Пожежні патрулі у нічних клубах

Пожежні патрулі у нічних клубах

Немає гарантії, що у Вінниці не повториться пермська трагедія, де в ніч на 5 грудня у нічному клубі „Хромая лошадь” згоріли та вчаділи більше сотні людей. І не тому, що від біди не зарікаються. З порушеннями протипожежної безпеки наразі працює майже половина нічних клубів та ресторанів Вінниці.
Аби з’ясувати протипожежний стан закладів відпочинку населення, до обласного ГУ МНС звернувся міський голова Володимир Гройсман. Як тільки стало відомо про таку перевірку, до справи підключилась рада підприємців при міському голові.
— Перша мета була запобігти тому, щоб інспектор не перегнув палку, — зізнається Ігор Козловський, співголова ради підприємців. – Але згодом ми були шоковані тим, що побачили. Майже половина закладів працює з порушеннями техніки безпеки, в надії на авось. Ледь інспектор переступити поріг, як лунає дзвінок на мобільний — заклад працює під «прикриттям».
Самі пожежники скаржаться, що, незважаючи на ситуацію, в деякі заклади перевіряючих просто не пускають. До них, пообіцяв Олександр Комах, заступник начальника ГУ МНС у Вінницькій області, пожежники прийдуть з міліцією і прокуратурою. Наприклад, до того бару-магазину, куди не пустили контролерів.
— А чому не пустили, я вам скажу. Перед цим вже була планова перевірка, — пояснює Олександр Комах і перераховує виявлені порушення. – Не узгоджено перепланування, немає другого аварійного виходу, немає димовидалення — порушень на три листки! І як наслідок постанова про зупинення функціонування даного об’єкту.
Водночас ставити питання руба і одразу закривати заклади-порушники МНСники не планують. Розуміють, що за два тижні не усунути усіх порушень, а заклади вже прийняли новорічні замовлення... Тож першочергове завдання – допомогти безпечно провести новорічні свята. Саме тому до ГУ МНС запросили підприємців для розмови.
— Якщо б хотіли давити, то не збирали б вас, — зазначає Олег Андрущенко, перший заступник начальника ГУ МНС у Вінницькій області. – На жаль, як вийти з цієї ситуації, ніхто з підприємців не спитав.
Як один з варіантів, МНСники пропонують мати у клубах та ресторанах чергового працівника. Але для цього потрібна або згода підприємця, або наказ зверху.
Для вінничан новорічна ніч у вінницьких кафе-ресторанах обійдеться у 200-400 гривень з носа. Ціни розважальні заклади вже оголосили. Але поряд у прайсах – жодного слова на кшталт „безпеку гарантуємо”.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

435

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

313

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

169

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

162

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...