Порошенко - Зеленський. За кого голосували вінничани

Порошенко - Зеленський. За кого голосували вінничани

Регіон відзначився несподівано високою, навіть для експетів, явкою на вибори


Cтаном на 13:50 другого квітня у Вінницькій області було опрацьовано 96,30% протоколів. Загалом із результатом 23,38% лідирував Володимир Зеленський. На другому місці - чинний Президент Петро Порошенко, він набирав 22,23%. Із восьми округів Вінниччини першість він утримував в 11 та 12 округах: 28,38% і 26,99% відповідно. До обіду вівторка Юлія Тимошенко лідирувала тільки в округу №18, але там її з невеличким відривом обійшов Петро Порошенко (за результатами опрацювання 96,61%. протоколів). 
1650 дільниць
Ранком, 31 березня, коли відкрились дільниці для голосування, представники місцевої влади відзвітували про повну готовність до безперешкодного проведення виборів. 

- В області розпочали свою роботу всі 1650 ДВК, без жодних затримок чи ексцесів, - повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. - Щоправда, були певні складнощі з мобільним зв'язком. Кілька віддалених дільниць у Мурованокуриловецькому і Могилів-Подільському районах в силу рельєфу території були поза зоною мобільного покриття, але там мали стаціонарні телефони. 

Представник КВУ у Вінницькій області Владислав Телень підтвердив вчасний початок. А також повідомив, що на одній з дільниць було запізнення. 

- У Вінниці на виборчій дільниці у школі №10 голова комісії не з'явився на початку засідання, тому комісія обрала іншу людину, яка головувала аж поки не з'явився перший голова. Може, просто людина забула перевести годинник на літній час і заспала. 

За словами Владислава Теленя, буквально в останні дні перед виборами окремі кандидати активно міняли своїх представників у комісіях. 

- Тому деякі навіть не встигали вчасно оформити документально прийняття присяги. Так, у Теплицькому районі виник скандал у двох окружних виборчих комісіях якраз щодо того, прийняли чи ні присягу щойно призначені голови комісій. А загалом таких суперечливих питань з дільничних комісій області надійшло більше двадцяти, - розказав він. 

Знайти себе у бюлетені
Як не дивно, а ЦВК не додала бюлетенів на деякі дільниці. 

- В одному із санаторіїв Хмільника на момент виборів очікували на 300 відпочиваючих, які б змогли проголосувати, але їх виявилось 357. Тобто бюлетенів не вистачило. У відповідь на термінове звернення, з Центрвибрчому відповіли, що на дільниці може й не бути 100% явки і додаткових 57 бюлетенів не надали, - розповів Андрій Гижко.

Схожа ситуація зафіксована й у селищі Рахни у Гайсинському районі.

- Там на дільницю військової частини надали 330 бюлетенів, хоча бійців нараховується близько 400. У відповідь на звернення ЦВК спочатку вирішила додати на цю дільницю бюлетені, але пізніш відмінила рішення, знову ж таки розраховуючи на нестовідсоткову явку, - каже заступник голови облдержадміністрації.

Не вмовкав телефон того дня й у відділі ведення державного реєстру виборців у Вінниці.

- Дуже багато звернень було телефоном, коли людину не знаходили у списках, - каже начальник відділу Анатолій Синявський. - Це свідчить про низьку якість підготовки працівників ДВК, які просто не вміли працювати зі списками виборців. Доводилось їм телефонувати й вказувати - шукайте це прізвище на такій сторінці і у такому рядку. 

За його словами, збільшення числа звернень - свідчення збільшення запитів на зміну місця голосування.

- Порівняно із 2014 роком маємо вдвічі більше запитів на тимчасову зміну місця голосування. Тоді таких зверень було трохи більше, ніж 1400, а тепер, за рахунок переселенців, маємо таких 2951. Оце якраз ті, які у списках виборців розташовані у самому кінці і яких на ДВК чомусь не хотіли шукати, - пояснив Анатолій Синявський.

