695 бюлетенів без печаток визнали дійсними

Поліція відкрила кримінальне провадження


У Вінниці окружна виборча комісія у першому турі голосування на виборах Президента України визнала дійсними 695 бюлетенів без печаток, які привезли зі Стрижавки. А поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Службова недбалість".
Доля майже 700 бюлетенів, які у дільничній виборчій комісії визнали недійсними, вирішувалася на засіданні ОВК№11. Бюлетені надійшли із дільниці №050132, що у cмт.Стрижавка. 

- Комісія перевіривши протокол про підрахунок голосів, виявила в ньому виправлення та технічні помилки. Також, за процедурою відкрили бокси, де містились пакети із підрахованими бюлетенями та інша виборча документація, але під час огляду було виявлено явні ознаки пошкодження двох пакетів, - розповів секретар Окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №11 м.Вінниці Олексій Гончар.

В подібних випадках, згідно з Законом України «Про вибори Президента України», ОВК має провести повторний підрахунок голосів на цій дільниці.

- З метою дотримання законодавства України та прийняття виборчої документації від інших дільниць округу, які вже чекали своєї черги, комісія вирішила знову опломбувати вказані бокси і перенести розгляд цього питання на прикінець цього засідання. В подальшому комісія, вскривши бокси із виборчою документацією ДВК №050132 та провівши повторний підрахунок голосів, зафіксувала їх в протоколі Окружної Виборчої Комісії №11, саме в процесі повторного підрахунку голосів і з’ясувалось, що на частині бюлетенів відсутня печатка ДВК №050132, - розповідає секретар ОВК. 

При цьому, заслухавши голову дільничної комісії, секретаря та члена ДВК, ОВК встановило, що усі процедури, визначені законодавством на дільниці були дотримані.

- Тому на думку багатьох членів ДВК та ОВК, це просто була технічна помилка - людина, яка ставила печатку дільниці на контрольному талоні вважала, що вона ставить печатку на бюлетені, оскільки на той момент це було одне ціле, - розповідає Олексій Гончар. - Так, у законі сказано, що бюлетень, на якому немає печатки ДВК, вважається не дійсним. Але є й інший розділ 27 ст.78 Закону України «Про вибори Президента України», який регламентує – що у разі виникнення сумнівів щодо дійсності виборчого бюлетеня, питання вирішується дільничною виборчою комісією шляхом голосування, що власне окружна виборча комісія й зробила.

Тож у процесі розгляду окружною виборчою комісією було поставлено на голосування питання щодо визнання вказаних бюлетенів, без печаток, недійсними. Але воно так і не набрало необхідної кількості голосів.

- Тому окружна виборча комісія далі діяла за процедурою підрахунку голосів, у відповідності до чинного законодавства України, в результаті 695 бюлетенів були зараховані як дійсні. В подальшому підписано відповідний протокол, (19 голосів «ЗА»), а ті члени комісії, які так і не погодились із загальним рішенням комісії, написали "окрему думку". Таких було 14, - каже Олексій Гончар.

Одна з тих, хто не погодився із рішенням комісії - довірена особа кандидатки в Президенти України Юлії Тимошенко Ганна Давиденко. Вона подала скаргу до Центральної виборчої комісії.

- Можна сказати, що ситуація ще не завершилася, - заявила вона у коментарі журналісту "Міста". - При повторному підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №050132, що здійснено ОВК №11, в обрахунок голосів виборців враховано значну кількість, а саме 695 бюлетенів, які згідно з п.1. ч.26 ст.78 Закону України “Про вибори Президента України” вважаються недійсними, з огляду на відсутність печатки виборчої дільничної комісії, ні в позначеному для цього місці, ні в будь-якому іншому. При цьому відповідні бюлетені ОВК №11 врахувала як дійсні, оскільки печатку проставлено на відривних контрольних талонах, наданих цією дільничною виборчою комісією в ОВК №11 разом із іншими виборчими документами. Це, на думку комісії, вказувало на наявність печатки на бюлетені, оскільки відривний контрольний талон є частиною бюлетеня, а проставлення її в іншому, ніж передбачено формою місці, не є значним порушенням і не має наслідком визнання бюлетенів не дійсними.

Між тим, за її словами, закон чітко визначає, хто несе відповідальність у такій ситуації.

- Це - секретар комісії, - говорить Ганна Давиденко. - Адже у відповідності до закону, приймання виборчих бюлетенів відбувається на засіданні дільничної виборчої комісії невідкладно після прибуття членів виборчої комісії, які отримали бюлетені. Секретар розпаковує упаковку підприємства-виготовлювача та проставляє у визначених місцях кожного виборчого бюлетеня печатку дільничної виборчої комісії. У цій комісії секретар - це квота Юлії Литвиненко.

Тим часом начальник Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Юрій Педос повідомив журналістам, що розслідується кримінальне провадження щодо службової недбалості членів дільничної виборчої комісії. 

- На дільничній виборчій комісії у смт.Стрижавка Вінницького району виявлено бюлетені, на яких немає печаток дільничної виборчої комісії. Встановлено, що через службову недбалість голови та членів виборчої комісії були неправильно проставлені печатки на бюлетенях. В результаті, через порушення відповідної процедури, ці бюлетені визнали недійсними. Цей злочин кваліфікується за ч.1 ст.367 КК України (службова недбалість) і карається штрафом від 250 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, - каже начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос.

За даними ЦВК, на дільниці 050132 до списку виборців включено 1282 особи. Кількість виборців, які отримали бюлетені для голосування, - 841. 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

914

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

117

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

109

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

103

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

101

У смт Літин 20 серпня під час виконання земляних робіт у результаті обвалу грунту загинув 46-річний робітник. Обставини трагедії ...