Тролейбуси власного виробництва

Тролейбуси власного виробництва

Уже на початку травня новий тролейбус має вийти на маршрут


У Вінниці на базі транспортної компанії почали виготовляти тролейбуси. Цього року планують зробити їх чотири. Перший тролейбус власного виробництва мають випустити на лінію уже на початку травня. 
Як створюється новий вінницький тролейбус, журналісти побачили під час виїзної наради з міським головою 11 квітня. За дизайном він, як і наступні, схожий до трамваїв "VinWay".
Працівники Вінницької транспортної компанії самі збирають тролейбус. Зі складових - тільки кузов куплений у Білорусі, усі інші частини - українського виробництва. У тролейбусі уже облаштували електропроводку, пневматичну і гідравлічну мережі. Проводяться роботи з тестування програмного забезпечення бортового комп'ютера та монтуються інформаційні системи.

- У тролейбусі встановлена інформсистема нашого вінницького виробника. На цьому тролейбусі є автономний хід до 5 кілометрів. Це дає змогу у разі обриву контактної мережі чи при якійсь іншій несправності об'їхати проблемну ділянку або заїхати у депо без напруги 600 Вт. Салон стандартний, розрахований на 33 пасажирських місця, з низькою підлогою, - розповідає генеральний директор КП "Вінницька транспортна компанія" Михайло Луценко.

Якщо порівнювати новий тролейбус власного виробництва з іншим, то цей буде ще більш енергоефективний - на 30%. 
Працівники транспортної компанії працюють над його збором уже три місяці. У комплектації не використовується жодної старої деталі. 
Міський голова Вінниці Сергій Моргунов зазначив, що тролейбуси власного виробництва мають бути і значно дешевшими, ніж у будь-якого українського виробника. 

- Якщо говорити про тролейбусний парк, то тільки у 2014 році закуплено 40 нових тролейбусів "Богдан", а всі решта 129 одиниць ЗіУ-9 ми відновили за програмою капітально-відновлювального ремонту. У будь-якому разі цей ремонт дозволить використовувати ці транспортні засоби 5-7 років, і потім необхідно повторно проводити капремонт, - пояснює Сергій Моргунов. - Ми ухвалили рішення, що необхідно це питання вирішувати збалансовано для того, щоб утримувати і оновлювати тролейбусний парк. Це достатньо дороговартісний проект. На принципі закупівлі кузова першої комплектації у білоруських партнерів ми фактично зробили новий вінницький тролейбус з українським обладнанням, системою управління та з відповідним дизайном. У деякій мірі він подібний до нашого трамвая. Я думаю, що ми будемо продовжувати цю роботу, коли тролейбус пройде всі випробування. Якщо поступово будемо переходити на такі тролейбуси, то за рік нам вдасться зекономити 100 тисяч гривень на кожній одиниці, - інформував голова.

Новий вінницький тролейбус поки має робочу назву "Вінниця" ПТС-12. Тому мер дав доручення: після того, як тролейбус вийде на лінію, оголосити конкурс серед вінничан на назву. Подібний конкурс оголошували у 2015-му для вінницького трамвая "Vin Way". Саме таку назву запропонував вінничанин Дмитро Гаврілов. За неї проголосували мешканці, А автор назви отримав головний приз конкурсу - проїзний квиток на всі види транспорту на три роки.
Нагадаємо, що на базі Вінницької транспортної компанії уже три роки виготовляють трамваї "VinWay". За цей час їх виготовили 10.

Громадський транспорт у цифрах    

У Вінницькій транспортній компанії нараховується 357 одиниць транспорту:
- 126 пасажирських трамваїв
- 165 пасажирських тролейбусів
- 66 автобусів.
- Щоденно на лінію виїздять 74 трамваї, 131 тролейбус та 56 автобусів.

 

 


Інна МАРТКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1223

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

406

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

218

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

216

  ...