Підрахунки, явка, екзит-пол

- Якихось маніпуляцій при підрахунку ми не зафіксували, - каже представник КВУ в області. Кількість зіпсованих бюлетенів - близько тисячі. Це в межах норми. 

Він прокоментував і явку вінничан на вибори.

- Передбачав, що буде близько 60%, але не очікував на результат у понад 65%, - сказав Владислав Телень. - При цьому не бачив, щоб десь були черги, хтось у когось голосував у тісняві, "на спині", як подекуди траплялось у попередні

Про результати своїх екзит-полів зранку 1 квітня, після дня голосування, оголосили одразу дві організації.

- У день виборів наша мережа проводила паралельний підрахунок голосів, який грунтувався на статистично обгрунтованій вибірці. Згідно з цією інформацією, перше місце у рейтингу посів В.Зеленський - 30,1%, друге - П.Порошенко 15,7%, третє - Ю.Тимошенко з результатом у 13,3% голосів, четверте - Ю.Бойко 11,5%. А.Гриценко - 6,8%, І.Смешко - 5,9%, О.Ляшко - 5,5%, О.Вілкул - 4,1%, Юрій Тимошенко - 0,6%, - розповіла представниця "ОПОРИ" Наталія Величко

Дані свого екзит-полу, але у розрізі Вінниці та області, оприлюднила й ГО "Передові правові ініціативи". 

- Ми проводили свій екзит-пол, але на відмінну від звичайного опитування під виборчими дільницями ми провели електронне опитування, - розказав політтехнолог Руслан Штогрин.

За даними цього екзит-полу, у місті Вінниці 28% виборців проголосували за Порошенка, 22% - за Зеленського, 14% - за Тимошенко. У Вінницькій області Петро Порошенко отримав - 22,3%, Володимир Зеленський - 23,3%, Юлія Тимошенко - 17,3%.

Готуємось до другого туру

Отримавши результати екзит-полів, експерти уже почали обговорювати перспективи щодо другого туру, який має відбутися 21 квітн

- Думаю, у штабі Петра Порошенка зроблять серйозні висновки щодо результатів у кожній області, - каже Руслан Штогрин. - А резерв електоральний у нього є серйозний. Це і виборці Смішка - як електорального двійника, і виборці Гриценка, хоча той і проголосив, що не підтримує Порошенка, але його електоральне поле на 45% складається з електорального поля Порошенка. Електорат Бойка на 98% переходить Зеленському. Але є один важливий фактор: якщо Бойко публічно виступить на підтримку Зеленського, то настрої виборців Зеленського в принципі це не змінить, але жорстко мобілізує електоральне поле національно-патріотичних сил. А в тому, що Бойко закличе підтримати Зеленського, я навіть не сумніваюсь.

5 кримінальних проваджень
Поліцією Вінниччини зареєстровано 86 повідомлень щодо подій, пов'язаних з можливими порушенням виборчого законодавства у день голосування. То про що повідомляли поліції?
4 - незаконна агітація, 
14 - відсутність у списках виборців, 
1 - втрата печатки на дільниці у Калинівському районі, 
8 - фотографування бюлетенів, 
3 - винос бюлетенів, 
4 - наявність у списках виборців осіб, які померли,
50 - інші.
Два повідомлення про підкуп виборців у Погребищенському та Жмеринському районах під час перевірки не підтвердились. За 5-ма фактами розпочаті кримінальні провадження: 2 - фотографування бюлетенів, 2 - винос бюлетеня для голосування у Вінницькому районі. 

У вівторок в 11 ОВК зав'язалась суперечка - щодо перерахунку і дійсності/недійсності близько 700 бюлетенів зі Стрижавської дільниці. Причина - неправильно проштамповані. У ДВК ці бюлетені визнали недійсними, але через пошкоджену упаковку… ОВК додалось роботи. Станом на 19.50 - бюлетені по цій дільниці ще перераховували.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1023

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

463

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

383

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

374

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

372

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...