Порушення на виборах

Порушення на виборах

Хто, де і навіщо намагався винести бюлетені - розповіли у поліції


Правопорушення, які поліцейські реєстрували під час першого туру виборів президента, були несистемні, тому не могли суттєво вплинути на волевиявлення громадян. Так кажуть у Головному управлінні поліції Вінницької області. Загалом до підрозділів поліції області надійшло 88 повідомлень щодо виборчого процесу, починаючи з дня голосування, при цьому 22 з них не містили ознак правопорушень. Водночас за результатом розгляду повідомлень розпочато шість кримінальних проваджень, щодо решти - тривають перевірки. 

- Ми забезпечили високий рівень безпеки і досягли того, що день голосування і ніч підрахунку голосів пройшли спокійно, без порушень громадського порядку і надзвичайних подій. Поліція практично у повному складі в посиленому режимі працювала під час виборів, - каже начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос. 

За його словами, для охорони окружних та виборчих дільниць задіяли майже 2 тисячі поліцейських і 1665 рятувальників. Вулиці населених пунктів та безпеку дорожнього руху охороняв 121 патрульний наряд. Працювали 46 слідчо-оперативних груп, три вибухотехнічні групи, дві саперні групи УДСНС, кінологи.

- Ми реєстрували усі без винятку заяви та повідомлення від громадян, суб'єктів виборчого процесу, громадських організацій та ЗМІ щодо перебігу виборів, - інформував Юрій Педос. 

За його словами, відкрито шість кримінальних проваджень, два з яких за фактами фотографування виборцями своїх бюлетенів у Вінниці. 

- У день голосування на виборчій дільниці на вул.Данила Галицького виборець 1985 року народження сфотографував бюлетень у кабінці для голосування. Це помітив спостерігач. На місце подій викликали слідчо-оперативну групу, яка затримала порушника. Він пояснив, що фото робив на пам'ять, - каже начальник ГУНП.

Схожий випадок зафіксований на дільниці у Вінниці, що розташована на вул.600-річчя, там відзначився "фотограф" 1982 року народження.

- Такі дії кваліфікуються за ч.1 ст.159 КК України (порушення таємниці голосування). Слідчі встановлюють, чи був злісний умисел у діях громадян і вже тоді даватимуть правову оцінку вчиненому, - уточнив Юрій Педос.

Три зафіксованих випадки правопорушення стосувались виносу бюлетеня за межі виборчої дільниці.

- На дільниці у с.Агрономічному 35-річний місцевий житель намагався винести свій бюлетень із дільниці, бо, мовляв, "нікому не довіряє". А у с.Щітки літній чоловік, 1951 року народження, кинув у скриньку чистий листок і намагався викрасти свій бюлетень, щоб "показати онукам". У Вінниці виборець 1980 року народження теж намагався винести бюлетень за межі дільниці, - розповів керівник поліції.

Провадження відкрили за ч.1 ст.158-1 КК України - незаконне використання виборчого бюлетеня.
ешта повідомлень стосувалися: пропалої печатки головою комісії у селі Котюжанці, що у Калинівському районі, неналежної роботи ДВК - 18 повідомлень, незаконної агітації на вулицях та у ЗМІ, розміщення зовнішньої політичної реклами - чотири випадки, відсутність у списках виборців - 14 випадків, включення до списку виборців померлих осіб - вісім випадків, відсутності запрошення - три випадки, голосування іншою особою - один випадок, видачі бюлетенів без паспортів - три повідомлення, видачі бюлетенів за закордонними паспортами - чотири випадки, втручання в роботу комісії - два випадки.
Окремим випадком можна вважати кримінальне провадження, яке поліція розпочала за фактом службової недбалості відносно дій членів ДВК. 

- На дільничній виборчій комісії у смт.Стрижавка Вінницького району виявлено бюлетені, на яких немає печаток дільничної виборчої комісії. Встановлено, що через службову недбалість голови та членів виборчої комісії були неправильно проставлені печатки на бюлетенях. Наслідок: через порушення відповідної процедури, ці бюлетені визнали недійсними, - розповів Юрій Педос.

Доля цих 695 бюлетенів, у яких печатка залишилась на відривному талоні, вирішувалася на засіданні ОВК №11. Після запеклих дискусій і, зрештою, голосування, бюлетені зрештою визнали дійсними. 

- Надалі підписано відповідний протокол (19 голосів "ЗА"), а ті члени комісії, які так і не погодились із загальним рішенням комісії, написали "окрему думку". Таких було 14, - розповів секретар ОВК №11 Олексій Гончар.

Водночас довірена особа кандидатки у президенти Юлії Тимошенко з цього приводу подала скаргу у ЦВК. 
Про те, як вирішувалася доля майже 700 бюлетенів, читайте в окремому матеріалі на сайті газети "Місто" www.misto.vn.ua

Селфі з бюлетенем

В Україні наймасовішим порушенням на виборах 2019 у першому турі стало розголошення таємниці голосування. та фотографування виборчого бюлетеня. 

- І те, й інше є серйозним порушенням. Оскільки фотографування виборчого бюлетеня може мати дві причини - просто бажання оприлюднити результати голосування у соцмережах і також це може свідчити про продаж свого голосу, - розповіла координаторка громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

469

Сьогодні основні напрямки розвитку людського суспільства визначають інформаційні технології. Стрімко розвивається робототехніка, ...

355

Вінниччина запрошує усю Україну на ІІІ міжнародний open air фестиваль Operafest Tulchyn, який з 4 по 9 червня пройде на території «Подільського ...

252

У Вінниці посилено патрулі, а поліція розшукує чоловіка, який коле жінок невідомим предметом. У поліції повідомляють про чотири ...

183

Через скарги населення на газ, який горить то жовтим, то червоним, провели аналіз блакитного палива. Своєрідний флеш-моб із забору й ...

170

Щоб допомогти батькам виплачувати аліменти - їм навіть знайдуть роботу У Вінницькій області в рамках дії пакету законів "Чужих дітей на...