І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ  У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Сьогодні основні напрямки розвитку людського суспільства визначають інформаційні технології. Стрімко розвивається робототехніка, штучний інтелект починає замінювати людей у професійній діяльності, створюючи можливості значного підвищення комфортності їх життєдіяльності. Усі ці зміни забезпечують фахівці з інформаційних технологій, підготовка яких є дуже важливою задачею. 
Відповідно, однією з найважливіших задач людства є підготовка лідерів ІТ-галузі завтрашнього дня, які володіють знаннями і навичками для створення новітніх інформаційних технологій, що забезпечать процвітання майбутніх поколінь. Таких фахівців не можливо підготувати лише у межах класичних університетських програми. Для цього необхідна мотивація для виконання ними протягом усіх років навчання титанічної щоденної теоретичної і практичної самостійної роботи. Необхідний величезний набір різноманітних цікавих практичних задач і конкурентне середовище, що є індикатором досягнутого рівня, дозволяє щоденно вимірювати прогрес у навчанні і мотивує до нього шляхом надання можливості продемонструвати свої успіхи, відчути себе частиною особливої спільноти. 
Таке конкурентне середовище надає всесвітня студентська олімпіада з програмування ІСРС (International Collegiate Programming Contest), що проводиться під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery) вже у 41-й раз. Вона вимагає від учасників не тільки високопрофесійного кодування чи теоретичних знань з прикладної математики, а комплексного використання таких знань і навичок у процесі командної роботи (команді з трьох осіб надається один комп’ютер), в умовах жорсткого обмеження часу (5 годин на 10-15 задач) для формалізації поставлених задач, створення оптимізаційних або інтелектуальних алгоритмів їх розв’язання, і оптимізованої програмної реалізації цих алгоритмів. 
Створення умов для підготовки лідерів ІТ-талузі та формування спільноти креативних програмістів-аналітиків і є місією Олімпіади учасники якої отримують величезні додаткові теоретичні знання і практичні навички, досвід командної роботи в екстремальних умовах, вміння самостійно навчатись, підвищать свою креативність, зміцнюють свою жагу до боротьби з професійними викликами, натхнення до постійного самовдосконалення, формують ті якості, яким мають задовольняти ІТ-фахівці найближчого майбутнього.  
Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади (у статусі 1/8 фіналу першості світу) цьогоріч відбувся 13 квітня у 28 базових університетах усіх обласних центрів України. Загалом по Україні в даній олімпіаді, координованої директором півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі, відмінником освіти України, професором кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, Володимиром Месюрою, змагалися 1102 команд (по 3 учасника) студентів вишів та коледжів, а також 189 шкільних команд. 
Враховуючи дуже високу популярність олімпіади та велику кількість бажаючих взяти в ній участь, вже четвертий рік поспіль у Вінницькій області було організовано дві базових площадки – на основі ВНТУ (керівник – координатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командної олімпіади по Вінницькій області, відмінник освіти України, доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Ігор Арсенюк) та на базі Вінницького державного педагогічного університету ім.Михайла Коцюбинського (ВДПУ) (керівник – координатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування по Вінницькій області доцент кафедри математики та інформатики ВДПУ, д. пед. наук  Оксана Клочко).
На базі ВНТУ у змаганнях взяли участь 84 команди: 
з ВНТУ – 52 команди, 
Донецького національного університету ім. Василя Стуса (ДонНУ) – 16 команд, 
Вінницького коледжу національного університету харчових технологій (ВК НУХТ) – 3 команди, 
Вінницького технічного коледжу (ВТК) – 2 команди,
фізико-математичної гімназії № 17 (ФМГ №17) – 11 команд. 

За кількістю команд майданчик Вінницького політеху посів 1-е місце по Україні, а сам цей виш, виставивши на змагання 52 команди, також став першим за цим показником в Україні.

На базі ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського взяли участь 28 команд. Крім команд ВДПУ, тут змагалися ще команди Вінницького торговельно-економічний інституту Київського національного торговельно-економічного університету (ВТЕІ КНТЕУ), Вінницького національного медичного університету ім. Миколи Пирогова (ВНМУ ім. Миколи Пирогова); а також учнівські команди з Вінницького технічного ліцею (ВТЛ), Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді, шкіл № 18, 32, 35, Вінницького міського палацу дітей та юнацтва, ліцею-школи м. Козятин.
Учасникам змагання було запропоновано 12 задач різного рівня складності, що дало можливість позмагатися у „своїй ваговій категорії” класичним, технічним, педагогічним, природничим та економічним університетам, студентам коледжів та школярам. 


Призери олімпіади по Вінницькій області 

Перше місце виборола команда з ДонНУ у складі студентів Марка Барго, Діани Ливицької, Бориса Варера (тренер – Юрій Антонов, другий тренер – Павло Римар)

Два других місця - у команд ВНТУ VNTU_Meme_Lords у складі Андрія Наумовського, Михайла Позура, Віктора Свіжака (тренер – Вікторія Войтко) та VNTU_4REST у складі Ігоря Пастуха, Олександра Спажева, Олексія Кавки (тренер – Володимир Месюра).

