджету. Новий земснаряд удвічі потужніший від того, який з'явився в області у 2017 році. Попередника ж паралельно будуть використовувати на малих водоймах, які є основними притоками Південного Бугу. 

- Цьогоріч ми розпочали з Липовецького району, щоб підняти рівень води у Десенці - основній притоці Південного Бугу. Проводитимуться роботи і в Ладижині, а також у Чернівецькому районі на річці Вазлуй. У найближчі роки земснаряд буде максимально завантаженим, - інформував Микола Ткачук.

За радянських часів в області працювало близько 80 земснарядів. 

- Це наші перші кроки і робота не одного дня. Ми бачимо гарні результати: у місцях розчищення йде великий приток води. Я спілкувався з міським головою, і він сказав, що місто також планує придбати аналогічний земснаряд. Така техніка - не поточне виробництво, процесу закупівлі передує спецзамовлення, креслення, окремі проектні рішення… Загалом у плані очищення водойм маємо серйозну проблему через глобальну причину - зміну клімату, що позначається на рівні ґрунтових вод. Тож треба вчитися управляти цим процесом, - зазначає голова облдержадміністрації Валерій Коровій. 

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

275

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

222

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

205

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

194

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

187

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...