Три третіх місця у команд з ВНТУ – VNTU_++j+++j у складі Олександра Восьмушка, Антона Зубка, Михайла Кренціна (тренер – Вікторія Войтко); VNTU_UndefinedOwl у складі Романа Іванова, Костянтина Костюка, Леоніда Кузнєцова, (тренер – Вікторія Войтко) та VNTU_Network_Team у складі Андрія Наумовського, Віктора Свіжака, Михайла Позура, а також з Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського VSPU_BreakOut Дмитра Бойчука, Світлани Ткаченко, Юрія Люлька (тренер – Оксана Клочко, другий тренер – Сергій Руденко).

У групі коледжів по Вінницькій області перше місце виборола команда з ВТК c_VTC_FrenchTV у складі Миколи Гуторова, Антона Луценка, Володимира Петрова (тренер – Андрій Стець); друге місце по Вінницькій області посіла команда ВК НУХТ c_VC_NUFT_Team1 у складі Богдана Пугача, Павла Стукельмана, Віктора Шевченка (тренер – Руслан Тичук); третє місце дісталося команді з ВК НУХТ c_VC_NUFT_Team3 у складі Едуарда Бабецького, Олександра Побережняка, Богдана Смольца (тренер – Руслан Тичук).

У групі педагогічних університетів перше місце по Вінницькій області (та абсолютне третє місце серед ЗВО Вінницької області) виборола команда ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського VSPU_BreakOut у складі Дмитра Бойчука, Юрія Люлька, Світлани Ткаченко, (тренер – Оксана Клочко, другий тренер Сергій Руденко) серед призерів Вінницької області; друге місце у команди VSPU_Brainbit у складі Максима Мазура, Олександра Панченко, Івана Войта (тренер – Оксана Клочко, другий тренер Сергій Руденко); третє місце посіла команда VSPU_User IT у складі Павла Хохлюка, Вадима Герасименко, Максима Корчового (тренер – Галина Гордійчук).

У групі економічних університетів перше місце по Вінницькій області (майданчик ВДПУ) виборола команда ВТЕІ КНТЕУ VITE_KNUTE_TheLastCybernetics у складі Олега Кліщука, Сергія Косніцького, Сергія Рудика, (тренер – Олена Кузьміна); друге місце посіла команда цього ж вишу VITE_KNUTE_DESPERATE у складі Ростислава Вдовіна, Анни Северенчук, Дениса Лещинського (тренер – Олена Кузьміна).

У групі природничих університетів перше місце по Вінницькій області (майданчик ВДПУ) виборола команда ВНМУ ім. М. Пирогова VNMU_VRAK у складі Костянтина Агафонова, Владислава Бокоча, Антона Сущенка (тренер – Віктор Ревенок).

У шкільній групі перше місце по Вінницькій області виборола команда школярів з ФМГ №17 s_FMG17_vinnytsia_BORBA у складі Назара Лаврентюка, Андрія Христофора, Антона Чернова (тренер: Наталія Підлужняк); два других місця дісталося команді з ФМГ №17 s_FMG17_vinnytsia_Kak_popalo у складі, Сергія Клончака, Марини Месюри, Михайла Швеця, (тренер – Наталія Підлужняк) та з вінницького технічного ліцею sVTL_Peremozhets у складі Максима Іваніцького, Володимира Кирилюка, Олексія Столярова (тренер – Ніна Єфременюк)​; три третіх місця здобули команди: ВТЛ sVTL_Shiburshunchik у складі Іллі Кузнецова, Владислава Чоботка, Кирила Щупака (тренер – Ніна Єфременюк)​, ФМГ №17 s_FMG17_LOvers у складі Ніки Кочерги, Андрія Макітрука, Едуарда Тихонюка (тренер – Віталій Ветров), ВТЛ sVTL_GoodForYou у складі Андрія Грініна, Олексія Лукяненко, Владислава Ткача (тренер – Інна Штельмах).

Таким чином, по майданчикам ВНТУ та ВДПУ вихід у наступний ІІ етап олімпіади (1/4 першість світу з програмування), який відбудеться восени цього року у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя, вибороли 5 кращих команд ВНТУ, 4 кращі команди з Донецького НУ ім. В. Стуса, 2 кращі команди з ВДПУ, а також по одній кращій команді від ВДМУ ім. М. Пирогова, ВТЕІ КНТЕУ, а також одна краща команда з ВТК та по дві кращих команди  ВК НУХТ та  ФМГ №17. Побажаємо ж цим командам та усім іншим учасникам олімпіади успіхів, натхнення, наснаги та майбутніх перемог!

Призи, їжу, святковий настрій та багато позитиву подарували переможцям та учасникам олімпіади спонсори: компанії «Exadel Inc», «СDM», «Ciklum», «Astound Commerce» та «Railsware». Оргкомітет олімпіади висловлює величезну подяку спонсорам олімпіади, які перетворили змагання на урочисту подію та подарували усім святковий настрій, а також інформаційним спонсорам, які висвітлюють інформацію про цю значну подію на телебаченні, у газетах та інтернет-просторі!

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

276

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

224

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

205

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

195

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

188

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...